Προς το περιεχόμενο

Crazy Sundays - Eshop - ADATA N005 PRO 32GB SUPER SPEED USB3.0 24.90 €


P_M

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το συγκεκριμένο φλασάκι στο site της adata λέει

 

Sequential Read (Max)

MB/Sec

 

180

 

 

Sequential Write (Max)

MB/Sec

 

50

 

στο

amazon έχει 42 λίρες

 

Τι γνώμες έχετε για αυτό το φλασάκι και αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε τέτοια τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο σε 64 με σχεδόν τα διπλάσια χρήματα απ' ευθείας από την Κίνα...

 

http://www.ebay.com/itm/170909278211

 

Η τιμή στο κιτρινομάγαζο είναι καλή... για το φλασάκι δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο φλασάκι στο site της adata λέει

 

Sequential Read (Max)

MB/Sec

 

180

 

 

Sequential Write (Max)

MB/Sec

 

50

 

στο amazon έχει 42 λίρες

 

Τι γνώμες έχετε για αυτό το φλασάκι και αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε τέτοια τιμή

το φλασάκι είναι πολύ καλό και πολύ γρήγορο. Είναι όμως ΜΕΓΑΛΟ (Διαστάσεις:90 x 20.5 x 11.5mm. μακρύ πολύ). Την παρα-προηγούμενη κυριακή πείρα το "νεότερο" αδερφάκι του 16gb ADATA s102 που είναι λίγο πιο μαζεμένο σε μέγεθος, αλλα πάλι για τα γούστα μου λιγο παχουλό (αλλά σε μήκος 62mm όχι 90!). Πίανει το δικό μου laptop 15-18mb/sec εγγραφή σε USB2 (usb 3 δεν εχω, εκεί λένε πιανει 40mb/sec). Και αυτό που είναι παλαιότερο σχέδιο είναι το ίδιο καλό, βασικά καλύτερο υπό συνθήκες εγγραφής (Εχω διαβάσει reviews και πιανει τις ταχύτητες που λέει).

Μονο το μακρος του σκέψου αν σε βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως σε usb 3 το 16αρι που πήρα μου δίνει ακριβώς τα μισά σε νούμερα , το write μέχρι 25 το read 110 περίπου

 

καλά σου δίνει τόσο λέει στο site της για το 16

 

Sequential Read (Max)

MB/Sec

 

150

 

 

Sequential Write (Max)

MB/Sec

 

25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οσο θυμαμαι το jetflash 700 πιανει πολυ μεγαλες ταχυτητες...

 

Για δες εδω

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?authkey=CKeS-rwM&authkey=CKeS-rwM&hl=en_US&key=0Anr3ylCfyQ-zdFN3c3ZhSUtXOE9YbHBxamZ3NERza2c&rm=full&f=0#gid=0

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ένα απο τα review πάντως του amazon ένας τυπάκος λέει Transcend Jetflash 700 32GB --- Read = 62MB/s & Write = 30MB/s

προσωπικά θα σου πρότεινα αν δεν βιάζεσαι να περιμένεις για μεγάλη χωρητικότητα από amazon βάζει συχνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ολα τα usb3.0 φλασακια ειναι τοσο χαλια σε writes αρχειων μικροτερων απο ΜByte; Αν ειναι ετσι νομιζω οτι δεν αξιζει, καλυτερα εναν ssd μαζι μας... Ιδια τιμη/GB εχουν αλλωστε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα usb3.0 φλασακια ειναι τοσο χαλια σε writes αρχειων μικροτερων απο ΜByte; Αν ειναι ετσι νομιζω οτι δεν αξιζει, καλυτερα εναν ssd μαζι μας... Ιδια τιμη/GB εχουν αλλωστε!!

 

Ναι αυτο ειναι το καλυτερο. Ολα τα στικακια στο write σου σπανε τα νευρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα usb3.0 φλασακια ειναι τοσο χαλια σε writes αρχειων μικροτερων απο ΜByte; Αν ειναι ετσι νομιζω οτι δεν αξιζει, καλυτερα εναν ssd μαζι μας... Ιδια τιμη/GB εχουν αλλωστε!!

δεν έχουν το ίδιο μέγεθος.. Το στικακι ειναι πολύ πιο μικρό.. Ετσι και αλλιώς τα τοσο μικρά αρχεία δεν ειναι η συνηθισμένη περίπτωση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν έχεις πολλά μικρα αρχεία που θες να μεταφέρεις τότε τα κάνεις όλα ένα rar και τα βάζεις έτσι στο στικακι. ;)

Αυτο καναμε πριν 10 χρονια με τα φλασακια usb2.0, ξεφτιλα 10 χρονια μετα να κανουμε το ιδιο... ;)

(και δεν μιλαμε βεβαια για αρχεια του 1ΚΒ αλλα πχ για αρχεια του 0.5ΜΒ εχει ταχυτητα εγγραφης 3ΜΒ/s!! :X Στα 4ΚΒ απλα τελειωνεις ΑΥΡΙΟ χωρις το κολπο της συμπιεσης)

 

@key

Τρια απο αυτα του θεματος να βαλεις σε μια συστοιχια εχουν μεγαλυτερο ογκο απο τον ssd. Φλασακι μεγαλυτερο απο 40χ19χ8 εχω να κουβαλησω μονιμα σε μπρελοκ πανω απο 6-7 χρονια, το ενα μαλιστα απο αυτα τα μικρα (που ειναι και στο μπρελοκ μου) ειναι 25χ16χ5mm ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...