Προς το περιεχόμενο

Αναγομωση toner


rafailidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους!

Προσφατα αγορασα εναν Samsung laser printer πολυμηχανημα που φοραει toner MLT-D101s.

Στην Ελλαδα οπως και στο εξωτερικο ενας καινουργιος toner εχει κοντα στα 45e και ανω.

Η αναγομωση ομως με συμβατο υλικο το οποιο το γεμιζεις μονος σου (απλα δεν πρεπει να αδειασει εντελως το toner γιατι μετα πρεπει να αντικαταστησεις και το chip που εχει στο toner πανω) ειναι αρκετα πιο φθηνη.

Αξιζει τον κοπο (εννοοντας οτι θα πρεπει να του κανεις μια μικροεπεμβαση!) και τα χρηματα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φίλε μου είχα γεμίσει ξανά το τόνερ μου, με kit που είχα αγοράσει στα €8 από Βουλγαρία από το ebay.

Υπάρχουν πολλά tutorial στο youtube για τον τρόπο που μπορείς να το κάνεις. Προσπάθησε να είσαι σχολαστικός και "καθαρός" γιατί αλλιώς θα εκτυπώνεις πολλές μουτζούρες και μαυρίλες.

 

Το chip εγώ δεν το είχα αλλάξει. Μου είχε βγαλει μια ένδειξη ότι το μελάνι μου είναι "απάτη" αλλά πάτησα "ΟΚ" και μετά δεν είχα κανένα πρόβλημα, απλά ο μετρητής σελίδων του toner μου έλεγε μόνιμως μηδέν.. δεν με ενόχλησε.

 

Δοκίμασε το, δεν χάνεις τίποτα και έχει και το χαβαλέ του..

 

ΥΓ: ανά δύο γεμίσματα πρέπει να αλλάζεις και το πράσινο "βαρελάκι" (δεν θυμάμαι πως λέγεται)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...