Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά το 600T, σειρά έχει το Aerocool Dead Silence. Με δυσκόλεψε λιγάκι με τα καλώδια, αλλά νομίζω πως το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό.

 

 

post-135895-0-05156500-1410373475_thumb.jpg

 

 

post-135895-0-81386000-1410373484_thumb.jpg

 

 

post-135895-0-30357700-1410373491_thumb.jpg

 

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημερα σε όλους!

 

Για να μην ανοίγω νεα θέματα και θεωρηθω ότι τρολλαρω ( έχω ηδη ανοίξει αρκετά στα πλαίσια του νέου μου "χόμπι" με υπολογιστές) θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

 

Έχω φάει κόλλημα με cube και γενικοτερα minipc s. Έχω ένα corsair n200 κουτί. Μια χαρά ειναι αλλα τρώγομαι για πιο μικρό.

 

Με βάση φίλο που έψαχνε τα ίδια, και με προτάσεις απο το φόρουμ έχω ξεχωρισει το aerocool Gs cube και κυρίως αλλα δυο στα οποία θέλω να επικκεντρωθουμε και να μου πείτε γνώσει και εμπειριες σας.

 

Να πω απο την αρχή ότι τα υποψήφια κουτιά θα στεγασουν τον A10 7700K που έχω ( παλικάρι σωστό) και ένα be quiet semimodular στα 500watt αν θυμάμαι καλά. Δεν ασχολούμαι με dedicated gpu.

 

1. COOLERMASTER ELITE 110.

 

Πρόκειται για ένα κουτί που το γουστάρω πολυ σαν form factor και με δεδομένο ότι θα στεγασει όπως είπα apu.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τυχόν κατόχους ή ανθρώπους που το έχουν δουλεψει η το έχουν στήσει τα εξης:

 

α.

Χωράει τον silent wings 2 των 140mm (140mm το τονίζω)στην ίδια θέση με τον μαμισιο 120mm της coolermaster? Εννοω να αντικαταστησω τον μαμισιο.Το ρωτάω αυτο γιατί στα reviews λένε ότι μερικοί 140αρηδες βρίσκουν στο εσωτερικό της προσοψης αρα το τοποθετούν μέσα.

 

Τι εικόνα έχετε εσείς;

 

 

β.

Εαν δε χωράει ο 140mm silent wings 2, τοποθετώντας το μέσα υπάρχει θέμα;

 

γ.

Σε κάθε περίπτωση και με δεδομένη την εγκατάσταση μόνο apu, το airflow 140mm μπροστά intake και exhaust πίσω απο τρύπες και psu ειναι αρκετό;

Ειμαι κατά της υδροψυξης να σημειώσω, δεν ασχολούμαι.

 

 

B.Therlmatake core v1 mini.

 

Καινούργιο μοντέλο σε καλή τιμή, άγνωστο σε πραγματικα reviews όμως. Απόψεις απο κατόχους;

 

Ευχαριστώ πολυ παιδιά.

 

Υγ: Εαν οι mods/admins θεωρούν ότι είναι εκτός θέματος εδω, ας με ενημερώσουν σε ποιο subforum ειναι πιο κατάλληλο να το κάνω εκεί ξεχωριστο θέμα. Μην το διαγραψουν γιατί ειναι αμαρτία μα τα ξαναγράφω, thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monitor: Asus 27'' 144hz 3D monitor VG278HE 
Graphics: GTX 780ti Inno3D Herculez 

Case: Corsair 760t White 
Mb: Asus Maximus VII Ranger 
Psu: EVGA 1300W G2 
Cpu: Intel® Core™ i7 - 4770k 3.9GHZ 
Cpu cooler: Corsair H110i 
Ram: 16GB - 2133MHZ 
HDD: 2x LACIE MINIMUS 2TB DESKTOP DRIVE USB 3.0 ALUMINIUM 
SSD: Corsair 240GB Force LS

 

OffVeHC.jpg?1

 

rSfPc80.jpg

 

zMKbZOr.jpg?1

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...