Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S2 8" Android 4.1.1 με 89 ευρώ!


timekeeper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 577
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ απλά είπα ότι να έχεις καβάτζα και κάτι εναλλακτικό γτ σε περίπτωση βλάβης θα μείνεις τουλάχιστον κανα μήνα χωρίς τάμπλετ επειδή θα πρέπει να το στείλεις κινα. από την στιγμή που το θες για την δουλειά σου κιολας δεν είναι να το παίρνεις αψήφιστα αυτό τον παράγοντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, αυτό κάνει σχεδόν 300 ευρώ! Με τόσα λεφτά παίρνω laptop!!!

 

Ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να πάρω tablet είναι για να μου βγει φθηνότερο σε σχέση με ένα laptop, μιας και το θέλω μόνο για ίντερνετ

Άλλο σχεδόν 300 και άλλο σχεδόν 200. http://www.amazon.co.uk/Google-Nexus-Tablet-Android-Jellybean/dp/B008J6VYUC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1363108238&sr=8-2 στα 210€

 

Σκεφτόμενος ότι το παίρνεις για εργασιακό σκοπό στην θέση σου δεν θα ήθελα να διακινδυνεύσω. Σίγουρα είναι δική σου απόφαση στην τελική το τι θα κάνεις. Απλά ζήτησες συμβουλή οπότε αυτή είναι η δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα , έχω ένα PIPO S2  και ξαφνικά έχει κλείσει και δεν ανοίγει. Έχει μαύρη οθόνη και δεν ακούει σε τίποτα. Ούτε Reset , ούτε hard reset . Προσπάθησα να κάνω κάποιες ενέργειες μέσω PC αλλά και πάλι τίποτα. Πριν το ανοίξω για να βγάλω την μπαταρία. ( Είναι 2 εβδομάδων) υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην φοβάσαι δοκίμασε αυτό με την μπαταρία.

Το ανοίγεις προσεκτικά (με πενες-όχι τα ζυμαρικά) ξεκολάς με κολητήρι την μπαταρία για 1-2 λεπτά ξανακολάς και όλα καλά.

Πρίν το κλείσεις σιγουρέψου ότι τα τρία βύσματα που ενώνουν οθόνη και μητρική είναι καλά στη θέση τους.

Μην ξεχάσεις βγάλε και μια φωτο να την έχουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ .Σκέφτηκα μήπως το στείλω πίσω για αντικατάσταση. Θα δω τι θα κάνω.

αν πιάνουν τα χέρια σου δεν είναι τίποτα τρομέρο να το ανοίξεις.

απλά προσοχή την πρ'ωτη φορά.5 λεπτά δουλειά είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε λοιπον και μενα το Pipo μετα απο κατι λιγοτερο απο 1 μηνα. Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες. Πολυ καλη αποκριση στο touch, οθονη αρκετα καλη για μη IPS, δεν κολλαει καθολου, παιζει τα παντα απο αρχεια video (και με υποτιτλους .srt). Ο,τι εφαρμογη/παιχνιδι του εχω βαλει το εχει παιξει απροβληματιστα.

 

Το καλυτερο value for money κατα την αποψη μου. Με 100 ευρω δεν εχω βρει κατι καλυτερο. Οσοι το εχουν δει εχουν ξετρελαθει :-) .

 

Καποια στιγμη αργοτερα ψηνομαι να παρω και το Μ3 (χωρις το 3G) με 10αρα, IPS οθονη στα 150 ευρω απο banggood παλι βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πιάνουν τα χέρια σου δεν είναι τίποτα τρομέρο να το ανοίξεις.

απλά προσοχή την πρ'ωτη φορά.5 λεπτά δουλειά είναι

Το άνοιξα και όλα εντάξει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα,

 

μπορεί κάποιος που έχει πάρει το pipo s2 να μου πει τα specs του charger (V-A);

Μου ήρθε μεν σήμερα, αλλά μόνο με το καλώδιο USB και τον adapter της πρίζας (χωρίς charger), οπότε θέλω βρω έναν εναλλακτικό μέχρι να μου τον στείλουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

μπορεί κάποιος που έχει πάρει το pipo s2 να μου πει τα specs του charger (V-A);

Μου ήρθε μεν σήμερα, αλλά μόνο με το καλώδιο USB και τον adapter της πρίζας (χωρίς charger), οπότε θέλω βρω έναν εναλλακτικό μέχρι να μου τον στείλουν...

 

5V - 2A

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5V - 2A

 

Φαντάζομαι ότι αν βρω 5V - 1A (γιατί τέτοιο βρήκα μόνο), δεν παιζει ε;

Επίσης, από USB σας φορτίζει εσάς;

Οπότε, σε αυτή την περίπτωση έχει κανείς ιδέα από ποιό μαγαζί μπορώ να βρω φορτιστή, μέχρι να μου τον στείλουν;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι αν βρω 5V - 1A (γιατί τέτοιο βρήκα μόνο), δεν παιζει ε;

Επίσης, από USB σας φορτίζει εσάς;

Οπότε, σε αυτή την περίπτωση έχει κανείς ιδέα από ποιό μαγαζί μπορώ να βρω φορτιστή, μέχρι να μου τον στείλουν;

 

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να δοκιμάσεις. Στην καλύτερη θα σου φορτίσει πιο αργά και στην χειρότερη θα σου καεί ο φορτιστής (τροφοδοτικό). Βέβαια, δεν έχω καθήσει να μετρήσω με πολύμετρο το πόσο ρεύμα τραβάει κατά την φόρτιση, αλλά έχε υπόψη σου ότι ίσως τα 2Α να είναι απαραίτητα αν ταυτόχρονα ενώ το φορτίζεις το χρησιμοποιείς κιόλας. Προσωπική εκτίμηση ότι αν κλείσεις την οθόνη, θα φορτίσει μια χαρά με τον φορτιστή που έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...