Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S2 8" Android 4.1.1 με 89 ευρώ!


timekeeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 577
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειχα παρει εγω απο ενα κινεζο στο ebay και αντι για 8" που του ειπα μου εστειλε 7".σημερα ηρθαν και οι ζελατινες προστασιας αλλα δεν εβαλα ακομα γιατι ειμαι στη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

banggood πάντως απ ότι έχω ψάξει, έχει τις ίδιες θήκες με ebay αλλά πιο φθηνά.

 

Εγώ προσωπικά το ξανασκέφτηκα και δεν έχω παραγγείλει tablet ακόμα. από την μια το γεγονός ότι είναι πλαστικο το σασί του pipo s2, απ την άλλη ότι δεν έχει υποστήριξη για custom ROMs όπως το περίμενα, με έβαλε σε σκέψεις να πάω για το ainol 10 hero. 134 ευρώ μεν αλλά μεγαλύτερη οθόνη, μεταλλικό σασί και έχει πολύ καλή υποστήριξη. Μιας και αρχίζουν να βγαίνουν και οι τετραπύρηνοι σιγά σιγά, και επειδή δεν έχω άμμεση ανάγκη από tablet είπα να το τρενάρω λίγο κανα μήνα να δω τι νέα θα βγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεταλλικό σασί πρόσεχε το γιατί αν δεν το έχουν προσέξει WiFi θα πιάνεις για δείγμα μόνο. Ψάξε καλά στο net τι λένε αυτοί που το έχουν για το WiFi, αν δεις πολλά σχόλια ότι είναι αδύναμο ή δεν πιάνει από μακριά ή ότι αποσυνδέεται τότε μακρυά. Χίλιες φορές πλαστική πλάτη πίσω παρά Internet μόνο πάνω από το router.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κλασικά ακόμα περιμένω.  Το πήρα για δώρο, έδωσα το δικό μου Pipo αντί γι αυτό και έμεινα με το ποντίκι στο χέρι να κοιτάζω ανανεώσεις στο tracking number και μηνύματα από τους Κινέζους.  :-(

 

Οι κάτοχοι, λύστε μου μια απορία, όταν το γυρνάς σε portrait mode, δηλαδή όρθιο, τα εικονίδια είναι εντάξει? Ή δε χωράνε στην οθόνη όπως στο δικό μου.  

οντως σε portrait τα εικονιδια δεν χωρανε κανονικα στην οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μεταλλικό σασί πρόσεχε το γιατί αν δεν το έχουν προσέξει WiFi θα πιάνεις για δείγμα μόνο. Ψάξε καλά στο net τι λένε αυτοί που το έχουν για το WiFi, αν δεις πολλά σχόλια ότι είναι αδύναμο ή δεν πιάνει από μακριά ή ότι αποσυνδέεται τότε μακρυά. Χίλιες φορές πλαστική πλάτη πίσω παρά Internet μόνο πάνω από το router.

πολυ σωστή παρατήρηση! Αν και για το συγκεκριμένο που κοιτούσα (ainol 10 hero) δεν είχα διαβάσει καθόλου τέτοια προβλήματα.

 

edit. Oι διαφορές S1,S2,S3 τελικά ποιες είναι;

 

s1 & s3 είναι 7" και s2 8"

s1 έχει μόνο μπροστά κάμερα ενώ s2 & s3 μπρος/πισω

s2 & s3 έχουν bluetooth σε αντίθεση με το s1;

 

είδικά το τελευταίο με το bluetooth πολύ με προβληματίζει. Στο site της pipo λέει ότι το s3 έχει bluetooth ενώ στο site της banggood δεν το αναφέρει πουθενά. Αν όντως έχει, αρχίζω να καλοβλέπω την περίπτωση του s3... και ας έχει μικρότερη μπαταρία.

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το S2 στο site της εταιρείας στα χαρακτηριστικά του αναφερεται για το γυαλί ότι είναι tempered και οτι αντεχει στις γρατζουνιές. Λέτε να είναι όντως έτσι η να είναι μούφα; Εχω ακόμα το αθλιο screen protector με το οποίο ήρθε και αδικείται πολύ. Εκτός από δακτυλιές κάνει και χρωματικές κηλίδες και είναι να ξερνάς.

Στο θέμα ελλειψης custom roms, από την στιγμή που είναι σταθερη η μαμά, δεν με ενοχλεί. Ειναι λίγο αρρωστια να εχεις πολλές custom διαθέσιμες, αλλάζεις συνέχεια. Ενω ετσι εισαι ηρεμος και χαιρεσαι το tablet.

Πρώτη φορά ευχαριστιέμαι παιχνίδια.

Περιμένω και τον μικρο της παρεας τωρα ,το S1 για την κόρη μου για να με αφήνει ήσυχο χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το S2 στο site της εταιρείας στα χαρακτηριστικά του αναφερεται για το γυαλί ότι είναι tempered και οτι αντεχει στις γρατζουνιές. Λέτε να είναι όντως έτσι η να είναι μούφα; Εχω ακόμα το αθλιο screen protector με το οποίο ήρθε και αδικείται πολύ. Εκτός από δακτυλιές κάνει και χρωματικές κηλίδες και είναι να ξερνάς.

Στο θέμα ελλειψης custom roms, από την στιγμή που είναι σταθερη η μαμά, δεν με ενοχλεί. Ειναι λίγο αρρωστια να εχεις πολλές custom διαθέσιμες, αλλάζεις συνέχεια. Ενω ετσι εισαι ηρεμος και χαιρεσαι το tablet.

Πρώτη φορά ευχαριστιέμαι παιχνίδια.

Περιμένω και τον μικρο της παρεας τωρα ,το S1 για την κόρη μου για να με αφήνει ήσυχο χαχα.

ακόμα και gorilla glass 3 να είχε, εγώ την μεμβράνη θα την χρησιμοποιούσα. τώρα όχι την μαμά αλλά σίγουρα θα αγόραζα από αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω δεξιά εκεί που είναι η ώρα, το wifi κτλ αν κοιτάξεις στο πιο αριστερό σημείο (αλλά πάντα στη δεξιά μεριά του bar) θα δεις ένα εικονίδιο που μοιάζει λίγο με πληκτρολόγιο. Αν το πατήσεις σου βγάζει τις διαθέσιμες γλώσσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορτιση

Καλημερα παιδια εχω ενα θεμα με την φορτιση του pipo. Οταν το βαζω να φορτιζει ανοιγει μονο του, φανταζομαι ειναι κατι φυσιολογικο. Χτες το βραδυ το φορτισα στο 99% και επαιξα λιγο και το εκελεισα (οχι αναμονη) . Σημερα που το ανοιξα η μπαταρια ειναι στο 10% και αναρωτιεμαι γιατι. Η μπαταρια αντεχει σε πληρη λειτουργια λειτουργια με wifi και στο ισο φωτεινοτητα περιπου 2 ωρες. εβαλα το easy batty saver και παει λιγο παραπανω. Την πρωτη μερα η μπαταρια ηταν στο 50% και κανα 2 μερες επαιζε κανονικα. Ο φορτιστης γραφει επανω AC100 240V 0.35A και εξοδο DC5V 2A. Εσεις πως τα πατε απο μπαταρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις το αφησα κανα 3ωρο να φορτισει εφτασε 99 % , το εκελισα το ανοιξα και η μπαταρια δειχνει 52% ????? σκεφτομαι να κανω με εφαρμογη calibrate την μπαταρια να δω τι θα γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...