Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως δεν εχω παραπονο(και παιζω με εκδοση 1.0).

Stutter παρα πολυ λιγο εχω συναντησει.

Απο fps σε καποια σημεια ναι πεφτει σε κατι 45αρι αλλα γενικα παει νερο.

Ναι τα visual αν κατσεις και τα παρατηρησεις δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα σα συνολο φαινεται αρκετα ωραιο.

Τωρα το παιχνιδι παλευεται.Να μην εβαζαν το καθε ακυρο να πας να του βρεις το δαχτυλιδι που εχασε μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου το game πέρα από performance, πρώτη φορα σε game χρειάστηκε να lock τα fps στα 50. Κατά τα αλλα μια χαρά εκτος τον άψυχων facial expressions. Παρόλα αυτά το άφησα στην άκρη μέχρι να βγούνε καμια 2-3 patches ακόμα. Πολύ περίεργο πάντως μιας και είναι Frostbite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα διαβάσεις Mike ένα μέρος του team παρέμεινε για support, δεν λέει για DLC αλλα λέει για patches/multi. Απλά χώνουν τους καλους στο Battlefront 2 από ότι φαίνεται και μην στεναχωριέσαι σε κάνα χρόνο θα επιστρέψουν, η EA δεν θάβει franchise που φέρνει τόσο χρήμα, θα γίνει λογικά ότι έγινε και με το Dragon Age

Τι εννοείς? Είχε σταματήσει γιο κανένα χρόνο το Dragon age inquisition και μετά έβγαλε τα dlc? Ρωτάω ειλικρινά γιατί δεν ασχολήθηκα καθόλου με το συγκεκριμένο τίτλο παρά μόνο όταν βγήκε η goty και αυτό σε τιμή πακέτου τσιγάρων.

Αν μιλάς για την σειρά γενικότερα, δεν θα έπαιρνα και όρκο γιατί η EA έχει θάψει ουκ ολίγες εταιρείες και παιχνίδια που είχαν βγάλει εκατομμύρια νωρίτερα (dead space, command and conquer, Sims κ.α.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μετά το fail του DA2 το DAI ήταν κατά πολύ καλύτερο, δύσκολα να βγάλουν κατά συρροήν μέτρια games, φυσικά ποτε δεν ξες αλλα το ΜΕ θεωρείτε από τα πιο πετυχημένα series άμα δεν κάνω λάθος. Το Andromeda άμα άλλαζε τρία πράγματα θα ήταν πολύ ανώτερο, story, main chars και facial animations, ειδικά το τελευταίο είναι απαράδεχτο, δηλαδή δεν υπάρχουν ούτε καν τα standard happy, sad, angry faces. 99% όλα τα responses είναι από bot like :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Andromeda άμα άλλαζε τρία πράγματα θα ήταν πολύ ανώτερο, story, main chars και facial animations, ειδικά το τελευταίο είναι απαράδεχτο, δηλαδή δεν υπάρχουν ούτε καν τα standard happy, sad, angry faces. 99% όλα τα responses είναι από bot like :D

 

Μάλλον botox like ήθελες να πεις... :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εχω παγώσει το single και παίζω multi. Δεν είναι κακό, απλό, σχετικά ευκολο, μια χαρα για ένα μισάωρο - τρία τεταρτα.

 

Στην ιστορία βρίσκομαι σε ένα πλανήτη μεαγο, προχωράω αργά. 75 ώρες σύνολο ως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα το single εγω.

Επαιξα καποια secondary quest αλλα οχι ιδιαιτερα πολλα,μιας και πιο πολυ τα απλυτα τους μαζευεις παρα κανεις κατι σημαντικο.

Το εκαναν αρκετα παιδικο.Εχεις κατι κακους που πιο πολυ μιλανε ,παρα βαρανε.Ολοι και ολοι ειναι 4-5 ειδη αντιπαλων.Ενω δυστυχως δε σε βαζει και στο τρυπακι του "σωζω το κοσμο" οπως τα προηγουμενα.Μηδεν epicness δηλαδη οπως στα προηγουμενα.

Σε καποια σημεια εχουν κανει καλη δουλεια,αλλα μου φανηκε οτι σε αλλα το τρεξαν για να το βγαλουν.

Πχ το συστημα μαχης πολυ καλο,οπως και η φαση με τα crafting κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εχω παγώσει το single και παίζω multi. Δεν είναι κακό, απλό, σχετικά ευκολο, μια χαρα για ένα μισάωρο - τρία τεταρτα.

 

Στην ιστορία βρίσκομαι σε ένα πλανήτη μεαγο, προχωράω αργά. 75 ώρες σύνολο ως τώρα.

 

Και να ήθελες να παίξεις παραπάνω μάλλον δεν θα μπορούσες, υπάρχει ένα bug σε όλα τα platform που μετά από κάποια ώρα κάθε kill παγώνει το game για 10-20 secs.

 

Πχ το συστημα μαχης πολυ καλο,οπως και η φαση με τα crafting κτλ.

 

Ναι αλλα είναι τόσο κακό το AI των δικών σου που χαλάει όλη την εικόνα, ειλικρινά άμα γινόταν δεν θα έπαιρνα κανένα μαζί μου :D Το crafting δεν είναι κακό αλλα το να μην μπορείς να test τα όπλα όπως το 3 για παράδειγμα είναι εκνευριστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με χαλάει που το ΑΙ των δικών μου είναι ελαφρώς πατάτα.

 

Δεν παίζω στο insanity, αλλά στο hard. Με την ομάδα χρειάζεται συνεχώς μικρο-διαχείριση, να τους στέλνεις σε κάλυψη, να τους προωθείς πιο μπροστά, να τους αλλάζεις στόχο (priority target). Δεν με χαλάει.

 

 

Ανοίγω multiplayer, όποιος ενδιαφέρεται, "Seithan".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...