Προς το περιεχόμενο

Εικόνα προσοχής μετά από κάθε update...


ICheats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές τις εβδομάδες κάθε φορά που κάνω update το ubuntu 12.10 εμφανίζεται μία εικόνα σαν αυτήν: :shifty:

Προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα αλλά δεν μπορώ και δεν ξέρω πώς να το λύσω!! Τι μπορεί να φταίει??

post-251794-0-41722700-1353421555_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο πακέτο δεν εγκατασταθηκε σωστα γι αυτο σου βγαινει το "!" για να στειλει error report αν θυμαμαι καλα.

Μου το κανε και μενα παλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα λεγα να πας στο software center στα software sources και να επιλεξεις τον "main server" και τραβα ενα refresh μετα στα repositories.

 

Χθες που εβαλα σε vm ubuntu 12.04 και πηγα να του τραβηξω αναβαθμιση σε 12.10 ειχε θεμα με τον ελληνικο σερβερ και το γυρισα στον main για να δουλεψει.

Ισως κατι παρομοιο παιζει και σε σενα.Δεν χανεις να δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα λεγα να πας στο software center στα software sources και να επιλεξεις τον "main server" και τραβα ενα refresh μετα στα repositories.

 

Χθες που εβαλα σε vm ubuntu 12.04 και πηγα να του τραβηξω αναβαθμιση σε 12.10 ειχε θεμα με τον ελληνικο σερβερ και το γυρισα στον main για να δουλεψει.

Ισως κατι παρομοιο παιζει και σε σενα.Δεν χανεις να δοκιμασεις.

 

Αχά!! οκ!! κατάλαβα!! μπορεί να βοηθήσει!! ευχαριστώ!! μετά θα χρειαστεί όμως να τον έχω συνέχεια τον ίδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω , ισως.Ετσι και αλλιως δεν σε επηρρεαζει σε τιποτα.Χθες που εκανα το upgrade σε 12.10 με φουλ ταχυτητα κατεβαζα απο τον "main".Οποτε τι ο ελληνικος τι ο main...μηδενικη διαφορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω , ισως.Ετσι και αλλιως δεν σε επηρρεαζει σε τιποτα.Χθες που εκανα το upgrade σε 12.10 με φουλ ταχυτητα κατεβαζα απο τον "main".Οποτε τι ο ελληνικος τι ο main...μηδενικη διαφορα....

 

Α οκ!! Εγώ έκανα αυτόματη επιλογή για να βρίσκει το καλύτερο!! οπότε πάω να το αλλάξω!!

 

ok, το άλλαξα και έτρεξα sudo apt-get update που νομίζω κάνει ενημέρωση και δεν μου εβγαλε την εικόνα και βρήκα λιγότερα σφάλματα στο τερματικό!! Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...