Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα το παίξει κανείς να το προχωρήσει κιόλας να μας πει τι λέει?

αν και εγώ μια και έχω τρέλα με το scifi μάλλον θα πάω για αγορά όπως και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρώτο κουλό πρόβλημα. Δεν γουστάρει την Corsair Utility Engine και όπως λέει και το Troubleshooting, έπρεπε να την κάνω uninstall για να παίξει.

 

Looks interesting γενικά, αλλά δεν προχώρησα πολύ. Αύριο πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτες 2 ωρες:

 

Kλασικα, Φοβερη ατμοσφαιρα!

 

Τα animations θα μπορουσαν να ηταν λιγο καλυτερα.

 

Το voice acting ειναι αρκετα καλυτερο,κατα την γνωμη μου, απο τα βιντεο που βλεπαμε χωρις να σημαινει οτι ειναι τελειο.

 

Τα γραφικα ειναι υψηλου επιπεδου οπως περιμεναμε αλλωστε.

 

Το ολο σκηνικο με τον "Pathfinder" για οσους το επαιξαν,μου φανηκε καπως rushed και cliche.

 

H μαχη και το combat μου αρεσαν παρα πολυ,το cover δουλευει σωστα και υπαρχει αρκετη ενταση στη μαχη. Το μονο που βρηκα annoying ηταν η φλυαρία των member μου που πετανε κοτσανες που και που..

 

Με gtx 1070 και 3570K, στα max settings με HBAO full ειχα περιπου Average 55fps στα 1440p αλλες φορες να ειναι 65-70 και αλλες να πεφτουν μεχρι και 40Fps, και με την Vram να φτανει μετα απο ωρα την 5.1Gb Vram. O Cpu δουλευε μεσο ορο 60-70% και οι 4 πυρηνες.

 

Γενικα δεν ειχα κανενα crash, δεν μου ετυχε καποιο bug, σε γενικες γραμμες επαιζε μια χαρα και με νεο driver πιστευω θα ειναι αρκετα πιο σταθερα τα fps.

 

Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες αλλα με μεγαλη επιφύλαξη για τη συνεχεια..

Επεξ/σία από Prospector8
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταφερε παντως η σειρα που εβγαλε την Liara, την Miranda, την Asley και αρκετες ακομα απο τα ομορφοτερα μοντέλα γυναικων να γινει ετσι με ξεπερναει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο κουλό πρόβλημα. Δεν γουστάρει την Corsair Utility Engine και όπως λέει και το Troubleshooting, έπρεπε να την κάνω uninstall για να παίξει.

 

 

αχχαχαχ σοβαρα μιλας?τι φαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω το Horizon Zero Dawn δεν εχει interiors ουτε απο περιπτερο και σας πειραξε για την μπουνια που επιασε αερα...  :-D

 

τι δεν έχει;

 

Άστο το Horizon, είναι αριστούργημα μπροστά στο Andromeda. Σκάσε 900άρα για 1080Ti να παίξεις Andromeda, χαχα. Εκεί κατάντησε το PC.

 

Ας μη βιαζόμαστε, ηδη ενα μελος απο πανω έγραψε θετικές εντυπώσεις και εάν πηγαινει έτσι ολο το παιχνίδι θα ειναι αξιολογότατο. Γιατι απο τις προηγούμενες σελιδες το παιχνιδι πήγε  να βγει ανάξιο λόγου επειδη μια γυναικεία χαρακτήρας εχει "άσχημο" πρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας δουλεύουν?! Υποτίθεται είπαν ότι δεν δώσαν ιδιαίτερη σημασία στην εμφάνιση των main chars γιατί οι περισσότεροι κάνουν custom και για αυτό το character creation είναι τόσο deep...@@ deep. Copy-paste από το Inqusition είναι. :mad:

 

"People want to create their own characters, customize them, and we're embracing that."

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=vneuvpFQQy4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το customization είναι χειρότερο από DA:I. Όπως και αν έφτιαχνα διαφορετικά τον χαρακτήρα, πάντα μου άφηνε μια οψη με το preset που είχα προεπιλεξει. Δεν τρελάθηκα με το τελικο μου αποτέλεσμα,καλυτερος πρέπει να ήταν ο default..

 

Τελείωσα το trial,4 ώρες είναι περίπου που μπορείς να παίξεις, μετα κανεις κανα exploration/side quest. Δεν δώσανε και την καλύτερη εντύπωση, οσο αφορά το story, για κάποιον που θα παίξει πρώτη φορά το παιχνίδι. Λογικά θα πάρει τα πάνω του αργότερα όταν θα σκάνε οι κρίσιμες "πιστεύω" αποφάσεις.

 

Η κίνηση του χαρακτήρα μου φαίνεται μάλλον χειρότερη απο αυτή που είχε ο Gerald στις αρχές πριν το fix. Οι εκφράσεις τώρα αλλες φορές είναι on spot και άλλες απόρεις τι άκουσες και αντέδρασε ετσι. Επίσης η σωστή λέξη που μπορώ να βρω για να εκφράσω τα μάτια τους όταν μιλάνε είναι απλα..lifeless. Δεν ξέρω αν είναι bug οτι σε κάποια cutscene ο αντρικός χαρακτήρας μου βλεφαρίδες λες και έχω βάλει το καλύτερο προϊόν της iLash :P Τα menu/UI οτι κονσολιζουν φουλ ειναι γνωστό νομίζω, ούτε καν enter δεν είναι η επιλογή στο menu αλλα γίνεται με το space.

 

Μαλλον θα περιμένω να δω τα reviews για να βεβαιωθω οτι όντως γίνεται πολυ καλύτερο στη πορεία,διαφορετικά αργότερα μόλις πέσει η τιμή του στο 20αρικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prospector οι χαρακτήρες δεν blink/βλεφαρίζουν οποτε για αυτό το lifeless/creepiness στα ματια :D Από όσα διαβάζω το game δεν είναι κακό αλλα προφανώς το "This is Sparta" από την πόρτα της Bioware. Χρειαζόταν χαλαρά ένα εξάμηνο delay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...