Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S2 8" Android 4.1.1 με 89 ευρώ!


timekeeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πηρα και εγω χθες ηρθε συστημενο και το παρελαβα !!! πρωτες εντυπωσεις !!!!αριστο πολυ καλο σφαιρα παει ολα δουλευουνε τελεια!!! wifi αμεσως πολυ δυνατο βρησκει δυκτυα- φωτογραφικη καλη ηρθε με android 4.1.1 ψαχνω να το κανω ροοτ .. δεν ητανε με το αυθντικο κουτι μεσα ηταν συσκευασμενο με ολα τα παρελκομενα >φορτιστη -ακουστικα και καλωδιο συνδεσης για το pc σε κουτι απο φελιζολ θα βαλω φωτογραφια πιο μετα η αυριο ....

 

παρειγκειλα στις 11/12/2012 εφυγ 12/12 ηρθε 31/12 σε 20 μερες ακριβως.....

Και εγώ στο ψάξιμο για root είμαι έχω βρει κάποιες αναφορές αλλά θέλω να το ψάξω καλά μην γίνει κανένα λάθος διότι μιά από αυτές χρησιμοποιεί πρόγραμμα στα κινέζικα !!!

 

Ηθελα να ρωτήσω εάν συμβαίνει στο δικό σου όταν φορτίζει με τον φορτιστή του να μην κάνει καλή επαφή το βύσμα όταν το μετακινείς προς τα επάνω όπως κάθεται το τάμπλετ στο τραπέζι (σβήνει το κόκκινο λαμπάκι). Νομίζω ότι εκεί μας τα χαλάει η Pipo. Το βύσμα δεν εφαρμόζει καλά και ίσως γι αυτο μερικοί παραπονιούνται ότι δεν φορτίζει (θέλει λίγο κούνημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 577
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή Χρονιά με υγεία!!

Παραγγελία 6-12-2012 και σήμερα εμφανίστηκε στο http://www.elta-courier.gr/en/search.asp με REXXXXXXXXXXSE.

status:

Receive Item At Office Of Exchange 01-01-2013 08:39 IPS

Άντε να έρθει σε όλους με το καλό.

Εντύπωσεις και συμβουλές από όσους το έχετε ήδη ευπρόσδεκτες.

Καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά με υγεία!!

Παραγγελία 6-12-2012 και σήμερα εμφανίστηκε στο http://www.elta-courier.gr/en/search.asp με REXXXXXXXXXXSE.

status:

Receive Item At Office Of Exchange 01-01-2013 08:39 IPS

Άντε να έρθει σε όλους με το καλό.

Εντύπωσεις και συμβουλές από όσους το έχετε ήδη ευπρόσδεκτες.

Καλό βράδυ.

αρχιζω να πιστευω πως δεν θα παρω ταμπλετα στα χερια μου.... πανε 32 μερες απο την παραγγελια ... και 28 απο την αποστολη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στο ψάξιμο για root είμαι έχω βρει κάποιες αναφορές αλλά θέλω να το ψάξω καλά μην γίνει κανένα λάθος διότι μιά από αυτές χρησιμοποιεί πρόγραμμα στα κινέζικα !!!

 

Ηθελα να ρωτήσω εάν συμβαίνει στο δικό σου όταν φορτίζει με τον φορτιστή του να μην κάνει καλή επαφή το βύσμα όταν το μετακινείς προς τα επάνω όπως κάθεται το τάμπλετ στο τραπέζι (σβήνει το κόκκινο λαμπάκι). Νομίζω ότι εκεί μας τα χαλάει η Pipo. Το βύσμα δεν εφαρμόζει καλά και ίσως γι αυτο μερικοί παραπονιούνται ότι δεν φορτίζει (θέλει λίγο κούνημα)

Είναι απλό, εγώ το έκανα root σύμφωνα με το βίντεο :

http://www.youtube.com/watch?v=6lizrQaG9R4

Όσο για το βύσμα, δεν μου παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα.

 

Έχω ένα στικάκι της 3g on the go της cosmote huawei θα το αναγνωρίζει το συγκεκριμένο;

 

Μήπως ξέρεις και τον τύπο να το ψάξουμε? Πάντως τα περισσότερα κινέζικα νομίζω υποστηρίζουν ZTE και Huawei. 

