Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S2 8" Android 4.1.1 με 89 ευρώ!


timekeeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρουτ το κανατε? Εγω επειδη θα το δωσω σ ενα φιλο που ειναι ασχετος με τα ταμπλετ, λεω να το αφησω οπως ειναι.

Το screen protector που εχει μεσα το βαλατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?2531-Git-er-done! τα πρώτα custom roms για το S2.

Ακόμα δεν είναι σίγουρες οι ROMs, εγώ θα έλεγα να περιμένετε λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δεν είναι σίγουρες οι ROMs, εγώ θα έλεγα να περιμένετε λίγο.

 

Εννοείται... Υπάρχει όμως κάποιος που έτρεξε CWM http://www.flashmyandroid.com/forum/showthread.php?2531-Git-er-done!/page6 μήνυμα #60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ επιτέλους! Καλή δύναμη σε όσους περιμένουν ακόμα.

Διαβάζοντας τα προηγούμενα posts θα προσπαθήσω να κάνω root και εγώ το S2. Αν έχω καταλάβει καλά, ο λόγος είναι κυρίως για να αφαιρέσω κάποιες κινέζικες εφαρμογές που δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις αλλιώς, απλώς να τις κάνεις απενεργοποίηση. Κερδίζεις σε τίποτα άλλο αν κάνεις root?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ επιτέλους! Καλή δύναμη σε όσους περιμένουν ακόμα.

Διαβάζοντας τα προηγούμενα posts θα προσπαθήσω να κάνω root και εγώ το S2. Αν έχω καταλάβει καλά, ο λόγος είναι κυρίως για να αφαιρέσω κάποιες κινέζικες εφαρμογές που δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις αλλιώς, απλώς να τις κάνεις απενεργοποίηση. Κερδίζεις σε τίποτα άλλο αν κάνεις root?

Ευχαριστώ!

Οι περισσότερες κινέζικες βγαίνουν χωρίς root, απλά uninstall. Μερικά apps είναι system όμως και θέλουν root. Πέρα από αυτό εγώ βάζω πάντα το AdAway για να μη βλέπω πουθενά διαφημίσεις, τον ES File Explorer με root rights για να μπορώ να δω και να κάνω edit αρχεία συστήματος, το Titanium Backup για να κάνω backup όλες τις εφαρμογές όποτε θέλω και επίσης το Link2SD (δεν το έχω βάλει στο S2 ακόμα) για να μπορώ να μεταφέρω όλα τα apps που θέλω στην SD (βολεύει σε κινητά που δίνουν πολύ λίγο χώρο για apps).

 

Επειδή είναι της αδερφής μου σκεφτόμουν να το αφήσω χωρίς root αλλά μόλις είδα ότι 1-2 εφαρμογές δεν έβγαιναν και ότι δε θα είχε AdAway δεν άντεξα. :) Moborobo V2.0.9.609 για να περάσει drivers και μετά ZhuoDaShi 2.2.0 για να κάνει το root, μου πέτυχε με τη δεύτερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44η μερα απο την αγορα και dispute κι εγω. Αν ερθει εντωμεταξυ το αποσυρουμε η απλα δεν κανουμε claim?

οι δυο μας μείναμε μόνο που δεν παραλάβαμε φίλε chrisgrns
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δυο μας μείναμε μόνο που δεν παραλάβαμε φίλε chrisgrns

δε το κόβω να ρχεται το δικό μου φίλε! κάπου θα χάθηκε δεν παίζει. Με αγχώνει πολύ αν το paypal κάνει refund! Πρώτη φορά που το παθαίνω. Στο ebay ήταν απλά τα πράματα μου χει τύχει καναδυο φορές. Εσύ πότε παρήγγειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε το κόβω να ρχεται το δικό μου φίλε! κάπου θα χάθηκε δεν παίζει. Με αγχώνει πολύ αν το paypal κάνει refund! Πρώτη φορά που το παθαίνω. Στο ebay ήταν απλά τα πράματα μου χει τύχει καναδυο φορές. Εσύ πότε παρήγγειλες?

28/11 παραγγελία.και μετά την σουηδια αγνοείτε..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Receive Item At Office Of Exchange, IPS 

 

Τι στο διάολο σημαίνει πάλι αυτό? Σας το χε βγάλει στο Tracking? Πάντως αν έρθει τώρα,45 μέρες και βάλε, δεν πρέπει να αποζημιωθώ για το χρόνο που περίμενα? Δεν θα αποσύρω το Dispute μέχρι να μου κάνουν κάποιο ποσό επιστροφή.  :devil:

 

Άφιξη στη χώρα προορισμού σημαίνει τελικά. 9/1/13

Παραγγελία 27/11/12 τι λέτε να διεκδικήσω κανένα μικρό refund???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους!!   απο 28/11 παραγγελια.   8/12 εφυγε απο posten

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμένα μου λέει ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία..την παρασκευή συμπληρώνω 7 μερες και δικαίωμα για επιστροφή χρημάτων από το dispute τι κάνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κανεις ρε holy αφου ηρθε.μολις τ παρεις στα χερι σου ακυρωσε το dispute.αν για καποιο λογο δεν ερθει μεχρι την πορτα σου, τοτε κανε claim την 7η μερα. αν και πιστευω οτι μεχρι την παρασκευη μη σου πω αυριο θα το εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κανεις ρε holy αφου ηρθε.μολις τ παρεις στα χερι σου ακυρωσε το dispute.αν για καποιο λογο δεν ερθει μεχρι την πορτα σου, τοτε κανε claim την 7η μερα. αν και πιστευω οτι μεχρι την παρασκευη μη σου πω αυριο θα το εχεις

 

 

και εμένα μου λέει ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία..την παρασκευή συμπληρώνω 7 μερες και δικαίωμα για επιστροφή χρημάτων από το dispute τι κάνω??

Εγώ δε συμφωνώ! Πριν ακυρώσεις το dispute, στείλε ένα μήνυμα και πες τους πως είσαι δυσαρεστημένος από το χρόνο παράδοσης. Στην ουσία μόνο δυσαρεστημένος μπορείς να είσαι μετά από 45+ μέρες. Στο κάτω κάτω ας το στέλνανε με άλλη εταιρία.Εμείς δε φταίμε σε τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...