Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, IoannisLp είπε

Μέτα από 1 χρόνο με την x42 έγινε επιτέλους μετάβαση στην x62!:D20180320_124933-1.thumb.jpg.1756408dc5b13b62f924cc5056b6f18f.jpg

Με γειες με γειες φίλε. Πες μας διαφορες σε θερμοκρασίες με την μικρη που είχες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 minutes ago, Heatspreader said:

Θα προτιμούσα λιγότερα χτενάκια στην τροφοδοσία της κάρτας γραφικών.

Είναι 6 αυτές που φαίνονται γιατί έχω και κάτω! Πιστεύω πως έτσι κατάφερα να τα κάνω πιο στητά και ίσια από πριν και το αποτέλεσμα μου άρεσε πολύ! Θα δοκιμάσω να βγάλω 2 και να δω αν μ'αρέσει αλλιώς θα το αφήσω όπως είναι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekans είπε

Ένα μικρό μοντάρισμα στο παλιό s340 τζάμι από s340 elite.. Παραλαβή από nzxt (τζάμι και παξιμάδια)..
Δυστυχώς δεν πρόσθεσαν και τις βίδες και έπεσε πολύ ψάξιμο σε πολλά μαγαζιά επειδή οι βίδες είναι σε ίντσες..
Στο τέλος βρήκα από παλιές μου βίδες (4 και στο μέγεθος που ήθελα τραγικό!).. Το αποτέλεσμα νομίζω άξιζε! 
Στις φωτογραφίες η διαδικασία από πριν στο μετά!

l7t07t1.jpg qGHZzCc.png coxHq7k.jpg zimhJDu.jpg 7AahzE5.jpg

Καθόλου άσχημα έδεσε πολύ όμορφα και είναι μαύρο το κάτω μέρος του 340 και δένει καλύτερα νομίζω με το άσπρο. Μπράβο στην nzxt εμένα μου λένε θέλω Street number. Τους λέω σε χωριό μένω δεν έχουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 minutes ago, Heybro said:

Με γειες με γειες φίλε. Πες μας διαφορες σε θερμοκρασίες με την μικρη που είχες. 

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Γύρω στους 4-5 βαθμούς αλλά την έβαλα με την πάστα της Nzxt όπως ήρθε! Θα δοκιμάσω και με Arctic Mx-4 που είχα πριν για να καταλάβω την διαφορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, IoannisLp είπε

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Γύρω στους 4-5 βαθμούς αλλά την έβαλα με την πάστα της Nzxt όπως ήρθε! Θα δοκιμάσω και με Arctic Mx-4 που είχα πριν για να καταλάβω την διαφορά!

Και 4 5 μια χαρά είναι. Δοκίμασε και με arctic και αν δεις διαφορά να την αλλάξω και εγώ γιατί λογικά της nzxt θα μου έβαλαν από το κατάστημα. Πάντως με ανεμιστήρες στο 60% οι θερμοκρασίες είναι απίστευτες σε φουλ overclock επεξεργαστή. Βγαίνει κρύος αέρας από τα ανεμιστηρακια και από μπροστά στην εγκοπή βάζεις το χέρι και κρυώνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρετώ τους φίλους, επιτέλους ανεβάζω το μονταρισμένο παλιό Workstation μου, ελπίζω να σας αρέσει.

Το κουτί ντύθηκε με carbon αυτοκόλλητο και αναποδογύρισε, στην συνέχεια κόπηκε σε δύο σημεία για δύο δωδεκάριδες Thermaltake με μπλέ φως.

Στην πρόσοψη έχει τοποθετηθεί touch οθόνη 10".

Οθόνη LG M2252 IPS

Κουτί Server Intel

Μητρική Intel s5000PSL

2 Επεξεργαστές XEON E5430 με Noctua ψύκτρες

Μνήμες 4x2 DDR2 FB Kingstone

Κάρτα Γραφικών NVIDIA Quadro FX 5500 αλλά και μια GTX 295

Σκληρό δίσκο Plextor 128S3C

Τροφοδοτικά 2 x 800w

Fan control Thermaltake.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο ^^ Τέτοια μου αρέσουν να βλέπω. Θα έβαφα το εσωτερικό με σπρέυ, μην γυαλίζει το ασημί. Βγάλε καμία καλύτερη το εξωτερικό να δούμε.

Γιατί δύο τροφοδοτικά; Που είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Απίστευτο ^^ Τέτοια μου αρέσουν να βλέπω. Θα έβαφα το εσωτερικό με σπρέυ, μην γυαλίζει το ασημί. Βγάλε καμία καλύτερη το εξωτερικό να δούμε.

Γιατί δύο τροφοδοτικά; Που είναι;

Σε ευχαριστώ είναι παλιό μοντάρισμα έλεγα να το βάψω το μέσα αλλά το άφησα, σύντομα και άλλες φωτογραφίες με το εξωτερικό.

Τα τροφοδοτικά είναι στο κάτω μέρος του κουτιού, είναι τύπου server κουμποτά.

1.jpg

2.jpg

Επεξ/σία από amd64x
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα μια προσπάθεια. Μπήκε white led strip στο πάνω μέρος και αλλάχτηκαν σχεδόν όλα τα φουρφουρια με 14ρια Arctic. Δεν μου αρέσει καθόλου ο (ασημένιου χρώματος) ssd και Μένει να βρω τρόπο να τον καλύψω . Εχω δρόμο ακόμα για την τελειότητα  😁

 

https://imgur.com/a/4Z8Tl

 

Επεξ/σία από Jimys2008
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, amd64x είπε

Χαιρετώ τους φίλους, επιτέλους ανεβάζω το μονταρισμένο παλιό Workstation μου, ελπίζω να σας αρέσει.

Το κουτί ντύθηκε με carbon αυτοκόλλητο και αναποδογύρισε, στην συνέχεια κόπηκε σε δύο σημεία για δύο δωδεκάριδες Thermaltake με μπλέ φως.

Στην πρόσοψη έχει τοποθετηθεί touch οθόνη 10".

Οθόνη LG M2252 IPS

Κουτί Server Intel

Μητρική Intel s5000PSL

2 Επεξεργαστές XEON E5430 με Noctua ψύκτρες

Μνήμες 4x2 DDR2 FB Kingstone

Κάρτα Γραφικών NVIDIA Quadro FX 5500 αλλά και μια GTX 295

Σκληρό δίσκο Plextor 128S3C

Τροφοδοτικά 2 x 800w

Fan control Thermaltake.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Κάτι παρόμοιο κάνω και εγώ. Αν ποτέ τελειώσω θα ανεβάσω φωτογραφίες. Πολύ ωραία δουλειά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...