Προς το περιεχόμενο

Gaggia Baby £124.99 λιρες στο amazon


yiannis71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και την πήρα 20-11-2012 με 125 λίρες, μου ήρθε πριν μισή ώρα. Μπήκα εδώ και μου ήρθε να το σπάσω απο τα νεύρα μου, απο την πτώση των 25 λιρών.. Λέω αποκλείεται το αμαζον να ενημερώθηκε, τόσο γρήγορα, ότι έχω παραλάβει. Μπήκα στο live chat τους και τους το έπαιξα ότι την περιμένω ακόμα και μού έκαναν την μείωση της τιμής...

Ευχαριστώ για την έγκαιρη ειδοποίηση!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AzaZyL, μάλλον δεν ήταν ανάγκη να πεις ότι την περιμένεις ακόμα.

Εγώ είχα παραγγείλει από τις 20/11 και είχα παραλάβει από την προηγούμενη βδομάδα.

Τους έστειλα το απογευμα το παρακάτω mail πιο πολύ για να δώ τι θα μου πούνε, χωρίς να περιμένω τπτ.

 

The price of item Gaggia Baby 74820 Coffee Maker, Black, dispatched from and sold by Amazon.co.uk, dropped almost 30% just 2 weeks after I placed my order (Amazon.co.uk order number: 202-*******-*******). As it is a significant price reduction over a very short period of time, is there a way I can get a refund for the difference?

 

Πριν λίγο πήρα την εξής απάντηση

 

 

Hello Spyros,

 

Thank you for contacting Amazon.

 

I've looked at your order and can see that the price change was significant and you just received this item from us. Under the circumstances, I'll make a one-time exception for you and issue a refund for the price difference in the amount of GBP £28.13.

 

 

Refunds usually go through within 2 to 3 days and you’ll see this amount credited on your next statement. This doesn’t include your bank’s processing time.

 

When the refund is completed, we'll send you an e-mail to confirm the date, amount and payment details. You can see completed refunds if you visit Your Account, after receiving this confirmation e-mail.

 

You can see returns and refunds in the Your Account section of our website.

 

To do so follow these steps:

 

1. Click on Your Account at the top of any page of our website.

 

2. Under "Orders" click the "Your Orders" button, and sign in with your e-mail address and password.

 

3. On the left hand side of the order click on the “View Order Details” link. Completed returns and refunds will appear at the bottom of the individual order’s summary page.

 

Please understand that I'm issuing this refund because of the circumstances, and that this is against our standard policy.

 

Απλά προσκυνώ.

 

Προσπαθώ να φανταστώ αντίδραση ελληνικού μαγαζιού στην περίπτωση που έστελνα ανάλογο μειλ.... :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους μη γνωρίζοντες να προσθέσω ότι για να αξιοποιήσεις την μηχανή πρέπει να πάρεις μύλο http://www.amazon.co.uk/Porlex-345-12541-Tall-Hand-Grinder/dp/B0002JZCF2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1354266507&sr=8-1 ταμπερ http://www.amazon.co.uk/Tamper-Nobile-Amazakoue-58-mm/dp/B004G1GLLQ/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1354560287&sr=8-4

και ελεύθερο διπλό καλαθάκι http://www.antonisloumidis.gr/eshop/product_details.asp?catid=9&subid=116&item=1527

μαζί με την προσθήκη φρέσκου καβουρντισμένου καφέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω και εγώ για το refund.

Μέσω live chat πήρα απάντηση οτι θα επιστραφεί η διαφορά στην κάρτα.

Πράγματι καταπληκτική αντιμετώπιση του πελάτη τους.

Προσωπικά για δεύτερη φορά (πριν κανα μήνα δεν είχα παραλάβει

ένα usb flash και εστάλη αντικατάσταση χωρίς χρέωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους μη γνωρίζοντες να προσθέσω ότι για να αξιοποιήσεις την μηχανή πρέπει να πάρεις μύλο http://www.amazon.co...266507&sr=8-1��

 

Ακόμα και χωρίς μύλο, σε ένα ποιοτικό αλεσμένο καφέ, η διαφορά στο αποτέλεσμα είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με μια φτηνή DeLonghi με pressurized φίλτρο που είχα.

