Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για συγχρονισμό folder με rsync


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ο συγχρονισμός μέσω rtrr και ftp είναι ακόμα ποιο εύκολος στο σετάρισμα του. Μιλάμε αυτό το qnap λινουξομηχάνημα είναι ελβετικός σουγιάς παιδιά. κάνει τα πάντα εκτός απο καφέ :)

αντε να έρθει και το vdsl να μπορέσουμε να έχουμε και κανα upload της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε καμιά ιδέα για ποιό λόγο ενώ ο server συγχρονιζει τους φακέλους με τα περιεχόμενα τους χωρίς πρόβλημα σε μερικούς βγάζει permision denied.

Στο ftp του ubuntu το έχω αλλάξει ώστε οι local user να έχουν δικαιώματα εγγραφής. Στα δικαιώματα των φακέλων δεν βλέπω και κάτι διαφορετικό αλλά πως μπορώ να τα δω μέσω κονσόλας και πως μπορώ να τα αλλάξω? μήπως είναι αυτό το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok αυτό ήθελα. Οχι έχω βάλει μερικούς folder που είναι ήδη στο dekstop και σε ένα ξεχωρίστο δίσκο από τι είναι η διανομή να συγχρονίζονται μέσω ftp στον server.

To θέμα είναι ότι μερικοί υποφάκελοι δεν μπορούν να συγχρονιστούν γιατί μου λέει ο server ότι έχει άρνηση πρόσβασης και το ψάχνω τώρα να δω μήπως έχουν διαοφορετικά δικαιώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχω πεσει σε κανα bug γμτ γιατί ότι permission και να έχω βάλει σε ένα συγκεκριμένο folder αρνείτε να τον συγχρονίσει βγάζοντας μου αυτό εδώ στο log file

 

(Permission denied), it will be skipped. (-13)

 

ακόμακαι 777 να του βάλω πάλι τα ίδια κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...