Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο βρε παιδιά, ευχαριστούμε για τα reviews και καλοφόρετα.

Να δώσω και εγώ πληροφορίες για μερικά πραγματάκια που πήρα.

 

Link.png Site: Βερμούδα firetrap - φαρδιά γραμμή, σε μήκος καλύπτει γόνατο σε άντρα 1.90. Οπωσδήποτε ένα νούμερο μικρότερο θα πάρετε σε αυτή τη μάρκα. Αν και 100% βαμβακερή η συγκεκριμένη γενικότερα δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Link.png Site: Airwalk τζιν βερμούδα μακρυά - μήκος κάτω απο το γόνατο, αλλά πολύ καλό στρώσιμο, καλό ύφασμα και σωστό νούμερο. Μας άρεσε πάρα πολύ. Ερχετε όπως την βλέπετε, μαζί με την ζώνη. Το νούμερο που φορατε συνήθως πάρτε.

 

Link.png Site: Γυναικεία παντόφλα everlast - ελαφριά παντοφλίτσα. Νούμερο 7UK/40EU-40.5 EU

 

Link.png Site: Παιδικό κοριτσίστικο μαγιό Disney Minnie - απλά ξετρελάθηκααα. Για ύψος 1.10 με 19 κιλά / μέγεθος 5-6 χρονων.

Link.png Site: Κοριτσίστικο παιδιλάκι Ocean Pacific - Ομορφο. Το C13 είναι σίγουρα 30 ευρωπαικό.

 

Link.png Site: Slazenger αθλητικό ολόσωμο γυναικείο μαγιό - Το πήρα γιατί είχε 6 ευρώ, απο περιέργεια να δω τι σόι ποιότητα και στρώσιμο θα έχει. Δεν έχω ξαναβάλει στη ζωή μου ολόσωμο, αλλά αυτό θα το βάλω! Πάρα πολύ καλό για την τιμή του! Τώρα για το νούμερο, σίγουρα ένα νούμερο μικρότερο απο το νούμερο που φοράτε, ίσως και δυο, ανάλογα με τα μέτρα του στήθους και του ύψους. Εχει πολλά σχόλια πάντως που βοηθάνε αρκετά.

 

Αντρική μπλούζα Giorgio Y. Eίναι πολύ όμορφη. Το θέμα είναι όμως πως δεν είναι και πολύ εμπιστοσύνης τα νούμερα τους, γιατί παραγγείλαμε δυο XL σε διαφορετικό χρώμα και ενώ ήρθαν στο σωστό νούμερο, η μία είναι μικρότερη απο την άλλη, σαν L.

Link.png Site: Αντρική μπλούζα Fabric με στάμπα - Ωραία στάμπα, πολύ λεπτό το ύφασμα, αλλά δείχνει ποιοτικό. Είναι αρκετά μακριά σε μήκος και έχει φαρδιά γραμμή. Προτιμήστε ένα νούμερο μικρότερο.

Link.png Site: Αντρική μπλούζα Fabric neon - Σε σύγκριση με την απο πάνω Fabric αυτή έχει στενή γραμμή και μήκος λίγο πιο κάτω απο την μέση.

Το ύφασμα είναι λεπτό και τα χρώματα είναι φωσφοριζέ. Πράσινο και πορτοκαλί που πηρε φίλος μας, πολύ ωραία.

 

Link.png Site: Tapout αντρική - προτιμήστε ένα νούμερο μικρότερο. Η συγκεκριμένη στάμπα, δεν μου πολυάρεσε, γιατί τα χρώματα είναι σαν χάθηκαν στο πλύσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένοι αλτήρες που πήρα ήταν 9kg έκαστος &18 σύνολο. 15kg τα αποσπόμενα βάρη και από 2 κιλά οι 2 μπάρες του αλτήρα +250γρ το κάθε κούμπωμα(έχει 4 συνολικά). Μπορείς να βγάλεις τα κιλά του ενός και να φτοιάξεις έναν αλτήρα μάξιμουμ 14,5 kg. Κρίμα που δε πήρα και δεύτερο σετ ώστε να μπορώ να φτοιάξω δυο αλτήρες διπλάσιους σε βάρος. Αν κάνετε σκληρή προπόνηση συνιστώ δυο σετ αλτήρες. Τώρα διαθέτει μόνο αυτούς,οι οποίοι φαίνονται εξίσου καλοί.