Αν κάποιος θέλει μύλο μάλλον πρέπει να πάει σε κάτι ακριβότερο από το χειροκίνητο που δείχνεις για να αξίζει τον κόπο.

 

Παντως για παν ενδεχομενο διαβαστε λιγο και τα αρνητικα σχολια των χρηστων στο Αμαζον. Για να αποφυγετε τυχον εκπληξεις.

 

Ποιά αρνητικά?

2 αρνητικές κριτικές ότι χάλασε και 1 ενός τύπου που προφανώς δεν ξέρει να φτιάχνει καφέ και θάβει (και έχει κάνει submit την ίδια κριτική 2 φορές!!).

 

Στην τιμή που έχει τώρα η μηχανή είναι πραγματικά χάρισμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα το ειπα γιατι σε συνολο 15 κριτικων οι 4 ειναι 1-2 αστερια, ποσοστο δλδ 27%. Επειδη γενικα στο παρελθον τα σχολια στο Αμαζον με εχουν "σωσει" απο αγορες, απλα το ανεφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Απλά προσκυνώ.

Προσπαθώ να φανταστώ αντίδραση ελληνικού μαγαζιού στην περίπτωση που έστελνα ανάλογο μειλ.... :-D

 

Χαχα, ετσι ειναι!

Παρε τηλ τον Κωτσοβολο κ ζητα την διαφορα πισω, θα πεσει πολυ γελιο :-)

Amazon rules :-)

(Για παραδειγμα λεω Κωτσο, ειναι απο τα καλυτερα μαγαζια για τα Ελληνικα δεδομενα).

 

Ειναι σιγουρο το refund σε οποιον το ζητησει, δεν κανουν προσωπικη χαρη, ειναι η πολιτικη του μαγαζιου και φυσικα ειναι φανταστικη για τους καταναλωτες!

(Εχω κανει την διαδικασια σε 3 περιπτωσεις σε καμια 30αρια αγορες φετος, ενας ακομη λογος που το προτιμω με κλειστα ματια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AzaZyL, μάλλον δεν ήταν ανάγκη να πεις ότι την περιμένεις ακόμα.

Εγώ είχα παραγγείλει από τις 20/11 και είχα παραλάβει από την προηγούμενη βδομάδα.

Τους έστειλα το απογευμα το παρακάτω mail πιο πολύ για να δώ τι θα μου πούνε, χωρίς να περιμένω τπτ.

 

 

 

Πριν λίγο πήρα την εξής απάντηση

 

 

 

Απλά προσκυνώ.

 

Προσπαθώ να φανταστώ αντίδραση ελληνικού μαγαζιού στην περίπτωση που έστελνα ανάλογο μειλ.... :-D

 

έχω αντιστοιχη περίπτωση περιπου σε ελληνικό ηλεκτρομάγαζο. έψαχνε ο αδερφός μου να πάρει το iphone 4 για την κοπέλα του. το βρίσκει σε ένα συγκεκριμένο μαγαζί, παιρνει τηλέφωνο για να δει διαθεσιμότητα κ δεν το παραγγέλνει όμως γτ ήθελε να ρωτήσει και κάπου αλλού. ρωτάει και αλλού κ τελικά αποφασίζει να το παραγγείλει από το 1ο κατάστημα. πάει στο site τους να δει την τιμή, 50 ευρώ πάνω! τους παιρνει τηλέφωνο, λέει το και το, δεν γίνεται να το πάρω με την τιμή που είχατε πριν 10 λεπτά; κατηγορηματικά του έλεγε όχι ο πωλητης....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

123€ έχει τώρα!!! http://www.amazon.co...F8&linkCode=as2

 

αυτο λενε πολλοι πιο πανω, εχει αναφερθει απο τις 3 Δεκ !

 

Με τετοια τιμη, εσπαγα το κεφαλι μου να δω που θα χρειαστω 2η :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...