Προς το περιεχόμενο

Αξιόπιστος οικονομικός Laser εκτυπωτής.Οικονομικός ειδικά στήν εκτύπωση.Χρήση σε Πρακτορείο Προ-Πο


Fuel7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε πρακτορειο Προ-Πο έχουμε εναν εκτυπωτη ο οποίος καλος μέν....αλλά πολύ πολυέξοδος στήν εκτύπωση.Εχουμε τον HP LASERJET M1132 MFP.

 

Ψάχνουμε έναν Laser εκτυπωτή όποίος να μπορει να εκτυπώνει τα τέρατα του...και να είναι οικονομικός ώς προς την κατανάλωση μελανιού !

 

Ο εκτυπωτής αυτος που έχουμε εκτυπώνει κάθε είδους δελτίο, και καθημερινά εκτυπώνει πάνω απο 200 με 300 δελτία

 

Θέλουμε κάτι και σε μονοχρώμο (αλλά και σε έγχρώμο), αρκει να μπορει να ειναι οικονομικος ώς προς τα μελάνια.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,κι περιμένω τις απαντησεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oικονομικος ειναι υποκειμενικo.Ποσο θα κοστιζει η σελιδα,και αυτο υποκειμενικο,αναλογα την καλυψη της σελιδας.

Αν και η hp εχει καλα μηχανηματα ,προσπαθησε να κοιταξεις για lexmark τα οποια εχουν ξεχωριστο toner και protoconductor.

Οταν τελειωσει το τονερ ,αλλαζεις μονο τονερ,δεν πετας και το drum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φιλε..ευχαριστω για την απαντηση σου.

Βασικα δεν με απασχολει η σελιδα κοιτω να εκτυπώνω δελτια.Παντως αυτο με το τονερ που μου λες με ενδιαφερει.Εχεις καποιο μοντελο να μου προτεινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εψαχνα σε διαφορα fora πληροφοριες για το πως να γεμιζω το τονερ του δικου μου lazer, βρηκα το τηλ ενος τυπου απο αθηνα που κανει γεμισματα....

 

Με τα πολλα μου ειπε πως ο καλυτερος απο τους φθηνους στο θεμα των γεμισματων τονερ ειναι αυτος

 

Lexmark-C540n

 

Δεν ξερω αν ισχυει καθως εχω αλλον απλα το αναφερω

 

Εγω εχω παρει τον samsung 2955 και ειμαι οκ παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρ παιδες!

Ναι πσάχνουμε ένα σουπερ οικονομικο μηχάνημα ετσι ωστε να ανταποκρινεται και στην δουλεια του αλλα και ως προς την οικονομια του.

 

Το θέμα της αντοχης ως προς τις βλάβες ειναι το αμεσως επομενο στοιχειο.Ενας γνωστος μας έχει πρήξει για τους Canon.Εχετε άποψη πάνω σε αυτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ θέμα οσον αφορα τα χρήματα είναι να δώσουμε λεφτα να κανουμε την δουλεια μας σωστά και οχι να παρουμε κάτι που να τα κλαίμε. Πληρώνουμε λογικα και όχι στον θεό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε παλι.

Για να μπορεσουμε να πουμε οτι αυτο ειναι το οικονομικοτερο μοντελο ,θα πρεπει να παρουμε 5 μηχανηματα με γεματα τονερ να τυπωσουμε σε ολα τα ιδια ,100 δελτια για παραδειγμα ,και μετα να δουμε ποσο τοις εκατο τονερ εμεινε σε καθε δοχειο.Δεν γινεται αλλιως,γι αυτο και πιο πανω αναφερω οτι ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα.Σκεφτηκες ποτε οτι μπορει να εχεις κανει οικονομια απο ενα σουπερ οικονομικο μηχανημα και σου παθει μια βλαβη ακριβη?Αρα λοιπον και οι βλαβες οικονομια ειναι εν μερει.

Συμπερασμα,ψαχνεις να βρεις ξεχωριστο δοχειο τονερ και photoconductor οπως προειπα,ειναι σημαντικη οικονομια,και μετα ειτε κινεισαι να αναγεμισεις το ιδιο δοχειο,ειτε να αγορασεις imitation δοχειο ,ειτε να αγοραζεις γνησιο.

Η τελεια οικονομια σε αυτες τις περιπτωσεις,που σαφως και δεν την ενστερνιζομαι,ειναι να παρεις γνησιο δοχειο ,να κανεις δυο γεμισματα και μετα να το πεταξεις και να αγορασεις νεο.

 

Μην περιμενεις να σου παραθεσουνε μοντελα εκτυπωτων ,γιατι πολυ απλα κανεις δεν ξερει ποιο θα τυπωνει πιο οικονομικα στην περιπτωση σου.

Επισης απο οσο μπορω να φανταστω και εχω δει,η καλυψη του τονερ πανω σε ενα δελτιο ειναι μηδαμινη,ποσο καιρο σε βγαζει ενα τονερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...