Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εκτυπωτή Hp psc 1315


trouFaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τον εκτυπωτή μου 7 χρόνια. Δούλευε κανονικά. Τελείωσαν τα μελάνια και αγόρασα καινούρια, αυθεντικά. Του τα έβαλα και αμέσως χάλασε! Δε γυρίζει το ένα ροδάκι που ρουφάει το χαρτί και μου ανάβει λαμπάκι ότι έχει ¨φάει¨ χαρτί. Για την ακρίβεια, γυρίζει, αλλά δεν έχει αρκετή ισχύ νομίζω. Τηλεφώνησα στη hp και μου είπε ότι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά, γιατί είναι παλιό μοντέλο. Έψαξα μήπως αγοράσω εκτυπωτή που να δέχεται αυτά τα μελάνια, αλλά δεν κυκλοφορούν πια τέτοια μοντέλα, οικονομικά τουλάχιστον. Μήπως έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία, να πει καμιά ιδέα για το πώς να τον επισκευάσω? Ή απλά να κλάψω τα λεφτάκια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ή να βάλεις μια αγγελία όσο είναι φρέσκα τα μελάνια και να σώσεις κάτι από τα λεφτά σου τουλάχιστον!

Το παράξενο είναι γιατί χάλασε πάνω στη αλλαγή.

Φαντάζομαι θα το έχεις ψάξει μήπως έχει πάρει τίποτα μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πόσο άτυχη μπορεί να είμαι, για να χαλάσει πάνω στην αλλαγή; Πριν αλλάξω τα μελάνια, είχα λίγο έγχρωμο και εκτύπωνα ροζ! Και δεν είχε πρόβλημα. Τι με πείραζε κι εμένα; Ροζ, ροζ!

Τι εννοείς να βάλω αγγελία? Πωλούνται ανοιγμένα μελάνια? Βέβαια έχω την απόδειξη, ότι τα αγόρασα την Παρασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα βρεις αγοραστή, αν γράψεις το λόγο που τα πουλάς και με τη βοήθεια της πρόσφατης απόδειξης. Όπως και να χει δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις

Πριν απ όλα βεβαιώσου ότι χάλασε. Βγάλτα, βάλτα , δοκίμασε τα παλιά πάλι, ζήτα από κάνα φίλο που ξέρει περισσότερα να το δει και να πιστοποιήσει ότι ο εκτυπωτής τα φτυσε.

Για το ροζ μη στεναχωριέσαι, κάποια στιγμή θα τελείωνε και αυτό!

Εφτά χρόνια είναι αυτά φυσιολογικά γεράματα για εκτυπωτή!

Α και ψάξε στις αγγελίες εδώ , μπορεί να βρεις τον ίδιο και σε καλή τιμή ή βάλε μια αγγελία "πουλάω μελάνια ή αγοράζω εκτυπωτή που ταιριάζουν!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Ντρέπομαι λίγο να βάλω αγγελία, δεν έχω ξαναβάλει, αλλά αν είναι να πετάξω στα σκουπίδια 35 ευρώ, τι να κάνω, θα αφήσω τις ντροπές στην άκρη! Να είσαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aνοιξε το back door μηπως εχει κρατησει καποιο κομματι χαρτι σε κρυφο σημειο και δεν το βλεπεις.

Αν δεν γυριζει η συστοιχια των rollers για να τραβηξει χαρτι,πιθανοτατα να εχει σπασει καποιο γραναζι και δεν συνεχιζεται η κινηση.

Το προβλημα αυτο δεν εχει σχεση με την αλλαγη μελανιων,μπορει να ειναι συμπτωματικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έλεγξα από πίσω και δεν βλέπω τίποτα. Κι εγώ στην αρχή αυτό σκέφτηκα. Επόμενη κίνηση είναι να το ξεβιδώσω. Το περίεργο είναι πως, επειδή έχω προσπαθήσει πολλές φορές να τυπώσω ή να βγάλω φωτοτυπία, μία στις δέκα εκτυπώνει κανονικά. Λες και άμα το φορτίσω λίγο, γεμίζει προσωρινά! :P Λοιπόν το Σ/Κ θα εγχειρίσω με την ησυχία μου και .... ο θεός βοηθός!

Το ξέρω πως τα μελάνια δεν είχαν σχέση. Μόνο που αν είχε χαλάσει νωρίτερα, δε θα τα είχα αγοράσει. Αυτό είπα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...