Προς το περιεχόμενο

ποια εκδοση να βαλω?


Kotsos87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεδομένου ότι δεν ξέρεις πως να τις δοκιμάσεις, και πρέπει απ'ότι κατάλαβα μέχρι αύριο να έχεις βρει, ξαναεπιμένω στο Lubuntu :P

Το Crunchbang δεν το έχω δοκιμάσει, έχω την εντύπωση πως είναι πιο ελαφρύ, αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο απλό όσο το Lubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι δεν ξέρεις πως να τις δοκιμάσεις, και πρέπει απ'ότι κατάλαβα μέχρι αύριο να έχεις βρει, ξαναεπιμένω στο Lubuntu :P

Το Crunchbang δεν το έχω δοκιμάσει, έχω την εντύπωση πως είναι πιο ελαφρύ, αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο απλό όσο το Lubuntu.

 

xp θα βάλει ;)

 

θα έχει ένα σκασμό προβλήματα με driver και στο τέλος θα κολλάνε χειρότερα από lubuntu

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι δεν ξέρεις πως να τις δοκιμάσεις, και πρέπει απ'ότι κατάλαβα μέχρι αύριο να έχεις βρει, ξαναεπιμένω στο Lubuntu :P

Το Crunchbang δεν το έχω δοκιμάσει, έχω την εντύπωση πως είναι πιο ελαφρύ, αλλά σίγουρα δεν είναι τόσο απλό όσο το Lubuntu.

θα δω και θα σας πω.... μαλλον για lubuntu θα παω ομως.... τελος παντων ευχαριστω ολους οσους απαντησαν!

 

xp θα βάλει ;)

 

θα έχει ένα σκασμό προβλήματα με driver και στο τέλος θα κολλάνε χειρότερα από lubuntu

με ποια θα εχω θεμα σε drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με xp πάω στοίχημα ότι το μισό hardware δεν θα στο αναγνωρίσει ;)

μα xp εχει το laptop αυτο και του αργει γιαυτο θελει να του το αλλαξω...

 

lubuntu που βρηκα λεει για intel pc x86 ..... αυτο ειναι για 32 bit???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι...αν και αχρηστος σε θεμα linux..επειδη εχω κοιταξει διανομες οσον αφορα τις ετοιμες διανομες παντα lubuntu και απο εμενα...αλλιως μπορεις να βαλεις linux mint και απο εκει μεσα να εγκαταστησεις το lxde...ετσι ειχα κανει σε ενα netbook και πετουσε σε ταχυτητα! ναι αυτο που κοιτας ειναι x32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος στο λαπτοπ του ο φιλος μου εχει τα xp και εγω θελω να τα βγαλω τα xp εντελως να κανω φορματ δηλαδη και να βαλω μονο τα lubuntu .... πρεπει να κανω πρωτα το φορματ για να βγαλω τα xp? και μετα να κανω ενα δισκακι με τα lubuntu kai τα βαζω και εγκαθιστω αυτα??? περαν αυτου ? τους drivers για τα lubuntu που τους βρισκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζεις το lubuntu που ειναι σε μορφη iso...μετα φτιαχνεις ενα δισκακι δηλαδη θα καψεις το iso αρχειο σε ταχυτητα x4...οταν τελειωσει η διαδικασια κανεις boot το δισκακι..και ακολουθεις τις οδηγιες του lubuntu...σε ενα σημειο θα σου ζητηθει να γινει ολικη διαγραφη του δισκου και να γινει εγκατασταση του lubuntu...με λιγα λογια δεν κανεις κατι αλλο για να βγαλεις τα xp...θα στα διαγραψει εντελως ο installer απτο lubuntu..οσον αφορα τους drivers δεν κανεις τιποτα απολυτως γιατι το περισσοτερο hardware θα στο αναγνωρισει αυτοματα...για το τελευταιο θεμα περιμενε τους πιο εμπειρους να απαντησουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...