Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο μόνο που δεν τα πάει τόσο καλα;, είναι στην ανάπτυξη του χαρακτήρα και τρόπο παιξίματος. Δεν είναι κακό όμως. Απλά εκεί Fallout και elder scrolls αριστερούν και μας έχουν κακομάθει. Από την άλλη είναι κλασεις ανωτέρω από το βαρετό witcher. Εκεί δεν διαλέγεις αν θα παίξεις σαν ήρωας η κάφρος. Είναι gerlad walking simulation.

Πάλι καλά που υπάρχει και το Mass Effect Andromeda να κάνει pandering σε χοντρούς κοντούς και "μικρούς" που ονειρεύονται να γίνουν ήρωες. Δυστυχώς, ο ήρωας που θα σώσει τον κόσμο, είναι ένας gerlad, και αυτό κάνει το Witcher 3 ρεαλιστικό, και δεν ασχολείται με identity politics και τα "δικαιώματα" των μειονωτήτων καθώς υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα να σώσει τον κόσμο από, όπως wild hunt, μάγους, σαδιστές βασιλιάδες, κτλ.

 

 

5) Έχει ενδιαφέρουσα ιστορία. Η οποία δεν ξες που θα καταλήξει. Ο άλλος ψάχνει την ciri, η οποία τελικά δεν σε χρειάζεται καν. Το παίρνει πάνω της και τελικά το wild Hunt είναι τζίφος.

επίσης να προσέχεις λίγο τα spoiler καθώς μπορεί εσένα να μην σου άρεσε η ιστορία του witcher γιατί δεν είχε αρκετούς μουσουλμάνους trans non binary αλλά κάποιοι έχουμε μπει μέσα στο στόρυ και καθώς δεν το έχουμε τελειώσει, ανυπομονούμε να δουμε τι θα γίνει στην συνέχεια

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που υπάρχει και το Mass Effect Andromeda να κάνει pandering σε χοντρούς κοντούς και "μικρούς" που ονειρεύονται να γίνουν ήρωες. Δυστυχώς, ο ήρωας που θα σώσει τον κόσμο, είναι ένας gerlad, και αυτό κάνει το Witcher 3 ρεαλιστικό, και δεν ασχολείται με identity politics και τα "δικαιώματα" των μειονωτήτων καθώς υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα να σώσει τον κόσμο από, όπως wild hunt, μάγους, σαδιστές βασιλιάδες, κτλ.

 

Σωστα γιατι το καθε παιχνίδι με βασικό χαρακτήρα τύπου ραμπο δεν κανει "pandering σε χοντρούς κοντούς και "μικρούς" " που πίσω από μια οθόνη νιώθουν badass fuck yea. Επίσης νομίζω οτι λέγοντας οτι το μόνο που κάνεις στο witcher είναι το να "είσαι ο ήρωας, σώσε τον κόσμο" αδικείς τον κόσμο του witcher και αντί να πεις κοίτα ένα παιχνίδι με κάποιο βάθος στο στις ιστορίες του λες κοίτα ενα ακόμα ξερό hero game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα γιατι το καθε παιχνίδι με βασικό χαρακτήρα τύπου ραμπο δεν κανει "pandering σε χοντρούς κοντούς και "μικρούς" " που πίσω από μια οθόνη νιώθουν badass fuck yea. Επίσης νομίζω οτι λέγοντας οτι το μόνο που κάνεις στο witcher είναι το να "είσαι ο ήρωας, σώσε τον κόσμο" αδικείς τον κόσμο του witcher και αντί να πεις κοίτα ένα παιχνίδι με κάποιο βάθος στο στις ιστορίες του λες κοίτα ενα ακόμα ξερό hero game

Ακριβώς. Ο badass ήρωας κατ εμέ είναι το πρότυπο κάθε ανθρώπου. Απλά υπάρχει μια τάση στην εποχή μας κάποιοι με μικρά εργαλεία να θέλουν να νομίζουν ότι είναι ήρωες, και να προσπαθούν να μας πείσουν όλους πόσο ηρωϊκό είναι να είσαι trans-muslim-genderfluid.

 

Αν είπα ότι το μόνο που κάνεις στο witcher είναι να είσαι ο ήρωας, το παίρνω πίσω. Χθες τελείωσα και εγώ το παιχνίδι, και έκλαψα (ξανά) στην τελευταία σκηνή (στην σκηνή με το σπαθί), και δυστυχώς έμαθα ότι με τις επιπόλες επιλογές μου και τον ασυδοσία μου κατάφερα να πάρω τα τρία, αντί για τρίο όπως νόμιζα σε μια φάση ότι θα έχω. Μόνος και έρημος ο Geralt of Rivia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και έκλαψα (ξανά) στην τελευταία σκηνή (στην σκηνή με το σπαθί)

 

 

Witcher Ciri ending;

 

Εγώ είχα πωρωθεί. :D Είχα τσεκάρει μετά και τα άλλα endings για την διαφορά στους playable επιλόγους.

Έτσι πρέπει να τελειώνουν οι τριλογίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Witcher Ciri ending;

 

Εγώ είχα πωρωθεί. :D Είχα τσεκάρει μετά και τα άλλα endings για την διαφορά στους playable επιλόγους.

Έτσι πρέπει να τελειώνουν οι τριλογίες.

 

 

σόρρυ ρε παιδιά για το οφφτόπικ... αλλά θέλω να συζητήσω για το ending!! Δεν ξέρω πόσα endings υπάρχουν... και εγώ γούσταρα φουλ την φάση με Σίρι, απλά νόμιζα ότι αν είχα φασώσει ή γιεν ή τρις μόνο, θα είχα και ciri ending και φασωματάκι και ρομαντική ιστοριούλα για μετά. ... η συζήτηση συνεχίζεται εδώ :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω να μη με σταυρώσετε επειδή παίζω όλα τα παιχνίδια στο super easy για να διασκεδάζω πιο πολύ χωρίς να ζορίζομαι..

Ζητάω ταπεινά συγνώμη που έχω προκαλέσει τέτοιο κακό στο gaming..

 

έχω πέσει ήδη στα πόδια σας και παρακαλώ να μου χαρίσετε την ζωή..σέρνομαι..

35xyux.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...