Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν βάλει δυο 120αριδες, τον ενα σαν exhaust και τον αλλο σαν intake το μονο που θα καταφερει θα ναι να χαλασει το airflow.:)

 

Γενικα προτιμάμε για intake τα χαμηλα σημεια του κουτιου. Οταν ο ζεστος αερας ανεβαινει ψηλα και εμεις βαζουμε "δροσερο" απο πανω προς τα κατω το πιο πιθανο ειναι να εγκλοβιζουμε θερμοτητα στο κουτι χωρις λογο (και περισσοτερη σκονη). ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλει δυο 120αριδες, τον ενα σαν exhaust και τον αλλο σαν intake το μονο που θα καταφερει θα ναι να χαλασει το airflow. :)

 

Γενικα προτιμάμε για intake τα χαμηλα σημεια του κουτιου. Οταν ο ζεστος αερας ανεβαινει ψηλα και εμεις βαζουμε "δροσερο" απο πανω προς τα κατω το πιο πιθανο ειναι να εγκλοβιζουμε θερμοτητα στο κουτι χωρις λογο (και περισσοτερη σκονη). ;)

Γενικά αυτό ισχύει αλλά σε κάποιες περιπτώσεις αν ο πάνω fan βάζει αέρα ρίχνει την θερμοκρασία του επεξεργαστή οπότε δεν χάνει τίποτα να δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δε χανει τιποτα να το δοκιμασει..;)

Αλλα για 1, αντε 2 το πολυ βαθμους κατω, δεν αξιζει να αφησει ολα τα αλλα parts να βραζουν.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δε χανει τιποτα να το δοκιμασει.. ;)

Αλλα για 1, αντε 2 το πολυ βαθμους κατω, δεν αξιζει να αφησει ολα τα αλλα parts να βραζουν. :P

Εγώ πιστεύω πως επειδή είναι τεράααστια η ψύχτρα και καλύπτει και το μισό exaust fan κιόλας, ο ζεστός αέρας από τα άλλα parts δε θα μπορεί καν να φτάσει εκεί πάνω στο κουτί και θα τον ρουφάει η ψύχτρα και θα τον πετάει από πίσω. Οπότε μπορεί να μην αλλάξει κάτι στα άλλα parts. Μόνο με δοκιμή θα το δει γιατί αυτά είναι υποθέσεις :P

Βέβαια αν σαν intake είναι πολύ δυνατός μάλλον ναι θα χαλάει το υπολοιπο flow που θα έρχεται από μπροστά χαμηλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες εκανα καποιες αισθητικες αλλαγες στο εξωτερικο του κουτιου!επειδη δεν με αρεσει και τοσο το πορτοκαλι οι σιτες βαφτηκαν μαυρες.το ιδιο εγινε και στην πισω πλευρα!σορρυ για την ποιοτητα αλλα ειναι απο κινητο!

post-226136-0-01126300-1379327884_thumb.jpg

post-226136-0-37940900-1379327894_thumb.jpg

post-226136-0-38660500-1379327903_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουκλί johnnyman!! ;)

 

τώρα για το θέμα με τον πάνω ανεμιστήρα το πρώτο και το κυριότερο είναι η σκόνη.

επίσης τώρα το καλοκαίρι σε ότι και να κάνω εκτος gaming είναι στους 33 με 37 ανάλογα με την θερμοκρασία δωματίου και η GPU στους 36 σταθερά.

όταν θα πάρω τους 120 για πάνω θα κάνω μια δοκιμη αλλα νομίζω μονο περισσότερη σκόνη θα βάλω.

και μερικές ερωτήσεις: για 120 λέω για corsair αξίζει? με ενδιαφέρει η ησυχία αλλα να είναι και στα ίδια επίπεδα αν όχι καλύτερα από τους τωρινούς.