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-15kg-dumbell-set-761113?colcode=76111399

 

Επίσης πήρα αυτά τα γυαλιά.

http://www.sportsdirect.com/chaos-brothers-wayfarer-sunglasses-756397?colcode=75639791

Όχι σίγουρα δεν είναι τόσο ποιοτικά σαν τα κλασικά που πληρώνεις από 80 ευρώ και άνω.

Ο σκελετός φαίνεται πιο ποιοτικός από όσο περίμενα,αλλά ο φακός αν και φαίνεται ακριβός,στην ουσία είναι πολύ κάτω του μετρίου.

Επίσης ο καθρέφτης δεν είναι μπλέ,αλλά σαν πράσινη χρυσόμυγα.  :wacko:

Όπως ανέφερα και στο παραπάνω ποστ,είναι πιο μεγάλα από όσο φαίνονται και σίγουρα όχι τόσο ταιριαστά σε μικρά κεφάλια. Επίσης μου ήρθαν σπασμένα,υπό την έννοια ότι ο ένας φακός είχε βγει από τη θέση του και τον έψαχνα στη σακούλα με τα ρούχα και τα παπούτσια. Το βρήκα,τον έβαλα στο σκελετό και ελπίζω να μην τον κυνηγάω καμιά μέρα καθώς οδηγώ με μηχανάκι. Επίσης είχε μικρές αμυχές (γρατζουνιές) και σε ένα μικρό σημείο που ευτυχώς δε φαίνεται πολύ,είχε φύγει το χρώμα από τον καθρέφτη (στην άκρη). Κι όλα αυτά επειδή δεν το βάλανε σε θήκη,απλά σε μια ζελατίνα και το πέταξαν κυριολεκτικά μέσα στη σακούλα με τα παπούτσια και τα ρούχα. Κατά τ'άλλα είμαι πάρα πολύ ενθουσιασμένος.

Ζακέτα πήρα αυτή.

http://www.sportsdirect.com/no-fear-lightweight-camo-jacket-mens-608641?colcode=60864190

Έχω ύψος 1.65/60 κιλά φιτ σώμα και το xtr small μου είναι απλά εφαρμοστό (όχι υπερβολικά-είναι όπως πρέπει να είναι) και ίσως μου είναι ένα ελάχιστο κλικ πιο κοντή,αλλά όλοι μου είπαν πως είναι ιδέα μου.

Πήρα κι αυτή εδώ,αλλά δεν είναι ζακέτα,είναι πάρα πολύ χοντρή!!

http://www.sportsdirect.com/soulcal-chunky-aztec-cardigan-556609?colcode=55660909

Πήρα πάλι το xtr small &εδώ μου φαίνεται ένα κλικ πιο μακρυά,αλλά πάλι μου λένε ότι είναι ιδέα μου.  :blink:

Είναι τόσο ζεστή που τη φοράς άνετα γενάρη μήνα. Είναι το ύφασμα που σε χοντραίνει ή σε δείχνει φουσκωτό. Πολύ ποιοτικό ρούχο,από Ελλάδα θα έδινες από 60 μέχρι όσο βάζει η φαντασία σας. Και τη πήρα μόνο 14.

