Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S2 8" Android 4.1.1 με 89 ευρώ!


timekeeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 577
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπόν παίδες έβαλα αυτή τη rom, η οποία είναι root και παίζει όλα τα παιχνίδια από gameloft και πάει σφαίρα!!! προτείνω να τη δοκιμάσετε.

 

http://www.slatedroid.com/topic/58410-rom-top-notch-tablets-pipo-s2-firmware-release-1c/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, μόλις ανέβηκε και μια σενιαρισμένη ROM από Έλληνα "μάγειρα", η οποία πιθανότατα έχει περισσότερες βελτιώσεις κι από αυτή του Roman. Θα τη βρείτε Link.png Site: http://www.adslgr.com/forum/threads/710415-ROM-Pipo-Max-S2-custom-ROM-by-mrsaccess?p=5005791">εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν παίδες έβαλα αυτή τη rom, η οποία είναι root και παίζει όλα τα παιχνίδια από gameloft και πάει σφαίρα!!! προτείνω να τη δοκιμάσετε.

 

http://www.slatedroid.com/topic/58410-rom-top-notch-tablets-pipo-s2-firmware-release-1c/

γιατι λενε πολλοί οτι δεν δουλευει η μπροστινή καμερα με αυτο? εσενα σου δουλεύει?

 

Ενημερωτικά, μόλις ανέβηκε και μια σενιαρισμένη ROM από Έλληνα "μάγειρα", η οποία πιθανότατα έχει περισσότερες βελτιώσεις κι από αυτή του Roman. Θα τη βρείτε Link.png Site: http://www.adslgr.com/forum/threads/710415-ROM-Pipo-Max-S2-custom-ROM-by-mrsaccess?p=5005791">εδώ .

 

την δοκίμασε κανεις να πει εντυπώσεις? φαίνεται καλη προσπάθεια πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα φθηνό tablet, το οποίο θα το χρησιμοποιώ λόγω δουλειάς περίπου 3 ώρες την ημέρα για να μπαίνω στο ίντερνετ και να κάνω εντελώς ελαφριές δουλειές (σερφάρισμα + uploading αρχείων στο site της εταιρίας που δουλεύω).

 

Επειδή το θέλω ουσιαστικά μόνο mobile internet, είπα να μην δώσω πολλά λεφτά για Laptop, και να προτιμήσω ένα tablet.

 

Καθώς όμως είμαι άσχετος, ήθελα να δω αν η οθόνη του συγκεκριμένου tablet είναι αρκετά μεγάλη/ικανοποιητική για σερφάρισμα, και επίσης αν η μπαταρία του έχει αρκετή αυτονομία για να αντέξει σε συνεχόμενη χρήση 3 ωρών. Και βέβαια, πάνω απ' όλα θέλω να ρωτήσω αν το μηχάνημα είναι αρκετά αξιόπιστο (μην το πάρω και μετά από λίγο μου χαλάσει και τρέχω να αγοράσω κάτι άλλο).

 

Συγνώμη αν κάποια από αυτά που ρωτάω έχουν ήδη απαντηθεί, απλά δε μπορώ να διαβάσω 36 σελίδες. Επίσης, αν πιστεύετε ότι αυτό το tablet δε θα με καλύψει, τι θα μου προτείνατε, με βάση τις ανάγκες μου που σας τις περιέγραψα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα εμπιστευόμουν κινεζικο ταμπλετ για δουλειά εκτός και αν έχεις άμεση εναλλακτική σε περίπτωση που ξαφνικά σου τα φτύσει το ταμπλετακι. επίσης καλό θα είναι να έχεις έναν φορτιστή αυτοκινήτου για παν ενδεχόμενο. ακόμα και άλλο ταμπλετ να πάρεις, θα σου χρειαστεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, κι εγώ το φοβάμαι λίγο το κινέζικο. Τι θα μου πρότεινες όμως να αγοράσω (με δεδομένο ότι θέλω να είναι αξιόπιστο);

Δεν υπάρχει καλύτερο value for money από το Nexus 7. Αυτό πάρε. Αν και σε λίγους μήνες φημολογείται ότι θα βγει version 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, αυτό κάνει σχεδόν 300 ευρώ! Με τόσα λεφτά παίρνω laptop!!!

 

Ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να πάρω tablet είναι για να μου βγει φθηνότερο σε σχέση με ένα laptop, μιας και το θέλω μόνο για ίντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το θες για δουλειά ,καλύτερα να βρεις κανένα φθηνό laptop.

Στα λεφτά του pipo βέβαια δεν πρόκειται να βρεις ,αλλά σίγουρα αξίζει τα παραπάνω χρήματα ,καθώς θα κάνεις ότι θες πιο εύκολα.

Καλά τα tablet ,αλλά άλλο δουλειά ,άλλο ψυχαγωγία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω τη γνώμη μου.

Πήρα ένα για τη γυναίκα μου για σερφάρισμα και καμιά ταινία και ένα θα σας πω ότι έχω παραγγείλει απο τότε άλλα 5 (όποιος το βλέπει μου φορτώνεται για άλλο ένα). Μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Συνοπτικά η αυτονομία κινείται στις 5-6 ώρες και δεν έχω διαπυστώσει κανένα πρόβλημα προς το παρόν (σε κανένα απο τα 6 μηχανήματα). Όλα χωρίς να τα πειράξω (απλά έβγαλα τις 4-5 κινέζικες εφαρμογές).

Τα ταμπλετ γενικότερα είναι πιο χρήσιμα απο ότι περίμενα. Σαν δεύτερος υπολογιστής λέει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Πιστεύεις ότι η οθόνη του κάνει για σερφάρισμα ή είναι υπερβολικά μικρή; Επίσης, πόσο καιρό το έχεις αν επιτρέπετε (για να κρίνουμε την αξιοπιστία του); Τέλος, αφού το έχεις ήδη αγοράσει, μήπως ξέρεις αν έχει εγγύηση (και πόση);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...