Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπεσε μαχαίρι !

 

Φαίνεται σε κανέναν άλλον πολύ δύσκολες οι μάχες στο hardcore; Λογικό από την μία, έχει και το τελευταίο επίπεδο δυσκολίας, ΧΆΟΥ?!

 

 

αφού κατάφερα να νικήσω τον μπάσταρδο Αρχιτέκτονα, έχω κολήσει με την βάση των Κετ στον Έως. Το κατάφερα μια φορά να φτάσω στον αρχηγό, αλλά ΌΛΟ το σεκάνς της μάχης (πάρα πολλές μικρές μάχες), είναι ενωμένες σε ένα checkpoint. Οπότε θάνατος και ξανά από την αρχή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι έχουμε αγαπημένες σειρές παιχνιδιών ,που μπορεί να μας κάνουν μη αντικεινικους. Το mass effect είναι ένα από αυτά για εμένα.

 

Έχοντας πει ότι είμαι προκατάλημενος, βρίσκομαι στην μέση του παιχνιδιού και λέω ότι είναι μαγεία.

 

Έχει ένα άψογο κόσμο. Αρκετούς πλανήτες με τον καθένα διαφορετικό. Υπέροχη ατμόσφαιρα, υπέροχα γραφικά. Κάθε πλανήτης, πέρα από την επιφάνεια του, έχει και dungeon (vaults) στα οποία είναι και πολλά side quest.

 

Η κύρια υπόθεση (μέχρις στιγμή) πολύ καλή. Εξερεύνηση ενός νέου γαλαξία, με άγνωστο παρελθόν και μπόλικη αγωνία. Τα side quest περιλαμβάνουν τα πάντα. Από fetch μέχρι αλλαγή του περιβάλλοντος του πλανήτη. Πολύ καλογραμμένα.

 

Η μάχη απλά απίστευτη. Καμία σχέση με το ότι έχω δει σε rpg και σίγουρα χιλιόμετρα μακριά από το βαρετό witcher. Εδώ κρύβεσαι, βγαίνεις λίγο, πηδας....

 

 

Το παιχνίδι μου υπενθύμισε το λόγο για τον οποίο παίζω. Διασκέδαση, εξερεύνηση, πλανήτες.... Από την άλλη βέβαια, μου υπενθύμισε πόσο καρκινογονα μπορεί να είναι η Gaming κοινότητα. Ναι, τα animation δεν είναι καλά, αλλά υπάρχουν ένα σωρό άλλα θετικά.

 

Στο μόνο που δεν τα πάει τόσο καλα;, είναι στην ανάπτυξη του χαρακτήρα και τρόπο παιξίματος. Δεν είναι κακό όμως. Απλά εκεί Fallout και elder scrolls αριστερούν και μας έχουν κακομάθει. Από την άλλη είναι κλασεις ανωτέρω από το βαρετό witcher. Εκεί δεν διαλέγεις αν θα παίξεις σαν ήρωας η κάφρος. Είναι gerlad walking simulation.

 

Στο πάνθεον των καλύτερων παιγνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Από την άλλη είναι κλασεις ανωτέρω από το βαρετό witcher. Εκεί δεν διαλέγεις αν θα παίξεις σαν ήρωας η κάφρος. Είναι gerlad walking simulation.

 

Στο πάνθεον των καλύτερων παιγνιδιών.

 

GIF-ice-cube-WTF-Stare-Staring-GIF.gif

 

Gerlad stands for a big dicked person that wins in everything especially love. As stated so in that of the old scroll. To reference 'The One'. :D Clueless αλλα & spot on at the same time :D just that γιατί τα άλλα whatever train all aboard. :P
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι είναι κλάσεις ανώτερο απο το Witcher, γενικά ολα τα Witcher ή εννοεις το τρίτο;

1) Μπορω να διαμορφώσω τον χαράκτηρα μου, ανάλογα με το τι θέλω. Στο witcher ούτε stealth δεν έχει. Βάλε λάδι και κάνε κλικ (το βράδυ)

2)Η μάχη.

3) Έχεις npc που έχουν κάτι να πουν. Σε ακολουθούν, τους στέλνεις εδώ-εκεί. Όχι μόνο γυναίκες για... σαλτα (παρεμπιπτόντως γιατί δεν πηδαει ο gerard)

4) Αυτή η βαριά φωνή του gerald, πιο κλισέ πεθαίνεις

5) Έχει ενδιαφέρουσα ιστορία. Η οποία δεν ξες που θα καταλήξει. Ο άλλος ψάχνει την ciri, η οποία τελικά δεν σε χρειάζεται καν. Το παίρνει πάνω της και τελικά το wild Hunt είναι τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ότι νάνε post για να post ρε παπαρούπα, έλα στο Witcher thread να τα post που εκεί τουλάχιστον μπορούμε να γράψουμε facts και όχι ότι νάνε χωρίς να χαλάμε τα thread.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...