Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η Supercard ds2 ήταν και είναι η πιο δυνατή κάρτα που κυκλοφορεί, όταν οι άλλες πρόσφεραν μόνο rom loader εκείνη είχε δύναμη για emulation, τώρα που έχουν μπλοκαριστεί οι περισσότερες κάρτες και έχουν βγει ανάλογες σαν την ds2 πάλι εκείνη θα πρωτειμούσα καθώς με το που βγαίνει ένα Update την αναβαθμίζουν asap ενώ απο άλλες εταιρίες έρχονται revisions και καθυστερούν κιόλας, γενικά μην περιμένεις να την βρεις σε αγγελία ,μόνο άτομο που ξέρει τι κάρτα είναι θα την αγοράσει γιατί είναι ακριβή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πήρα 3ds xl σήμερα. βάζω την r4isdhc που χρησιμοποιούσα τόσο καιρό και έπαιζε κανονικά. 

κοιτάω στο site και βλέπω ότι είναι συμβατή με την 5,0,0-11 και λεω ας κάνω update το 3ds....

δεν ήξερα όμως ότι είχε βγει η 5,1,0-11... 

picard.jpg

πλέον η κάρτα δεν δουλεύει . τώρα να περιμένω για update μπας και ή να πάω για άλλη κάρτα πιο έμπιστη (είναι λίγο γτπ αυτή που έχω και ας έκανε την δουλειά της) ? 

 

υγ. αφού με έτρωγε καλά να πάθω....

Επεξ/σία από grouspen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Supercard ds2 ήταν και είναι η πιο δυνατή κάρτα που κυκλοφορεί, όταν οι άλλες πρόσφεραν μόνο rom loader εκείνη είχε δύναμη για emulation, τώρα που έχουν μπλοκαριστεί οι περισσότερες κάρτες και έχουν βγει ανάλογες σαν την ds2 πάλι εκείνη θα προτιμούσα καθώς με το που βγαίνει ένα Update την αναβαθμίζουν asap ενώ απο άλλες εταιρίες έρχονται revisions και καθυστερούν κιόλας, γενικά μην περιμένεις να την βρεις σε αγγελία ,μόνο άτομο που ξέρει τι κάρτα είναι θα την αγοράσει γιατί είναι ακριβή

 

μπορούμε να την βρούμε πουθενά στην Ελλάδα ή θέλει από έξω?

ή έχεις να προτείνεις κάποια άλλη που να είναι συμβατή με 3ds firmware 5.1.0-11 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα απο αγγλία συμφέρει να πέρνεις τέτοιες κάρτες, στην Ελλάδα ειναι πιο ακριβές έτσι και αλλιώς.για την ώρα πρωτείνω μόνο την dstwo γιατί είναι η μόνη που δεν έχει κρεμάσει κόσμο ποτέ και κυκλοφορεί απο εποχές ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα απο αγγλία συμφέρει να πέρνεις τέτοιες κάρτες, στην Ελλάδα ειναι πιο ακριβές έτσι και αλλιώς.για την ώρα πρωτείνω μόνο την dstwo γιατί είναι η μόνη που δεν έχει κρεμάσει κόσμο ποτέ και κυκλοφορεί απο εποχές ds.

επειδή δεν το κατέχω και πολύ το ζήτημα (παραγγελίες απο καταστήματα του εξωτερικού) μπορείς να μου προτείνεις συγκεκριμένο αξιοπιστο κατάστημα να κοιταξω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε γελάσω ,μόνο games πλέον αγοράζω ,τελευταία φορά που πήρα κάρτα ήταν η acekard2i που τώρα δεν τρέχει και αυτήν δεν το έψαξα και πολύ εκεί που την βρήκα πιο φτηνά την τσίμπησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σε γελάσω ,μόνο games πλέον αγοράζω ,τελευταία φορά που πήρα κάρτα ήταν η acekard2i που τώρα δεν τρέχει και αυτήν δεν το έψαξα και πολύ εκεί που την βρήκα πιο φτηνά την τσίμπησα.

παρήγγειλα την ds2 από το chipspain. υπομονή μερικές μέρες τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παδιά αν μπορείτε μία πληροφορία γιατί έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβάζω. Μία r4i gold 3ds rev.c  από r4ids.cn ενημερωμένη και λειτουργική με το  4.5.0-10Ε με ένα εικονίδιο της konami , λειτουργεί στο τελευταίο firm του 3ds ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να απαντήσω για τον εαυτό μου και μήπως το χρειαστεί κάποιος άλλος. Εάν η κάρτα παίζει σε 4.5.0-10Ε (από r4ids.cn) τότε παίζει κανονικά και στο πρόσφατο χωρίς να κάνεις τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Πήρα ένα Nintendo 3DS και έχω βρεί site για να κατεβάσω παιχνίδια 3DS θα παίζουν με κάρτες R4 ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Πήρα ένα Nintendo 3DS και έχω βρεί site για να κατεβάσω παιχνίδια 3DS θα παίζουν με κάρτες R4 ή όχι?

όχι τα παιχνίδια 3ds δεν παίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα... αγόρασε ένας φίλος ένα DSi XL..... το firmware λέει 1.4Ε....

Έχει και μία κάρτα R4iSDHC .....

 

Βασικά είναι άσχετος με υπολογιστές και κτλ... άλλα και εγώ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Nintendo...

Υπάρχει κάποιος οδηγός πως.... μπορούμε να φορτώσουμε παιχνίδια στη κάρτα και κτλ...

 

Υπάρχει κάποιο link ναδιαβάσω συνολικά ώστε να καταλάβω τι παίζει με όλα αυτά τα περί κάρτας, update και κτλ...

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...