Προς το περιεχόμενο

προβλημα με εγκατασταση avast


thanos77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα παιδια εχω ενα προβλημα με το avast ,εχω κανει κανονικα την εγκατασταση και ανοιγει κανονικα το antivirus αλλα μετα απο καθε επανεκιννηση μου πεταει το εξης σφαλμα

 

An error occured in avast! engine: Îη ÎγκÏÏη ÏαÏάμεÏÏοÏ

 

μπορει καποιος να βοηθησει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρόλα αυτά θες να βάλεις ένα αντιβιοτικό (εγώ το χρησιμοποιώ για να σκανάρω windows disks που μου έρχονται για σερβις)

τότε παίξε με το ClamAV

 

https://wiki.archlinux.org/index.php/ClamAV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για της απαντησεις σας αλλα αν ειναι να εχω καποιο αντιβιοτικο θα προτιμουσα να ειχα το avast ..το clamav το γνωριζω,αλλα οπως ειπα θα προτιμουσα το avast ,οποιος μπορει να βοηθησει σχετικα με το προβλημα θα του ημουνα υποχρεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το πρόβλημα είναι το ίδιο το avast, δεν μας δίνει πληροφορίες να καταλάβουμε τι έχει και τι το μπλοκάρει. Κάτι κινέζικα δείχνει!

Το Clam ως open source έχει wiki και documendation για τα πάντα.

 

Το αν θες αντιβιοτικό τώρα είναι άλλο θέμα, εν έτη 2012 στο linux δεν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το πρόβλημα είναι το ίδιο το avast, δεν μας δίνει πληροφορίες να καταλάβουμε τι έχει και τι το μπλοκάρει. Κάτι κινέζικα δείχνει!

Το Clam ως open source έχει wiki και documendation για τα πάντα.

 

Το αν θες αντιβιοτικό τώρα είναι άλλο θέμα, εν έτη 2012 στο linux δεν θες.

 

 

για να βοηθησω οταν πληκτρολογω της παρακατω εντολες

 

1.sudo su

2.echo 128000000 >/proc/sys/kernel/shmmax

3.gedit /etc/init.d/rcS (Αν είμαστε σε Zorin Core ) και leafpad /etc/init.d/rcS (Αν είμαστε σε Zorin Lite)

4.Αντιγράφουμε τον παρακάτω κώδικά και τον κάνουμε επικόλληση στο αρχείο που έχουμε ανοίξει

 

 

ανοιγει κανονικα ,και στην επανεκινηση παλι τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να αυξησεις την shared memory? Τρεχεις καμια εφαρμογη του στυλ βαση δεδομενων? Δεν νομιζω το avg να θελει τετοια ριζικη αλλαγη για να τρεξει!

Γιατι αυτο το πραγμα κανει η παραπανω εντολη, και μετα με το editing του αρχειου, κανει την εντολη να τρεχει σε καθε εκκινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να αυξησεις την shared memory? Τρεχεις καμια εφαρμογη του στυλ βαση δεδομενων? Δεν νομιζω το avg να θελει τετοια ριζικη αλλαγη για να τρεξει!

Γιατι αυτο το πραγμα κανει η παραπανω εντολη, και μετα με το editing του αρχειου, κανει την εντολη να τρεχει σε καθε εκκινηση.

 

oxi δεν τρεχω τιποτα μετα απο εγκατασταση του avast μου ανοιγε κανονικα και μετα απο Updates και πανεκκινησης μου πετουσε το παραπανω σφαλμα και για να το διορθωσω εκτελουσα της εντολες που ανεφερα πανω αλλιως δεν ανοιγε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο, το zorin έχει στα repo το avast η μπήκε με make install ?

γιατί αν μπήκε με make install είναι δεδομένο ότι θα σπάσει σε κάθε αναβάθμιση

όταν παρακάμπτουμε βασικούς όρους του λειτουργικού θα πρέπει να τα περιμένεις αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ινσταλλ μπηκε κανονικα και απο τερματικο δωκιμασα εγκατασταση αλα και παλι τα ιδια

 

ε, άμα μπήκε κανονικά νταξ τότε

 

*το κανονικά, μπορείς να το κάνεις λίγο πιο λιανά :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...