Μπορεί να είναι εδώ: http://pipo.cn/En/index.php?m=About&a=gujian_show&id=60

 

αρχιζω να πιστευω πως δεν θα παρω ταμπλετα στα χερια μου.... πανε 32 μερες απο την παραγγελια ... και 28 απο την αποστολη

Σε περνάω  :P 27/11/12 και ακόμα ΕΛΤΑ τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ευτυχεις κατοχοι θα μπορουσαν να μας κανουν ενα μινι review για εμας που ψαχνομαστε??Απο μπαταρια και wifi πως τα παει ρε παιδια?Αν του βαλω καμια ματροσκα 1080+dts θα την παιξει αραγε στην τv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά όντως μεχρι να μας έρθει βγήκε το s3!

http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show1&type=2&id=252

 

.....

 

αυτα τα update τα βάλατε? new camera λέει! η παλιά εφαρμογή ειχε κανένα θέμα?

http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show4&type=2&id=234

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ευτυχεις κατοχοι θα μπορουσαν να μας κανουν ενα μινι review για εμας που ψαχνομαστε??Απο μπαταρια και wifi πως τα παει ρε παιδια?Αν του βαλω καμια ματροσκα 1080+dts θα την παιξει αραγε στην τv?

μπαταρία κρατάει 5-6 ώρες με όλα ανοιχτά στο τέρμα. wi-fi έχω δυο μπάρες περισσότερες από το Blade και απλά τα σπάει, δεν αποσυνδέεται και όταν μπαίνει σε αναμονή για να επανέλθει θέλει 3-4 δευτερόλεπτα. mkv 1080p παίζει χωρίς πρόβλημα αν και δεν είδα ολόκληρη ταινία αλλά αποσπασματικά. 

 

Μη το αφησεις πανω απο 45 μερες.. να παρεις τα λεφτα σου πισω.. εγω δινω διορια μεχρι την παρασκευη.

κι αν όντως πάρουμε τα λεφτά μας πίσω και μετά έρθει τι κάνουμε? την πάπια? η δεν παίζει λες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για το βύσμα, δεν μου παρουσίασε τέτοιο πρόβλημα.

Εσένα ταιριάζει ακριβώς το βύσμα στην υποδοχή ή κουνιέται ελαφρώς? Εμένα το κάνει όταν το βύσμα είναι μέσα στην υποδοχή με την ορθή γωνία προς τα κάτω (κατακόρυφα) και το μετακινώ ελαφρά με κίνηση πάνω-κάτω. Πάντως αν μείνει σε μια θέση δεν χάνεται η επαφή και γιαυτό λέω να μην κάνω κάτι. Σκέφτομαι μήπως έχουμε διαφορετικούς φορτιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαταρία κρατάει 5-6 ώρες με όλα ανοιχτά στο τέρμα. wi-fi έχω δυο μπάρες περισσότερες από το Blade και απλά τα σπάει, δεν αποσυνδέεται και όταν μπαίνει σε αναμονή για να επανέλθει θέλει 3-4 δευτερόλεπτα. mkv 1080p παίζει χωρίς πρόβλημα αν και δεν είδα ολόκληρη ταινία αλλά αποσπασματικά. 

 

To παραγγελνω παραταυτα,ελπιζω να μην εισαι διαφημιστης της pipo :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα ταιριάζει ακριβώς το βύσμα στην υποδοχή ή κουνιέται ελαφρώς? Εμένα το κάνει όταν το βύσμα είναι μέσα στην υποδοχή με την ορθή γωνία προς τα κάτω (κατακόρυφα) και το μετακινώ ελαφρά με κίνηση πάνω-κάτω. Πάντως αν μείνει σε μια θέση δεν χάνεται η επαφή και γιαυτό λέω να μην κάνω κάτι. Σκέφτομαι μήπως έχουμε διαφορετικούς φορτιστές.

εγώ δεν έχω πρόβλημα όπως και να το βάλω,  ούτε όταν το κουνάω. Ο φορτιστής δεν γράφει Pipo αλλά κάτι κινέζικα και είναι 2000mA.

 

 

To παραγγελνω παραταυτα,ελπιζω να μην εισαι διαφημιστης της pipo :-D

:-D ¨ Όχι μωρέ αλλά το αγάπησα το Pipo, είναι πολύ φιλότιμο ταμπλετάκι. Δε μου έβγαλε τίποτα προβλήματα. Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι δεν μπορώ να βγάλω εικόνα από hdmi σε μια panasonic τηλεόραση που έχω αλλά μάλλον φταίει η panasonic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...