Προς το περιεχόμενο

αγορα πολυμηχανηματος


Vouloubasis150

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και φοιτητης και μιας και αρχισαν να χρειαζονται καποιες σημαντικες εκτυπωσεις για τη σχολη, θα ηθελα να αγορασω ενα πολυμηχανημα... το θεμα ειναι να αγορασω κατι καλο αλλα και οικονομικο ταυτοχρονα αλλα οχι οποτε χρειαζεται να αλλαξω μελανια να κοστιζουν οσο κανει ολο το πολυμηχανημα δηλαδη καλω ειναι να εχει οικονομικα μελανια.... τωρα απο τιμες και γενικα απο πολυμηχανηματα δεν ξερω.... ποσα πιστευεται εσεις πρεπει να δωσω για ενα πολυμηχανημα οπως το ζηταω αλλα τονιζω να ειναι οικονομικο σε θεμα μελανιων και τα λοιπα γιατι ενα hp που ειχα κοστιζαν 60 ευρω καθε φορα τα μελανια και δεν την παλευα..... ελπιζω να καταλαβατε τη ζηταω... ευχαριστω προκαταβολικα!!! και περιμενω τις γνωμες/ προτασεις σας!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θα έλεγα αυτόν γιατί έχει φτηνά μελάνια το μαύρο κοστίζει περίπου 12 ευρώ και το έγχρωμο περίπου 14 και έχει μηνιαίο κύκλο εργασιών 3000 εκτυπώσεις αφού είπες πως είσαι και φοιτητής και επίσης έχει και wireless σύνδεση οπότε μπορείς να τον έχεις και μακρυά από τον υπολογιστή σου αν δεν μπορείς. Εγώ έχω ένα μικρότερο μοντέλο τον 2050 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός που πρότεινες τι κόστος εκτύπωσης έχει?

γιατί κατά τη γνώμη μου είναι σημαντικότερο να έχει χαμηλό κόστος εκτύπωσης παρά απλό φθηνό κόστος αγοράς του μελανιού.

 

για να συνδεθεί wireless πρέπει να έχεις ειδική μητρική που να το υποστηρίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι hp γενικα δεν ειναι πιο αντι οικονομικοι? δεν ξερω κιολας αλλα αυτος που ειχα hp ηταν .... http://www.mediamarkt.gr/mcs/shop/newsletter_2_11.html αυτη η προσφορα ειναι καλη ? ή κοροιδεια? αξιζει λετε το 60 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου τα hp δεν αξιζουν.Εχουν ακριβα μελανια και το γεμισμα των ιδιων μελανιων δημιουργει προβλημα

Εχουμε 3 hp και ενα canon(pixma ip 5300),οχι πολυμηχανημα αλλα εκτυπωτη

Στον canon ποτε δεν ειχα προβλημα με γεμισμα του ιδου μελανιου.

Θα στον προτεινα,ειναι σε πολυ καλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνωμη μου τα hp δεν αξιζουν.Εχουν ακριβα μελανια και το γεμισμα των ιδιων μελανιων δημιουργει προβλημα

Εχουμε 3 hp και ενα canon(pixma ip 5300),οχι πολυμηχανημα αλλα εκτυπωτη

Στον canon ποτε δεν ειχα προβλημα με γεμισμα του ιδου μελανιου.

Θα στον προτεινα,ειναι σε πολυ καλη τιμη

εγω που θελω πολυμηχανημα ? εχεις καμια καλη προταση? γενικα σε ποσα χρηματα ειναι καλα να κοιταω για πολυμηχανημα? και τελος αυτο απο το mediamarkt που λενε προσφορα που εχω ανεβασει link πιο πανω λεει τιποτα?ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα σου ειπα οτι ειναι καλη η προταση του mediamarkt...για 60 ευρω ειναι μια χαρα.

 

κατι αλλο υποψην δεν εχω,απλα γνωμη μου ειναι να αποφευγεις τα hp....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω hp και συγκεκριμενα το 4500 .Γεμιζω με 12 ευρο την μεγαλη μαυρη κ τα ιδια την εγχρωμη. Την μαυρη την εχω φτασει μεχρι και 9 γεμισματα ενω η εγχρωμη στα 3. Τυπωνω πανω κατω 20 σελιδες την μερα και σκαναρω αλλες τοσες. Τον εχω πανω απο ετος κ ειναι σκυλι. Τα ποιο ευκολα μελανια για γεμισμα ειναι τον hp. (Εξαιρειται η σειρα που εχει ξεχωριστο μελανι κ κεφαλη)

Ειναι ο τριτος hp που εχω .Παντα αγοραζω σειρες για office use. Συμφερουν διαχρονικα.

 

Sent from my E15 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει εναν epson με 50€ στο πλαισιο που παιρνει συστημα ciss.. Αλλα 50 το ciss και 20 περιπου τα μελανια.. Μισολιτρο για τα χρωματα και 1 λιτρο για το μαυρο..

 

Θα εκτυπωνεις για οσο εισαι φοιτητης με αυτα τα λεφτα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει εναν epson με 50€ στο πλαισιο που παιρνει συστημα ciss.. Αλλα 50 το ciss και 20 περιπου τα μελανια.. Μισολιτρο για τα χρωματα και 1 λιτρο για το μαυρο..

 

Θα εκτυπωνεις για οσο εισαι φοιτητης με αυτα τα λεφτα..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

τι ειναι το συστημα ciss?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φθηνά και αυθεντικά μελάνια δεν υπάρχουν. Ορισμένα είναι φαινομενικά φθηνά αλλά εκτυπώνουν λίγες σελίδες και έχουν μικρή χωρητικότητα.

Οπότε αναγκαστικά προσφεύγεις σε συμβατά εφόσον δεν εκτυπώνεις φωτογραφίες. Καλύτερα είναι να πάρεις εκτυπωτή με χωριστά μελάνια για κάθε χρώμα.

 

π.χ

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Printers/Printers---Mfp/Mfp/Epson-WorkForce-WF-2510WF-Inkjet-Multifanction-C11CC58303.htm

 

Επίσης καλός και ο HP Photosmart 5515 ή κάποιο παρόμοιο μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...