Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εκτυπωτή hp deskjet f4180


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά έχω τον παραπάνω εκτυπωτή και αντιμετωπίζω πρόβλημα.Το πρόβλημα βρίσκεται στο έγχρωμο μελάνι.Το δοχείο είναι αυθεντικό άλλα είχα πάει να το γεμίσω.Ενώ ο εκτυπωτής το διαβάζει και λέει την στάθμη του μελανιού δεν βγάζει έγχρωμες φωτοτυπίες.Το μαύρο δουλεύει άψογα.Ο εκτυπωτής είχε μείνει για πολύ καιρό με το δοχείο του έγχρωμου μελανιού άδειο.Έχω δοκιμάσει και καθαρισμό δοχείων μέσω του προγράμματος της hp αλλά τίποτα.Επίσης ούτε στο scan δουλεύει το έγχρωμο.Τι γίνεται?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμενος εκτυπωτης εχει μελανοκεφαλες και σου εχει βουλωσει η εγχρωμη.

Οσες προσπαθειες αναγεμισης και να γινουν,απαξ και βουλωσει η κεφαλη,ειναι για πεταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα: ειναι στο δοχειο της μελανης. εχει ξεραθει το μελανι στο ακροφυσιο του δοχειου με συνεπεια να βουλωσει.

η λυση:αγοραζεις ενα καινουργιο και εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ μου έφυγε ένα βάρος.Αν ακουμπήσω την άκρη στο δοχείο τότε λερώνομαι με μελάνι.Πως γίνεται αυτό αφού έχει βουλώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκει εχει ακροφυσια πολυ μικροτερα απο μια καρφιτσα.Αντε να εχουν μεινει ανοιχτα και 5 ακροφυσια απο τα χιλια,γι'αυτο βλεπεις λιγο μελανι.

Πεταμα λοιπον και αγορα καινουργιας μελανοκεφαλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπών πήρα Link.png Site: άλλο'>http://mediacenter.g....html']άλλο μελάνι και ενώ όταν σκανάρω κάποια έγχρωμη εικόνα τα αποτελέσματα είναι μια χαρά όταν βάζω να εκτυπώσω κάτι έγχρωμο από το pc η εικόνα είναι χάλια. Τον εκτυπωτή τον συνδέω με προέκταση usb γιατί δεν φτάνει.Βάζω κάποιες φωτο από τις ρυθμίσεις που έχει το πρόγραμμα της hp.

post-219161-0-26069200-1351165807_thumb.png

post-219161-0-85889900-1351165866_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκτυπωτης για να τυπωνει σωστα απο σκαναρισμενη σελιδα σημαινει οτι το εκτυπωτικο(μελανια ,κεφαλες και ολο το συστημα)δουλευει αψογα.

Το προβλημα σου βρισκεται ή στο καλωδιο που εχει προεκταση,ή στους drivers ή στις ρυθμισεις.

Να εχει προβλημα η πλακετουλα που δεχεται τα data και να παραμορφωνει ,μου φαινεται πολυ δυσκολο.

Αρα,δοκιμασε με σκετο καλωδιο,αλλαξε ρυθμισεις και driver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκτυπωτης για να τυπωνει σωστα απο σκαναρισμενη σελιδα σημαινει οτι το εκτυπωτικο(μελανια ,κεφαλες και ολο το συστημα)δουλευει αψογα.

Αυτό σκέφτηκα και εγώ

Το προβλημα σου βρισκεται ή στο καλωδιο που εχει προεκταση,ή στους drivers ή στις ρυθμισεις.

Να εχει προβλημα η πλακετουλα που δεχεται τα data και να παραμορφωνει ,μου φαινεται πολυ δυσκολο.

Αρα,δοκιμασε με σκετο καλωδιο,αλλαξε ρυθμισεις και driver.

Θα δοκιμάσω και επανέρχομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...