Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χάλια τα facial animations. Δεν δικαιολογούνται για 2017 σε 3Α τίτλο και Bioware. Μήπως βάλουν βελτιωμένα facial animations σε  microtransaction  ; :-D  :-D :devil:

 

 

Χαχαχαχαχα... απλά κλαίω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλο είναι να σταματήσουμε να συγκρίνουμε με W3 γιατί δεν θα ευχαριστηθούμε παιχνίδι για χρονια έτσι όπως πάει (τουλάχιστον στο pc γιατί horizon/zelda διαβάζω τα καλύτερα). Προσωπικά μου φτάνει έστω ένα aspect του game να είναι καλο και εύχομαι αυτό να είναι το combat μιας και είναι το focus σε σημερινά AAA "rpg" games.

 

ουτε το Horizon ουτε το Zelda ειναι rpg οποτε δεν συγκρινονται με το Witcher 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα σας λέω,επειδή ήπια τα τσίπουρα και τις μπύρες μου τώρα να ουμε..κατεβάζω mass effect 1..και τα ξεκινήσω από την αρχή ως το 3..

Μέχρι να τελειώσω 3 παιχνίδια,θα κάνει 15€ το andromeda :P

 

ΘΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΤΕ, άμα θέλετε θα σέβεστε και λίγο :D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τοσο rpg οσο το Fallout 4 ή το Mass Effect 3.

 

Καλός η κακός rpg θεωρούνται από την στιγμή που έχουν εξέλιξη χαρακτήρα, διαλογους κτλ. Από τα 10 τα 9 games έτσι είναι το 2017 που ζούμε, οπότε deal with it bud like we do, αλλιώς παίζεις μονο POE και Wasteland στο repeat γιατί στην τελική έτσι όπως το εννοείς ούτε το W3 είναι pure rpg. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός η κακός rpg θεωρούνται από την στιγμή που έχουν εξέλιξη χαρακτήρα, διαλογους κτλ. 

 

παιδια εντάξει, το να υπάρχει xp, να εχει ενα υποτυπώδες skill tree και σύστημα διαολογου δεν κανει ενα παιχνιδι rpg, 2017 εχουμε οχι 2000.

 

Το Witcher 3 δεν ειναι πατροπαράδοτο rpg, σαν το Baldurs ή Pillars, ειναι action/rpg, τα Fallout 4, Horizon, Μass Effect 2,3 τα θεωρώ κατα βάση action open world (τα δυο πρωτα για το open world) με καποια επιδερμικά και υπεραπλουστευμένα τελειως στοιχεια rpg. Aν τα θεωρησετε action rpg χανουν πολύ σε σχέση με το Witcher 3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O καλύτερος όρος για παιχνίδια τύπου Horizon κλπ είναι "Action Adventure με RPG στοιχεία". Και το Zelda action adventure είναι, με κάποια RPG στοιχεία.

 

Κάπου είχαμε αναλύσει τα απαραίτητα στοιχεία τα οποία πρέπει να έχει ένα παιχνίδι στο σύνολό του για να θεωρείται 100% RPG. Νομίζω σε κάποιο τόπικ των Dark Souls.

 

Είμαι σίγουρος ότι το Witcher 3 τα καλύπτει όλα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ παρόλα αυτά σχεδόν όλα πουλιούνται ως action rpg και όσο περνάει ο καιρός τείνουν ακόμα περισσότερο στο action, αμφιβάλλω αν σε μερικά χρονια θα θυμάται κανεις (αυτής την γενιάς) games όπως Fallout 2, Baldur's Gate 2 κτλ...tbh δεν ήμουν ποτε fan του isometric rpg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει και πολυ νοημα να το κανεις ετσι και αλλιως το στορυ εδω ειναι τελειως αποκομενο απο τα προηγουμενα 3 δεν ειναι οπως το αν εβγαινε το 3 πχ κ "επρεπε" να παιξεις το 1 κ το 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει και πολυ νοημα να το κανεις ετσι και αλλιως το στορυ εδω ειναι τελειως αποκομενο απο τα προηγουμενα 3 δεν ειναι οπως το αν εβγαινε το 3 πχ κ "επρεπε" να παιξεις το 1 κ το 2!

ναι το ξέρω..για να μπω στο κλίμα έλεγα..αλλά τελικά βαριέμαι λιγάκι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...