Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε να τον πιέσεις ελαφρά, εν ώρα λειτουργίας, με το χέρι σου να δούμε αν συντονίζει ή τρίζει από τις δονήσεις του κουτιού γενικότερα

οταν λες συντονιζει τι εννοεις φιλε μου?οταν το ακουμπαω με το χερι φενεται οτι δουλευει στο επανω μερος σαν δονηση ξερεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παντως οτι κανουν δονηση κανουν.μολις τους ακουμπαω λιγο με το χερι απο πανω σταματαει..

Ε τότε δεν έχει κάποιο πρόβλημα ο δίσκος. Απλά συντονίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα προσεξα σε καθε συρταρακι αριστερα και δεξια εχει τρυπες για βυδες.αβαλα 2 βιδες στο καθενα και σταματησε η δονηση οταν ειναι idle ο σκληρος ομως με τα games οταν φωρτωνει κατι το διαβασμα που κανει χουρχουριζει πολυ ενω στους αλλους 2 σχεδον καθολου!!


ετρεξα 3 benchmakrs και στους 3 σκληρους.ειναι ιδια μοντελα και οι 3εις.απο οτι βλεπω αυτος με τα games ειναι χαμηλα.παιζει ρολο που ειναι πολυ γεματος?

post-226136-0-86588900-1381428760_thumb.jpg

post-226136-0-20056300-1381428762_thumb.jpg

post-226136-0-14966100-1381428763_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οσο πιο πολυ γεμιζει , ιδιαιτερα απο 20 τις εκατο και μετα αρχιζουν να πεφτουν οι επιδοσεις. Τωρς για το θορυβο ..αφου λες οτι σταματα με το αγγιγμα δειναι σιγουρς συντονισμος , αλλα δοκιμασε αλλο συρταρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειδα στην διαχειρηση συσκευων οτι ο ενας wd black αυτος με τα παιχνιδια δεν λεει ata στο τελος οπως οι αλλοι 2.ειναι κακο αυτο?

post-226136-0-70712500-1381435423_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που είδα τις photos σου και είδα τους δίσκους στον πάτο του κουτιού, χωρίς να διαβάσω τις επόμενες 2 σελίδες posts, για κάποιο λόγο σκέφτηκα κι εγώ το θέμα του συντονισμού.

 

Πάντως θα ήταν σοφότερο να πάρεις κανέναν blue αντί για black, με δεδομένο ότι είναι πιο ήσυχοι (ντακς και ελαφρώς πιο αργοί)., έτσι για ταινίες, mp3 κλπ. Γιατί δε νομίζω να έχεις 3TB εγκατεστημένα παιχνίδια ε; :)

 

edit: Είμαι εδώ και 3 μέρες με τον αντίστοιχο blue κι είναι τέρμα αθόρυβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχω 3ΤΒ παιχνιδια ειπαμε!! :D απλα με αρεσει να εχω αφθονο χωρο για ολα,ταινιες,τραγουδια,κατεβασμενα αρχεια,κτλ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ντακς τότε ένας ακόμα λόγος να έπαιρνες κανέναν(τουλάχιστον) blue αντί για black. Όσο να 'ναι, μια ησυχία περισσότερη την έχουν.

 

Να υποθέσω ότι έχεις ακόμα κάποια TB σε εξωτερικούς για backup ε; Διαφορετικά πάρε κάνα docking station και βάλε κανέναν απ' τους 3 έξω απ' το pc για περίπτωση έκτακτης -χτύπα ξύλο- ανάγκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξωτερικους εχω ενα 250αρι και αλλον ενα 650gb απο λαπτοπ σε ενα κουτι που τον μετατρεπει σε εξωτερικο!


παιδια το προβλημα τελικα με το θορυβο ειναι τα hdd trays που εχει μπροστα το κουτι που ειναι οι σκληροι.δοκιμασα εναν εναν και τους εβαλα πισω ειδικα αυτο με τα games και δεν ακουγεται τπτ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα σύντομο video. :)

www.youtube.com/watch?v=K3oy3WRpvHA
 

Ένα όχι τόσο συνηθισμένο PC με uATX μητρική με το όμορφο κουτί της Corsair 350D. :)
 
 
attachicon.gifIMG_4038.JPG
attachicon.gifIMG_4044.JPG
attachicon.gifIMG_4045.JPG
attachicon.gifIMG_4049.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα σύντομο video. :)

http://www.youtube.com/watch?v=K3oy3WRpvHA

 

Kατι μ λεει οτι επρεπε να παρω το thermaltake αντι του corsair!Moνο και μονο λογο των καλωδιων που εχει το thermal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...