Προς το περιεχόμενο

samsung sf 560 προβλημα


kisto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! εχω ενα φαξ sf560 και οταν πηγα να του αλλαξω το τονερ αρχισε να κανει εναν περιεργο θόρυβο, εντόπισα το σημείο στο οποιο ξεγελαω το φαξ οτι το πορτάκι ειναι κλείστω και παρατήρησα οτι φαίνεται τα γραναζια του φαξ με τα γρανάζια που εχει το τονερ για να το ανακατευει δεν εφαπτονται σωστα .. η κατι το κλωτσαει.. μου το ειχε ξαναπαρουσιασει το καλοκαίρι αλλα με τα πολλα μέσα εξω το φαξ το πήρε (Τα τόνερ είναι γνήσια samsung) με το πορτάκι ανοιχτώ κατάφερα να τοποθετήσω το τόνερ σε σημείο που να εφάπτεται σωστα δίοτι το ακούω να γύριζουν τα γρανάζια αλλα οταν παει να τραβήξει χαρτί το μασαέι ... παρακαλω πολυ για την οποια βοηθεία καθως το φαξ ειναι σε νοσοκομείο κ είναι πόλυ απαραίτητο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι εμποδιζει το τονερ και δεν καθεται σωστα στην θεση του.Πρεπει να ΄΄κουμπωσει΄΄ καλα για να υπαρξει πληρης επαφη των γραναζιων,οπως πολυ σωστα παρατηρησες.

Aυτη ειναι η μια περιπτωση και η αλλη ειναι να μην το σπρωχνεις καλα μεσα.Το συγκεκριμενο απ'οσο θυμαμαι εχει ενσωματωμενο drum toner και χρειαζεται αρκετη δυναμη για να κουμπωσει καλα.

Καποια μηχανηματα ειναι αντιγραφες.Αυτο δανειζεται μηχανισμο απο την lexmark.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι εμποδιζει το τονερ και δεν καθεται σωστα στην θεση του.Πρεπει να ΄΄κουμπωσει΄΄ καλα για να υπαρξει πληρης επαφη των γραναζιων,οπως πολυ σωστα παρατηρησες.

Aυτη ειναι η μια περιπτωση και η αλλη ειναι να μην το σπρωχνεις καλα μεσα.Το συγκεκριμενο απ'οσο θυμαμαι εχει ενσωματωμενο drum toner και χρειαζεται αρκετη δυναμη για να κουμπωσει καλα.

Καποια μηχανηματα ειναι αντιγραφες.Αυτο δανειζεται μηχανισμο απο την lexmark.

Ξερεις οταν πρόσπαθησα κ το κουμπωσα καπως καλυτερα χωρίς να κάνει θορυβο...τοτε μου μάσαγε το χαρτί δηλαδη κόλαγε κ δεν προχώραγε στη μοναδα του φούρνου για να μου το πετάξει εξω. οπως πολυ σωστα μου πες το drum k to τονερ ειναι μαζι! ekei loipon ποθ γυριζει το τυμπανο κ σπρωχνει κ το χαρτι παραλληλα φανταζομαι.. εκει μου κολαει.. σκεφτηκα μηπως ξεραθηκε το τονερ κ κολησαν τα γραναζια του τονερ-ντραμ αλλα ανοιξα αλλο 1-2 κουτια καινουργια που ειχα κ εκανε το ιδιο.. αν καποιος γνωρίζει απο επισκευές τετοιων συσκευων ας επικοινωνήσει μαζι μου μεσω πμ ευχαριστώ!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...