για 200 μπροστά έχετε να προτείνεται κάτι? (χωρίς LED μιας και θα μπει κρυφός φωτισμός)

και τέλος να sleevaro μονος μου όλα τα καλώδια η τουλάχιστον gia του PSU να πάρω το kit από την Corsair? πιο θα μου βγει φθηνότερα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'μαι και εγώ σε μαι πρώτη προσπάθεια μαζέματος των καλωδίων.. με κουτι όμως από το 2005!! :P

Στη θεση του πισω ανεμιστηρα στο κουτι εχεις βαλει ανεμιστηρα απο ψυκτρα CPU? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες εκανα καποιες αισθητικες αλλαγες στο εξωτερικο του κουτιου!επειδη δεν με αρεσει και τοσο το πορτοκαλι οι σιτες βαφτηκαν μαυρες.το ιδιο εγινε και στην πισω πλευρα!σορρυ για την ποιοτητα αλλα ειναι απο κινητο!

 

 

Αμα σου πω οτι σκεφτομουν και γω να το πω οτι ήταν ψιλοακυρο το πορτοκαλι τι θα μου πεις?? :D

Το κανες μπομπα! Πολυ ωραιος.. Αν βαψεις και ολα τα πορτοκαλι στο εσωτερικο, κατι brackets κτλ θα σαι αρχοντας.. θελει υπομονη βεβαια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μεσα που σπαει λιγο το πορτοκαλι ειναι ωραιο δεν με πειραζει.τωρα για να βαφουν τα μεσα ειδικα η πλατη που ειναι η μητρικη γ.....α τωρα!! :D

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'μαι και εγώ σε μαι πρώτη προσπάθεια μαζέματος των καλωδίων.. με κουτι όμως από το 2005!! :P

 

Βάζω στοίχημα ότι μπροστα το κουτί γράφει multirama! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όχι δεν το έχω δοκιμάσει.
πίσω δεν γίνετε να πάει γιατί μετά μικραίνει το πλαίσιο και μπαίνει μονο 120 γιαυτο και θέλω να τον βγάλω τελείως τον 200 και να βάλω δυο 120.
το σκεπτικό σου πιο είναι όμως? γιατί να τον δοκιμάσω σαν intake?

 

Σου εχουν απαντησει ηδη αλλα αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι εαν τον εχεις σαν exhaust,τραβαει τον αερα που κατα τα αλλα θα τραβουσε ο ανεμιστηρας της ψυχτρας του επεξεργαστη.δοκιμασε να δεις με την αλλαγη.τωρα,εαν βαλεις 2Χ120 θα βαλεις τον εναν exhaust και τον αλλον Intake.και θα εισαι οκ.βεβαια μην περιμενεις να δεις τρελες διαφορες στις θερμοκρασιες.ετσι το εχω και 2 βαθμους διαφορα ειδα σε πυρηνες.(ενταξει οχι ακριβως ετσι αλλα να χαμε να λεγαμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω στοίχημα ότι μπροστα το κουτί γράφει multirama! :P

 

Ω ναι multirama και μετά από μία ωραία στιγμιαία πτώση τάσης το 2009 το μόνο που έμεινε είναι το κουτί και το dvd-rw εξού και η καλωδιοταινία ακόμα για αυτό δεν παίρνει καλώδιο sata ολα τα άλλα τα είχα αλλάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εχουν απαντησει ηδη αλλα αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι εαν τον εχεις σαν exhaust,τραβαει τον αερα που κατα τα αλλα θα τραβουσε ο ανεμιστηρας της ψυχτρας του επεξεργαστη.δοκιμασε να δεις με την αλλαγη.τωρα,εαν βαλεις 2Χ120 θα βαλεις τον εναν exhaust και τον αλλον Intake.και θα εισαι οκ.βεβαια μην περιμενεις να δεις τρελες διαφορες στις θερμοκρασιες.ετσι το εχω και 2 βαθμους διαφορα ειδα σε πυρηνες.(ενταξει οχι ακριβως ετσι αλλα να χαμε να λεγαμε).

ναι κατάλαβα, απλά αναρωτιέμαι εφόσον έχω σχετικά καλές θερμοκρασίες πιστεύω, υπάρχει λόγος να βάλω παραπάνω σκόνη μέσα?
πάντως μια δοκιμη για τα πρακτικά θα την κάνω!!
και ευχαριστώ για την συμβουλή!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...