Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες του HTC Deluxe DLX


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και, η συγκεκριμένη συσκευή, είναι σχεδόν πανομοιότυπη με το αδερφάκι της, το HTC Droid DNA που παρουσιάστηκε και επίσημα, ουσιαστικά μόλις λίγες μέρες πριν από USA πλευρά, μπορούν (όσοι δεν το έχουν δει ήδη) να δουν σχεδόν τα πλήρη του χαρακτηριστικά από εδώ:Παρουσιάστηκε το HTC Droid DNA

 

Βάσει του τι λέει το εδώ άρθρο βέβαια, το DLX θα έχει και καρτούλα μνήμης όπως άλλωστε είχε και το άλλο του αδερφάκι, το Γιαπωνεζάκι δηλαδή το HTC J Butterfly άρα σε αντίθεση με το Droid DNA που δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παντως φαινεται πολυ ομορφο και μοντερνο αυτο το κοκινοπορτοκαλι θυμιζει τις παλιες σειρες της sony ericsson, walkman νομιζω τα λεγαν

Στην πραγματικότητα το design και συγκεκριμένα το κόκκινο χρώμα, θέλει να τονίσει την συνεργασία και την υποστήριξη, όσον αφορά τον ήχο, απο την Beats Audio/Beats By Dr. Dre.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι κρίμα τέτοιες συσκευές να είναι τόσο ωραίες, τόσο πλήρεις, τόσο δυνατές, τόσο ζηλευτές τέλος πάντων και, από την άλλη, να μη χωράνε τελικά καλά - καλά στο χέρι (στο δικό μου π.χ. σίγουρα όχι με βολικό τρόπο) ή στις κλασικές τσέπες;;;!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ αχ, δεν μπορούσε να έβγαζε η HTC το νέο Nexus, έπρεπε η μουφοLG...

Δεν είναι ανάγκη. Αν η Google διαθέσει επαρκείς ποσότητες Nexus 4 στην αγορά θα πέσει η τιμή του Deluxe DLX όπως και όλων των smart.

 

Μα δεν είναι κρίμα τέτοιες συσκευές να είναι τόσο ωραίες, τόσο πλήρεις, τόσο δυνατές, τόσο ζηλευτές τέλος πάντων και, από την άλλη, να μη χωράνε τελικά καλά - καλά στο χέρι (στο δικό μου π.χ. σίγουρα όχι με βολικό τρόπο) ή στις κλασικές τσέπες;;;!!!

 

Είναι top end smartphone και ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις δε θα μπορούσε να ήταν μικρότερο από 4.7 ίντσες. Η "μαγκιά" είναι να εξαφανίσουν το περθώριο για να κρατήσουν τις διστάσεις όσο μικρότερες γίνεται. Δεν έχω δει 5ιντσο ακόμα από κοντά, αλλά πιθανόν ισορροπεί ωραία μεταξύ των 4.7 και 5.3 - 5.5ιντσών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι κρίμα τέτοιες συσκευές να είναι τόσο ωραίες, τόσο πλήρεις, τόσο δυνατές, τόσο ζηλευτές τέλος πάντων και, από την άλλη, να μη χωράνε τελικά καλά - καλά στο χέρι (στο δικό μου π.χ. σίγουρα όχι με βολικό τρόπο) ή στις κλασικές τσέπες;;;!!!

 

αν ηταν μικροτερο, δεν θα ''χωρουσαν'' τα 1080p..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι ανάγκη. Αν η Google διαθέσει επαρκείς ποσότητες Nexus 4 στην αγορά θα πέσει η τιμή του Deluxe DLX όπως και όλων των smart.

 

το θέμα είναι τα updates, γι' αυτό προτιμώ Nexus από HTC παρά φτηνό DLX :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι top end smartphone και ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις δε θα μπορούσε να ήταν μικρότερο από 4.7 ίντσες. Η "μαγκιά" είναι να εξαφανίσουν το περθώριο για να κρατήσουν τις διστάσεις όσο μικρότερες γίνεται. Δεν έχω δει 5ιντσο ακόμα από κοντά, αλλά πιθανόν ισορροπεί ωραία μεταξύ των 4.7 και 5.3 - 5.5ιντσών.

 

αν ηταν μικροτερο, δεν θα ''χωρουσαν'' τα 1080p.

 

 

Τα έχω υπόψιν μου όλα αυτά παιδιά. Τα ξέρω. Όμως και πάλι:

  • "Είναι πολλά τα 441 ppi Άρη..."!!! Θέλω να πω πως τη στιγμή που ξεπερνάμε και αρκετά μάλιστα τα 300 ppi, τα πράματα αρχίζουν και δυσκολεύουν "επικίνδυνα", στο να θεωρηθούν έως και... παράλογα!!! Δηλαδή, τι κι αν είναι 5";;;!!! Τη στιγμή που τα ppi του είναι τόσο πάνω από το ανθρωπίνως εφικτό - αντιληπτό, μάλλον τσάμπα πάνε. Κανονικά, για 1080p ανάλυση θα έπρεπε να είχε αισθητά μεγαλύτερη οθόνη από τις 5"! Αλλά μετά βέβαια πού θα έφτανε πια;!
  • Το τελικό - εξωτερικό μέγεθος της συσκευής, όσο απαραίτητο και να κρίνεται για να αξιοποιεί έστω και κάπως κοντά στο στοιχειωδώς τις επιδώσεις της, δεν παύει να είναι όσο είναι που, σε σύγκριση με τα υπόλοιπα φυσικά μεγέθη γύρω της, καταλήγει ήδη να είναι έως και υπερβολικά μεγάλο. Εύχρηστο ως προς το να βολεύει και για κλασική χρήση κινητού που, ουσιαστικά ως κινητό, πρέπει κάποιος να το έχει σχεδόν παντού και πάντα πρόχειρο κάπου μαζί του. Εξαίρεση στα παραπάνω ίσως θα μπορούσαν να αποτελούν άτομα με φυσικές διαστάσεις κατηγορίας π.χ. Φασούλα κλπ. Πώς να το κάνουμε; Όταν το κινητό σου (ακόμα και σούπερ - ντούπερ υπερυπολογιστής να είναι παράλληλα) καταλήγει να μη χωρά στις περισσότερες τσέπες των περισσότερων παντελονιών σου, ε πώς να το κάνουμε, δεν το λες και βολικό σε καμία των περιπτώσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Που ακριβώς στηρίζεις τα δεδομένα σου; Οκ είπαμε ότι είναι χαοτικές οι διαφορές αλλά αδερφέ το ξεσκίσατε, με το συμπάθειο :P

 

Προσωπική χρήση ;) εκτός του Optimus G που με ένα search θα στο επιβεβαιώσουν άπειρα benchmarks.

For the record Iphone 4 χτυπάει ~35-38 mflops

Haldol το κατώτερο που πετυχαίνει είναι 170,και αν θυμάμαι τόσο το είχε βγάλει το gsm απο μια απο τις πρώτες 4.1 official rom.Αν το τουμπιανάσεις @ 1.7/8 GHz χτυπάει και 220.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...