Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ήταν έτσι τότε τους έβαλαν τα γυαλιά γιατί μιλάμε για πολύ noobαδες devs..

γω περιμένω..περιμένω περιμένω!

 

πλέον δεν υπάρχει λόγος να αγοράζουμε παιχνίδια το πρώτο 6μηνο κυκλοφορίας τόσο σκατένια που είναι

 

Εδω και λιγα χρονια ειναι ετσι, αν ενα παιχνιδι βγει και μπορεις να το παιξεις μια χαρα απο την πρωτη μερα αυτο θα ειναι η εξαιρεση, και ομως για καποιον λογο (που δεν μπορω να καταλαβω) οι προπαραγγελιες ακομα καλα κρατουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν ήταν έτσι τότε τους έβαλαν τα γυαλιά γιατί μιλάμε για πολύ noobαδες devs..

γω περιμένω..περιμένω περιμένω!

 

πλέον δεν υπάρχει λόγος να αγοράζουμε παιχνίδια το πρώτο 6μηνο κυκλοφορίας τόσο σκατένια που είναι

Καλά, οι Πολωνοί έβαλαν τα γυαλιά σε όλους και όχι μόνο σε θέματα animation.

 

Αγορά παιχνιδιού μόνο όταν έχουν βγει καμμιά δεκαριά patches...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο και μεγαλύτερο price cut στο MEA μόλις ένα μήνα μετά την κυκλοφορία https://www.destructoid.com/mass-effect-andromeda-is-now-33-off-for-ps4-and-xbox-one-433122.phtml

 

Αν θέσω ως κριτήριο την κίνηση εδώ στο θέμα, που είναι σχεδόν νεκρό, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς ότι μπορεί να βρεις το παιχνίδι στα γνωστά λημέρια, μάλλον μικρή είναι η έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να γράφετε κάθε πότε βγαίνει patch γιατί δεν το έχω κάνει installed το παίχνιδι..

Πάντως όπως βλέπω μετά την εξεταστική θα πάει, μη πω Ιούλιο :P για να το βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το παίζω αυτόν τον καιρό πάντως δεν έχω (γενικα)κάποιο παράπονο από το παιχνίδι, ούτε σε θέμα performance(4790,1070) ούτε με gamebraking bugs. Κάποια graphics glitches εδώ κι εκεί μόνο.

Σε ότι αφορά την ατμόσφαιρα είναι σίγουρα mass effect και σε όποιον του άρεσαν τα παλια θα του αρέσει και αυτο.

Επίσης πολύ screenshot worthy game σε αρκετά σημεία και πάνω στους πλανήτες και out in space!

Στα του game play πάλι δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο παράπονο εκτός από το χαοτικο μενου στο crafting/resurching...

Το πολυσυζητημενο facial υπάρχει και είναι μλκια για αυτού του μπάσκετ παιχνίδι αλλά το προσπεράς γρηγορα.

Έχω 80ωρες παιχνιδιου χωρίς να έχω κάνει loyalty missions και προχωράω ακάθεκτος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος από εμένα. 62 ώρες σύνολο για όλα τα loyalty missions και όλα τα secondary quest χωρίς τα τρία με τους architects.

Πολλά μπράβο στην bioware, ανυπομονώ να δω πως θα συνεχίσει η ιστορία. Έχει πολλά αναπάντητα ερωτήματα που δείχνουν μια εκπληκτικό συνέχεια.

Θα επιχειρήσω και μια μαντεια. Remnant και reepers είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα. Οι μεν καταστρέψουν οι άλλοι δημιουργούν μετά το χάος. Κάτι μου λέει ότι η ιστορία θα ενωθεί.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησα πολύ να γράψω... εγώ αγόρασα το παιχνίδι full price και μέσα στην εβδομάδα κυκλοφορίας του , είχα διαβάσει , δει , ακούσει όλα τα τέρατα που λέγονταν για αυτό... αλλά η αγάπη για το universe με έκανε να κλείσω τα αυτιά μου στις σειρήνες.

 

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα μέχρι και που το τερμάτισα (νομίζω 3-4 μέρες πριν βγει το patch) ήταν τα facial expressions κτλ... ΜΟΝΟ ένα bug συνάντησα σε όλο το παιχνίδι ΜΟΝΟ μία φορά. Εκεί που οδηγούσαμε το nomad στον helios ξαφνικά βρεθήκαμε έξω απο αυτό και το Nomad δεν ήταν πουθενά, Ήταν μάλιστα και στις πρώτες μου ώρες στο παιχνίδι και δεν ήξερα πως μπορώ να πάω να το κάνω unload ... οπότε έτρεξα στην άλλη άκρη του map για να το πάρω. :P περιμένω και εγώ με αγωνία το επόμενο... θα έχει τρελό ενδιαφέρον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα το 2 και ξεκινησα το 3.

Απο το 1 δε μου αρεσε η ιδεα που εχουν βαλει σε ενα κουμπι τις μισες λειτουργιες αλλα πραγματικα σε ενα σημειο με εκνευρισε τοσο πολυ που πηγα να το σπασω.

Να θες να τρεξεις και να κανει κωλοτουμπες,να μπαινει σε καλυψη και τελικα να σε σκοτωνουν γιατι εχουν βαλει 4 λειτουργιες σε ενα κουμπι.ελεος δηλαδη,γιατι??

Πειτε μου οτι δε το εχουν κανει ετσι και στο andromeda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...