Προς το περιεχόμενο

PCBSD και τρείς λαλούν και δυο χορεύουν...


DaveMurray

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά κράζω / παραπονιέμαι :P

 

Και οι αγανακτισμενοι τι καταφεραν ? :lol:

 

Για αυτο σου λεω, στειλε απευθειας mail, τουλαχιστον αυτο θα το δουν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τωρα γιατι ολο αυτο το κλαψουρισμα (του TS) μου φανηκε περισσοτερο επιδειξη γνωσεων και λιγοτερο κλαψα?

 

Και στην τελικη

 

1.βγαλε το raid.τι μητρικη και sata ειναι αυτα που ακουω..αν παθει κατι η μητρικη και θες να πας σε αλλη (=αλλο chipset) κλαφτα χαραλαμπε...

παρε ενα NAS ριξε 2 δισκους εκει σε mirror και παιρνε backup.Ολα τα αλλα ειναι για επιδειξη.

Το μονο σοβαρο raid που ειδα στην ζωη μου ηταν απο scsi καρτα/δισκους και θα τους ξαναεβαζα αν δεν ηταν τοσο θορυβωδεις..οοοοολα τα αλλα ειναι επιφοβα.Δεν ειπα οτι δεν δουλευουν..αλλα ποτε δεν ξερεις τι σου ξημερωνει.

 

2. αφου το pc θα χρησιμοποιειται και απο αλλο ατομο ,αφηνεις κατα μερους το τι γουσταρεις και τι δεν γουσταρεις και κοιτας να βαλεις κατι που ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ.ειτε λεγεται ubuntu ειτε arch , ειτε gentoo ,ειτε μπαμπης os1.0.

 

και χαλαρωσε το στυλακι σου , εδω οσοι γραφουν , γραφουν για να βοηθησουν σε κατι οχι για να τους την λες και απο πανω επειδη ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ τα λεγομενα σου γραμμα γραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες και να απαντήσω.... τώρα...;

Ρητορικό είναι, δεν θέλω/χρειάζομαι απάντηση.

 

Θα παρακαλούσα κάποιον moderator να κλειδώσει το θέμα, γιατί δεν αξίζει να συνεχιστεί η συζήτηση ύστερα από αυτή την επιδρομή και αθυροστομία... Κανένα άλλο σχόλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον

mphxths

 

 

τι να λεμε τωρα...pcbsd σε μηχανημα ασχετου(δηλαδη δοκιμαστικη διανομη με βαση ενα συστημα που ετσι και αλλιως ειναι δοκιμαστικο σε desktop/laptop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "hardware" raid με chipset της motherboard που κοστίζει κάτω από 2$ σου φάνηκε εντάξει ε ?

το super duper wow raid 10 σε ένα δίσκο πετσοκομμένο σε partition για να κάνουμε το stripped και να πετάει το λειτουργικό γιατί ως γνωστών αφού έχουμε stripped η ταχύτητα του δίσκου θα είναι xxxx-RPM2

μια βόλτα στο wikipedia θα σε πείσει, η να βάλω λινκ γιατί μάλλον δεν ξέρεις και εσύ όπως εγώ

τπ, περί ορέξεως

φιλικά πάντα

 

 

ps: το VM δεν το διέγραψα, αν θες το κάνω ένα ταρ αφού δεν έχεις χρόνο

freeBSD-9.1-RC3 με έτοιμο kde ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...