Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

50 euros, τζάμπα πράγμα, lol. 

 

Σοβαρέψου και παράγγειλέ την από εξωτερικό, από έμπιστο site, να είσαι και σίγουρος για την αυθεντικότητά της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πόσο κάνει στο εξωτερικό?

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link από κάποιο σαιτ από έξω που να είναι και αυθεντικό

γιατί δεν ξέρω την τύφλα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

με supercard ds2 σε 3ds xl βάζω την rom του remake του ff3 για nds .

δοκίμασα πολλές και διάφορες ρομ αλλά σε όλες κολλάει στους τίτλους έναρξης αφού πέσουν τα σήματα της square κτλ. αν πατήσω σταρτ πολλές φορές πριν το αρκικο cutscene θα μπει κανονικά και θα παίξει.

το θέμα μου είναι . αν το προχωρήσω έτσι θα έχει πρόβλημα στα cutscene με κολλήματα αργότερα στο παιχνίδι ?

αλλιώς θα παίξω το hd remake  που έχει βγει για android (σε galaxy note 2 δείχνει πολύ όμορφο το παιχνίδι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με supercard ds2 σε 3ds xl βάζω την rom του remake του ff3 για nds .

δοκίμασα πολλές και διάφορες ρομ αλλά σε όλες κολλάει στους τίτλους έναρξης αφού πέσουν τα σήματα της square κτλ. αν πατήσω σταρτ πολλές φορές πριν το αρκικο cutscene θα μπει κανονικά και θα παίξει.

το θέμα μου είναι . αν το προχωρήσω έτσι θα έχει πρόβλημα στα cutscene με κολλήματα αργότερα στο παιχνίδι ?

αλλιώς θα παίξω το hd remake  που έχει βγει για android (σε galaxy note 2 δείχνει πολύ όμορφο το παιχνίδι)

σε android ειναι πολυ καλυτερο.

ισως φταιει η καρτα micro sd σου. κανε ξανα format και περασε ενα clean release rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε android ειναι πολυ καλυτερο.

ισως φταιει η καρτα micro sd σου. κανε ξανα format και περασε ενα clean release rom.

μπα τπτ. δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν . και φορματ και έβαλα 4 διαφορετικές ρομ αλλά πάλι τα ίδια . θα το παίξω στο κινητό από ότι φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To FF3 έχει αναπάντεχα καλά touch controls σε android/ios.

ισχύει αλλά όσο καλά και να είναι η κονσόλα είναι κονσόλα . θα το παλέψω λίγο ακόμα μήπως παίξει από το 3ds αλλιώς αναγκαστικά στο κινητό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα μικρό update σχετικά με το πρόβλημα που είχα με το ff3.

είχα μια sony 16gb class 4 μέσα στην ds2 και μετά από αρκετές προσπάθειες το ff δεν έπαιζε με τίποτα (αν και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κανένα άλλο παιχνίδι είτε nds είτε από emulator).

Έβαλα μια samsung 16gb class 10 (που είχα στο κινητό ) στην ds2 και το πάει νεράκι ούτε κολλήματα ούτε τίποτα.

 

φαίνεται ότι η class 4 δεν την πάλευε λόγω ταχύτητας στα cutscene του ff3 και γ αυτό κόλλαγε

τελικά το πρόβλημα λύθηκε ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχες δίκιο απλά μου φαινόταν περίεργο γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις μετράνε τα random access speed και τα random read (στα οποία μια class 2/4 είναι καλυτερη απο μια class 8/10) και όχι τα write speed στα οποία υπερέχει η class 10. γ αυτό και δεν επιχείρησα την αλλαγή της microsd κατευθείαν.

 

anyway πολύ το κούρασα. καλό μου κάψιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά

αγόρασα αυτήν την κάρτα

http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=287&product_id=1866&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=77

για τον γιό μου που έχει το Nintendo DSI XL με έκδωση λογισμικού 1,4,3 Ε και δεν ξέρω ποιο αρχείο πρέπει να βάλω μέσα

για να παίζει παιχνίδια.

Οτι βρήκα στο Inernet μέχρι τώρα κολλάει, βγάζει στην οθόνη ένα loading και δεν κάνει τίποτα άλλο

Βοηθήστε σας παρακαλώ όποιος ξέρει είμαι και λίγο άσχετος απο κονσόλες

Πείτε και κανένα site για να κατεβάζω παιχνίδια

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...