Προς το περιεχόμενο

Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal : Ερωτήσεις, απορίες, σχόλια


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ρυθμίσεις του προγράμματος σίγουρα θα είναι στο home και στους κρυφούς φακέλους. Για προσπάθησε να το βρεις και να κάνεις εκεί το paste για τα bookmark

btw ωραίο πρόγραμματακι αυτό. Για δώσε μου και μένα link με την λίστα που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι ρυθμίσεις του προγράμματος σίγουρα θα είναι στο home και στους κρυφούς φακέλους. Για προσπάθησε να το βρεις και να κάνεις εκεί το paste για τα bookmark

btw ωραίο πρόγραμματακι αυτό. Για δώσε μου και μένα link με την λίστα που αναφέρεις.

 

Εδώ είσαι: http://osarena.net/hacks-guides/prostheste-ellinika-radiofona-sto-radiotray.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βαζεις κανα 12.04 να ξεμπερδεύεις;

 

Μονο αυτο εγραψα βασικα jim_p!

 

 

οπου το βαλα(το linux) σε δικα μου μηχανήματα επαιζε κομπλε παντοτε. Απο το 2008!

Κατι μικρο-buggo-λαθακια ειχε αλλα τπτ ανησυχητικο.

 

 

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@devil0

Επειδη το dmesg σου στο αλλο θεμα δεν λεει και τιποτα σημαντικο, κλεισε το pa και δες αν σου κολλαει παλι. Κλεινει ετσι

>sudo /etc/init.d/pulseaudio stop

 

τελικα το προβλημα που εχω με τον ηχο πρεπει να ειναι hardware..αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι η εισοδος μικροφωνου της mobo κανει κατι σαν παρεμβολες στα ηχεια με αποτελεσμα ανα χρονικα διαστηματα ο ηχος να σταματαει και σε δευτερολεπτα να εμφανιζεται ολα αυτα στα windows..στο ubuntu 12.10 οταν παω στο sound optiions στο input device αναβοσβηνει μια εξτρα επιλογη που δε μπορω να την επιλεξω(εχω προσεξει οτι γραφει headphones) με αποτελεσμα ο ηχος να κανει διακοπες,καμια φορα που δεν το κανει ο ηχος ακουγεται κανονικα.....Τι να κανω να τη στειλω πισω γιατι ειναι 2 εβδομαδων mobo..

Επεξ/σία από devill0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος βοήθεια απο τότε που το έκανα εγκατάσταση έχουν Χάθει η αριστερή μπάρα και η πάνω μπάρα και γενικά κολλάει δεν μπορώ να κάνω δουλεια. Τι φταίει ; Στην 12.04 ήμουν μια χαρά έκανα την χαζομαρα και αναβάθμισα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άνοιξε κονσόλα και δώσε

 

sudo service gdm restart

compiz --replace

 

Θυμάμαι την πρώτη φορά μου έβγαλε ένα μήνυμα κατι με nautilus και έγραφε κάτι για το Dropbox

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είδα στην λίστα του ubuntu-gr να αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα και να το έχουν λύσει με μια εντολή. Αν έχω αύριο νεώτερα θα ποστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά από τι διαβάζω αυτό το πρόβλημα που χάνονται οι μπάρες και το unity διορθώνετε μόνο αν κάνεις αποσύνδεση και ξαναμπείς στο περιβάλλον εργασίας. Οχί με επανεκκίνηση αλλά με απλή αποσύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά από τι διαβάζω αυτό το πρόβλημα που χάνονται οι μπάρες και το unity διορθώνετε μόνο αν κάνεις αποσύνδεση και ξαναμπείς στο περιβάλλον εργασίας. Οχί με επανεκκίνηση αλλά με απλή αποσύνδεση.

 

Αυτό έκανα http://osarena.net/logismiko/applications/pos-na-egkatastisete-tous-amd-catalyst-legacy-drivers-sto-ubuntu-12-10.html

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος γιαυτές τις κάρτες γραφικών δεν χρειάζετε να εγκαταστήσεις κάποιον driver.

 

Δεν ξέρω αλλα τώρα δουλεύει με αυτο το κολπο

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...