Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ultraex ασχολεισαι με OC σωστα? Εχεις δοκιμασει χωρις τo ram cooler τι θερμοκρασιες εχεις στο cpu? Οσο να ναι χαλαει λιγο το airflow ο τροπος που ρουφαει καθετα προς την mobo. Λεω εγω τωρα μια πρωτη σκεψη που εκανα..

Ρε φουστη μου αυτες οι gigabyte το σασι τους δεν μπορουν να το φτιαξουν? Χαλαει ολη την εικονα του κουτιου αυτη η κατηφορα που παιρνουν..

 

 

@johnnyman σε βλεπω σε τρωνε τα χερια σου, και θα την ξυλωσεις την mobo. Για την πλατη λοιπον σου πεταω 3 επιλογες. Μαυρο/μπλε/carbon. Οτιδηποτε απο αυτα τα 3 θα του δωσει αλλο δεσιμο στο ματι..

Και θα σου πεταξω και αλλη μια ιδεα bonus που αν δεν εχεις θεμα οικονομικο (δεν ειναι κατι ακριβο αλλα οk).

Ξυλωμα το plexi με τις 4 θεσεις για ανεμιστηρες απο το πλαινο παραθυρο. Ξυλωμα επισης και το mesh κομματι (γρυλιες) που εχει το πλαινο μπροστα απο τα hdd cages. Παιρνεις οπως ειναι το πλαινο πας σε ενα μαστορα και του λες να σου κοψει σε αυτες τις διαστασεις 2 κομματια πλεξι του μισου ποντου (ή και μικροτερο). Στη θεση που ειναι το plexi για τους ανεμιστηρες εχει ηδη τρυπες, οποτε σου κανει ο μαστορας αναλογες τρυπες και το βιδωνεις πανω. Το μπροστινο κομματι επειδη ειναι μικρο, παιρνεις ταινια διπλης οψεως, την κοτσαρεις περιμετρικα εσωτερικα του πλαινου και κολλας πανω το κομματι plexi. Ετσι και θα φαινεται πολυ καλυτερα το εσωτερικο του κουτιου, και ο φωτισμος και θα σαι και μουρατος..

 

2 ιδεες πεταξα, αν πιστευεις οτι ειναι εφικτες τις υλοποιεις..

Επεξ/σία από Skr1ll3x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ultraex ασχολεισαι με OC σωστα? Εχεις δοκιμασει χωρις τo ram cooler τι θερμοκρασιες εχεις στο cpu? Οσο να ναι χαλαει λιγο το airflow ο τροπος που ρουφαει καθετα προς την mobo.

Δεν είναι ram cooler, η γομαρόψυκτρα του cpu είναι (prolimatech genesis ,αν δε κάνω λάθος) 

 

 

prolimatech_genesis.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ram cooler, η γομαρόψυκτρα του cpu είναι (prolimatech genesis ,αν δε κάνω λάθος) 

 

 

prolimatech_genesis.jpg

 

 

wtf is dat dude?

Δεν το χε παρει το ματι μου πουθενα αυτο το κατασκευασμα.

Wait a sec.. Η λογικη τους ηταν να βαλουν την μια πλευρα της ψυχτρας πανω απο τις ram ωστε το ενα φουρφουρι να δινει αερα και στις ram? Wtf? Κουλο τελειως.. Χαλανε το flow (ρουφωντας απ' αυτο) για το τιποτα εν ολιγης καθως και οι ram δεν ψυχονται αμεσα οποτε no point.. Τhnx asx για την απαντηση, δεν γνωριζα οτι υπηρχε τετοια ψυχτρα..

Ισως να ειμαι και λαθος, καθως για να βγαλαν στην παραγωγη κατι τετοιο θα περασαν καποιες δοκιμες αποδοσης, αλλα δεν στεκει η ιδεα της prolimatech.. Imho παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαααααααχαχαχαχαχαχα!!περα απο την πλακα πολυ ωραιο το κουτι σου φιλε μου!να το χαιρεσαι!καμια φωτο πιο φωτεινη δεν εχεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πο πο μαμάει! Μπράβο! Μου θύμισε το επίσης γαμάτο Link.png Site: Animus project κάποιου συμφορουμίτη από εδώ μέσα.

 

Ο Μάνος είναι το παράδειγμα μου και η βοήθεια μου σε ότι χρειάστηκα, περιμένουμε τώρα το επόμενο project του B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε kanaks γτ με γ@μας πρωι πρωι κ ειμαι στο μαγαζι.. Πρωτον ντροπη σου που εχεις το 600Τ Silver.. Δευτερον ντροπη για το μεταλλικο bcp στην vga.. Ντροπη για τη δεξαμενη που θυμιζει DNA.. Ντροπη για την υδροψυξη γενικοτερα.. Θα πρεπε να ντρεπεσαι φιλε μου!

Αισχος!

 

ΜΑΝΟ ΤΕΛΕΙΩΝΕ γιατι θα τραβηξω τα μαλλια μου (?!?) :-(

Εδω οι κυριοι εχουν ανεβασει πανυψηλα τον πηχυ με τα νερα που τους προτεινεις!

Πρεπει να δειξουμε πως γινεται με τα muscle μωρα της παλιας σχολης του αερα!

 

 

@ kanaks ελπιζω να καταλαβες οτι αστιευομαι και οτι ειναι αξιοθαυμαστη η δουλεια που εχεις κανει ετσι?

 

 

Ετοιμαζεται [Official Club] - Graphite Series γιατι εχουμε μαζευτει πολλοι κυριοι!

Επεξ/σία από Skr1ll3x
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικη δουλεια εκανες..μπραβο!!!



Μια ματια και στο δικο μου...ειναι στο 1ο σταδιο....

 

ΠΡΩΙ.

 

P9260402_zps35d00ba4.jpg

P9260409_zps22e6b76f.jpg

 

P9260413_zpsab42928f.jpg

 

P9260436_zps69b9d679.jpg

 

P9260432_zpsb9072e28.jpg

 

P9260434_zps0497eb56.jpg

 

ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ

 

P9260406_zpseb958517.jpg

 

P9260411_zps89059885.jpg

 

P9260418_zpsc9f6b92e.jpg

 

P9260428_zps6de77138.jpg

 

P9260426_zpsf05761fe.jpg

P9260423_zps23349089.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιος ο συνδιασμος ασπρο-μαυρο.. Του Cosmos η γουνα σηκωνει απειρα ραμματα, οποτε ράψε ελευθερα!

Θα σε πειραζε να μοιραστεις τα επομενα σταδια? Εστω και σαν ιδεες τι σκεφτεσαι να κανεις, να δημιουργησει η φαντασια μας την συνεχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...