Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Walker οι ανεμιστηρες του κουτιου μου μοιαζουν με το Fractal Design κουτακι που εχω στου πατερα μου.

Ειναι οντως Fractal? Eχω τις καλυτερες εντυπωσεις απ'την εταιρια αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Walker οι ανεμιστηρες του κουτιου μου μοιαζουν με το Fractal Design κουτακι που εχω στου πατερα μου.

Ειναι οντως Fractal? Eχω τις καλυτερες εντυπωσεις απ'την εταιρια αυτη.

Άμα δεις την υπογραφή μου θα καταλάβεις.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καποιους μηνες απραξιας ξανακολλησα το μικροβιο να πειραξω και αλλο τον φαντομα μου.

Μετα το τελευταιο μου ποστ σε αυτο το τοπικ http://www.insomnia.gr/topic/467542-%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%BE%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%AF-%CF%83%CE%B1%CF%82/page-45 εγιναν ακομα καποιες αλλαγες οποτε ερχομαι συντομα με φωτο απο τα updates.

Κατι που παρατηρησα ειναι οτι σε αυτο το τοπικ δεν υπαρχουν σχεδον καθολου NZXT PHANTOM να παρουμε και εμεις καμια ιδεα για καμια μοντα παραπανω.

Τεσπα ερχομαι στο θεμα μου εχω το PSU XIlence 500W Non Modular. Πιστο αξιοπιστο εχει τραβηξει τα χιλια οσα και ειναι πιστο στην δουλεια του αλλα θελω να το sleevarω γιατι οπως φαινεται και στις φωτο χαλαει αρκετα την εικονα και περα απο αυτο θελω να του κανω κατι  :-)  :-)  :-)  το προβλημα ειναι οτι τα καλωδια 4pin του επεξεργαστη και το 24 pin της μητρικης ειναι τραβηγμενα απο τα μαλια για να κουμπωσουν (τοσο που δεν νομιζω οτι θα βγουνε τα πιν απο την μητρικη) οποτε τι προτεινεται να κανω ??

Διαβασα σχεδον ολο τον οδηγο της Kαrmen ο οποιος ειναι φοβερος και εχω καραψηθει να ξεκινησω με αυτα http://www.eworld.com.gr/products/details/2215/US-GSA-Compliant-550-Paracord-White-1m αλλα αξιζει σε ενα τροφοδοτικο το οποιο εχει "κοντα" καλωδια? Να κοψω και να τα κανω προεκτασεις και μετα sleeving? Να παρω αλλο psu?

Για δωστε καμια βηθεια ρε παιδια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε psu των 50ευρώ εγώ δε θα έκανα Sleeve.

Είτε αγόρασε έτοιμες προεκτάσεις, είτε κάνε μόνος σου στα χρώματα που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το τροφοδοτικο σου δεν ειναι απο τα high end και τα εχει τα χρονακια του (αν καταλαβα καλα) πιστευω πως δεν αξιζει να ασχοληθεις με sleeve..Και ποσο μαλλον οταν τα καλωδια φτανουν ισα ισα. Καλυτερα να παρεις sleeved extensions να εισαι και χαλαρος απο θεμα χωρου. Βεβαια κοστιζουν πολυ παραπανω οποτε σκεψου μηπως πουλησεις αυτο που εχεις και παρεια κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και το δικό μου Scout 2. Σήμερα τέλειωσα το πρώτο κόμματι απο το modάρισμα που σκοπό να κάνω. Κόπηκε το πλαινό panel και προστέθηκε νέο plexi για να μεγαλώσει το παράθυρο και η ορατότητα μέσα στο κουτί. Τις επόμενες μέρες έχω χρονοδιάγραμμα να προχωρήσω στα επόμενα βήματα του "σχεδίου". Ελπίζω να σας αρέσει.

 

Υ.Γ1 Σόρρυ για την κακή ποιότητα και τις "σταγόνες" που υπάρχουν στις φωτογραφίες. Αν βρω κάποια άλλη φωτογραφική θα βγάλω καλύτερες.

Υ.Γ2 Μην με κράξετε που είμαι ακόμα με την stock ψύχτρα προς το παρών δεν με ενοχλεί. Είμαι ανάμεσα σε καινούργια αερόψυχτρα ή υδρόψυξη και δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Όπως επίσης και για την σκόνη (λίγη :-D) μέσα στο κουτί. Αύριο θα μου έρθει το φυσσητήρι για να κάνω σωστή δουλεία.

post-244995-0-75284200-1383147987_thumb.jpg

post-244995-0-64033600-1383147994_thumb.jpg

post-244995-0-72698100-1383147998_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο του cpu γιατί δεν το έχεις περάσει πίσω από το κουτί? Χαλάει όλο το εσωτερικό.

 

Όπως βλέπω υπάρχει οπή πάνω αριστερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλωδιο δεν φτανει για να περαστει απο πισω. Το εχω βαλει ετσι προσωρινα μεχρι να παρω ανταπτορα και να το περασω πισω απο την μητρικη. Γενικα εχω πολλα πραγματα ακομα να κανω αυτο ειναι το αρχικο σταδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι δε φτανει?? Γιατι το κουτι δεν ειναι τεραστιο αλλα ουτε και το καλωδιο κοντο..Τουλαχιστον ετσι φαινεται με τη διαδρομη που του εχεις κανει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το pc caiden ειναι αρκετα καλο αν και αν ειχες αρκετο ελευθερο χρονο θα ηταν καλο να εκανες ενα καλο sleevarisma με ενα χρωμα καλοδιακια που να πηγαινουν με το κουτι σου,να φτανουν ολα τα καλωσεια κομπλε  να μπορεις να τα φτιαξεις πισω οπως θες και φτιαχνεις και με μια υδροψυξη με την βοηθεια τον παιδιων γιατι και μενα με μονο ψυγειο ειναι φτιαγμενη δεν εχω και κατι το τρομερο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι δε φτανει?? Γιατι το κουτι δεν ειναι τεραστιο αλλα ουτε και το καλωδιο κοντο..Τουλαχιστον ετσι φαινεται με τη διαδρομη που του εχεις κανει τωρα.

Ναι σιγουρα το εχω δοκιμασε :-D δεν φτανει για 5cm περιπου οποτε πρεπει να μπλεξω με ανταπτορα

 

το pc caiden ειναι αρκετα καλο αν και αν ειχες αρκετο ελευθερο χρονο θα ηταν καλο να εκανες ενα καλο sleevarisma με ενα χρωμα καλοδιακια που να πηγαινουν με το κουτι σου,να φτανουν ολα τα καλωσεια κομπλε  να μπορεις να τα φτιαξεις πισω οπως θες και φτιαχνεις και με μια υδροψυξη με την βοηθεια τον παιδιων γιατι και μενα με μονο ψυγειο ειναι φτιαγμενη δεν εχω και κατι το τρομερο!!!

Το sleevαρισμα ειναι μεσα στο προγραμμα σε χρωματα μαυρο-μπλε και ισως ασπρο δεν εχω αποφασισει ακομα. Ομως επειδη ειμαι τελειως ασχετος απο sleeving θα πρεπει να βρω καποιο καταστημα που μπορει να το κανει (e-world) γιατι μονος μου δυστυχως δεν υπαρχει τωρα χρονος. Αν εχετε κατι υποψιν σας πειτε μου

 

Οπως ειπα εχουν να γινουν αρκετα πραγματα ακομα οπως να μπουν ledοταινιες, να γινει αλλαγη του power led σε μπλε χρωμα και να το προσπαθησω για ενα psu cover

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...