Αυτή η τσάντα είναι εξαιρετικά μικρή,αλλά χωράει άνετα 1 μεγάλο μπουκάλι νερό,ένα σέικερ,μια πετσέτα θαλάσσης και ένα μαγιώ.

http://www.sportsdirect.com/karrimor-sierra-10-rucksack-791126?colcode=79112669

Ευχαριστούμε πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Αλτήρες έχουμε ένα σετ από το lidl και ψάχνουμε +5κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένοι αλτήρες που πήρα ήταν 9kg έκαστος &18 σύνολο. 15kg τα αποσπόμενα βάρη και από 2 κιλά οι 2 μπάρες του αλτήρα +250γρ το κάθε κούμπωμα(έχει 4 συνολικά). Μπορείς να βγάλεις τα κιλά του ενός και να φτοιάξεις έναν αλτήρα μάξιμουμ 14,5 kg. Κρίμα που δε πήρα και δεύτερο σετ ώστε να μπορώ να φτοιάξω δυο αλτήρες διπλάσιους σε βάρος. Αν κάνετε σκληρή προπόνηση συνιστώ δυο σετ αλτήρες. Τώρα διαθέτει μόνο αυτούς,οι οποίοι φαίνονται εξίσου καλοί.

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-15kg-dumbell-set-761113?colcode=76111399

Τα μεταφορικα φανταζομαι θα ηταν 30 ευρω. Ή μηπως πηγε παραπανω λογω αλτηρων κλπ?

 

Επισης σε τι συσκευασια στα εστειλαν? Μεσα στην κλασσικη σακουλα δεν πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης σε τι συσκευασια στα εστειλαν? Μεσα στην κλασσικη σακουλα δεν πιστευω.

 

Την τελευταία μου παραγγελία την έβαλαν σε χαρτοκιβώτιο, όποτε υπάρχει κι αυτή η επιλογή.

 

για τον φίλο που πήρε τους αλτήρες, φαντάζομαι θα ταν πιο εύκολο να τα βάλουν στην κλασσική μπλε σακούλα, αλλά ας μας απαντήσει κι ο ίδιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικα φανταζομαι θα ηταν 30 ευρω. Ή μηπως πηγε παραπανω λογω αλτηρων κλπ?

 

Επισης σε τι συσκευασια στα εστειλαν? Μεσα στην κλασσικη σακουλα δεν πιστευω.

 

Ήταν 30 ευρώ,αλλά πήρα μόνο 10 επιπλέον αντικείμενα (ρούχα-παπούτσια). Όταν είχα στο καλάθι κι άλλα ζευγάρια παπούτσια (επιπλέον 3-4 ζευγάρια των 7,5-15 ευρώ έκαστο) τα μεταφορικά είχαν φτάσει στα 39 ευρώ περίπου. Εν τέλη τα έβγαλα και πήγε στα 30. Ευτυχώς πρόλαβα την έκπτωση -15% και έτσι ουσιαστικά για μεταφορικά πλήρωσα μόνο 7 ευρώ περίπου αν θυμάμαι καλά.

 

Οι αλτήρες ήρθαν σε ξεχωριστό δέμα (όχι στη κλασική σακούλα). Ήταν σε μια κούτα που στην ουσία ήταν σφιχτό περιτύλιγμα της βαλίτσας των αλτήρων (πλαστική βαλίτσα). Λογικά τις κούτες τις σχηματίζουν εκείνη τη στιγμή,γιατί ήταν ακριβώς στο μέγεθος της βαλιτσούλας των αλτήρων.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω μου βγαζει 37 ευρω μεταφορικα , υπαρχει μια  επιλογη δικια τους τικαρισμενη  που γραφει 53 ευρω . Δε καταλαβαινω τι παιζει .Μηπως κολλαει το site;

post-236390-0-53865300-1404294308_thumb.png

post-236390-0-00389700-1404294329_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα , σήμερα μου ήρθε το δέμα παπούτσια και έξι μπλουζάκια τα δυο από αυτα μου ειναι μεγάλα, αξίζει να τα στείλω πίσω για αλλαγή, ξέρει κανείς πόσο θα πληρώσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα κουπόνι?

δε φαινεται τιποτα ακομη

 

θελω και εγω μια συμπληρωματικη παραγγελια και αναμενω κουπονακι...που θα παει θα βγει B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...