Προς το περιεχόμενο

Mass Effect: Andromeda


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να εντυπωσιαστώ αλλά δεν τα καταφέρνω. Τα γραφικά εάν ξεπεράσεις το πόσο πορωτικό είναι ΠΑΝΤΑ το power armor και τα διαστημόπλοια, δεν ξέρω... π.χ. στο εικόνα επάνω, πές μου εάν τα φυτά, και το λοιπό background "λέει" πραγματικά τίποτα. Κάτι διαγώνιες γραμμές για βουνά βλέπω (ναι οκ, DoF, αλλά διαγώνιες? so 2009).

η τεμπελιά ξεχειλίζει σε όλα τα trailer 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά στις εικόνες φαίνονται μάπα, βάλε και τα άσχημα πρόσωπα που έχουν φτιάξει και έχεις ένα ελεεινό παιχνίδι για 2017. Το gameplay επίσης δείχνει generic μέχρι αηδίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A, σε παρακαλώ. Το παιχνίδι δείχνει πανέμορφο. :lol:

 

Επίσης μην ξεχνάμε ότι ένας από τους βασικούς σχεδιαστές του παιχνιδιού είναι απίστευτα ρατσιστής και μισάνθρωπος:

https://g33kp0rn.wordpress.com/2017/01/09/the-concerns-i-have-with-mass-effect-andromeda/

 

Το παιχνίδι προβλέπεται να πατώσει πολύ άσχημα, εμπορικά και κριτικά.

post-110045-0-76119900-1484178491_thumb.gif

post-110045-0-84867800-1484178498_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It's all about gameplay, στην τελική υπάρχει βαθύ customization για τα απαράδεκτα μούτρα (τουλάχιστον έτσι λένε), αλλα το screen έχει θολούρα, κάκιστο FXAA υποθέτω...καλά για τον lead dev έχει ειπωθεί είναι αθλια καθυστερημένος, γενικά όλη αυτή η φάση είναι καθυστερημένη, πάλι καλά να λέμε που το ποσοστό γυναικών gamer δεν υπερτερεί να γαμήσουν όλα τα games με τις φυλετικoδιακρίσεις παπαριές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True αλλα έχει βγάλει παιχνιδάρες όπως το KOTOR οποτε πάντα ελπίζεις ότι μπας και κάτι αλλάξει προς το καλύτερο, imho πιστεύω η EA έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης όσο αφορά την πτώση σε ποιότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι ξέρω τα μεγάλα μυαλά τις Bioware του παρελθόντος έχουν φύγει, και έχει γίνει infiltration απο μπούληδες του political correctness, και χλιαρού συναισθηματισμού.

Δεν περιμένω και πολλά από υπόθεση/διαλόγους, αλλα τουλάχιστον ελπίζω σε fun gameplay... σαν action, shooting να έχει πλάκα. (+ το καινούργιο ΜΑΚΟ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Απ'ότι ξέρω τα μεγάλα μυαλά τις Bioware του παρελθόντος έχουν φύγει, και έχει γίνει infiltration απο μπούληδες του political correctness, και χλιαρού συναισθηματισμού.

 

Μην ξεχνάμε το Artistic Integrity. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά περιμένω τη Bioware να βγάλει ανακοίνωση κατηγορώντας τους gamers για σεξισμό και μισογυνισμό, επειδή και οι άσχημες έχουν ψυχή και δεν τις δεχόμαστε όπως είναι και δεν αναγνωρίζουμε τα ψυχικά τους χαρίσματα. Κανίβαλοι όλοι σας.

 

Ειδικά αυτό το gif με τον αφοπλισμό μου κόβει μέρες κάθε φορά που το βλέπω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ok αλλάξανε την τύπισσα στα "γήινα" standards (bs, its a fuckin game), τον τυπά γιατί το αλλάξανε?! Τα πρώτα μούτρα ήταν αξιοπρεπέστατα, δηλαδή equality και στην εξωτερική εμφάνιση, μα δεν φταίει αυτός έτσι γεννήθηκε :D

 

Mass-Effect-4.jpg

Hit6hefN3iLARPJTM4kJ86-1200-80.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απ'ότι ξέρω τα μεγάλα μυαλά τις Bioware του παρελθόντος έχουν φύγει, και έχει γίνει infiltration απο μπούληδες του political correctness, και χλιαρού συναισθηματισμού.
Δεν περιμένω και πολλά από υπόθεση/διαλόγους, αλλα τουλάχιστον ελπίζω σε fun gameplay... σαν action, shooting να έχει πλάκα. (+ το καινούργιο ΜΑΚΟ).

 

το κακό με όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο είναι ότι προκύπτουν "άψυχα" παιχνίδια 

 

κάτι που βλέπουμε επίσης και στην ubisoft, δε μου κάνει κέφι πλέον να παίξω τίποτα που να γράφει ubisoft το κουτί του 

 

πέρα από διασκέδαση το παιχνίδι είναι και τέχνη, οφείλει να έχει ψυχή και προσωπικότητα ώστε να σε αγγίξει και να σου μείνει (ειδικά αν βασίζεται στο σενάριό του όπως τα mass effect)

 

με το να βάζουν sjw hipsters να φιλτράρουν το περιεχόμενο κόβουν τα φτερά οποιασδήποτε δημιουργικής σκέψης

 

βέβαια έχει να κάνει και με το πού απευθύνονται, εμείς εδώ το βλέπουμε αλλιώς (πέρα από κάτι βαρεμένους ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε) αλλά έξω το σκέφτονται αλλιώς 

 

πχ μου έκανε εντύπωση χθες που παίζαμε με τον confuzio και με κάτι αμερικάνους/ιδες  ενώ το στόμα τους κατέβαζε διάφορα (πλάκα είχε δε με νοιάζει, σχετικά πιτσιρίκια άλλωστε..) μόλις μία από αυτούς αναφέρθηκε σε μαύρο είπε "n-word" 

 

δηλαδή ας πιάσουμε την αμερικάνικη κοινωνία (ea, bioware αμερικάνικες είναι στη τελική) μπορείς να μιλάς για ότι γουστάρεις όπως γουστάρεις αλλά μόλις πιάσεις τα λογοκριμένα ζητήματα αμέσως ενεργοποιούνται τα φίλτρα του political correctness με τα οποία σου έχουν εμποτίσει τον εγκέφαλο

 

και καλά αυτοί καλά κάνουν, αλλά σε μας φαίνεται παράξενο

 

βέβαια και κάποιοι δικοί μας υιοθετούν αντίστοιχες συμπεριφορές (μια βόλτα από άλλες ενότητες του φόρουμ θα σας πείσει) και είναι πιο γραφικοί και από ηλιοβασίλεμα στη σαντορίνη και επίσης συναντούμε και ανάλογες νοοτροπίες σε διάφορους κλάδους που τους τρως υποχρεωτικά στη μάπα (σε χώρο εργασίας πχ, ειδικά σε πολυεθνικό περιβάλλον) 

 

αλλά τα παιχνίδια δεν παύουν να είναι τέχνη, όχι συνέδριο για τα ανθρώπινα δικαιώματα..

κάποιοι δημιουργοί άλλωστε έχουν εκφράσει τις απόψεις τους για τα τεκταινόμενα (kojima χαρακτηριστικό παράδειγμα) αλλά το έκαναν με την υπογραφή τους και τη προσωπικότητά τους και πάνω από όλα τη ψυχή τους.

όχι με έναν generic και εύπεπτο για όλους τρόπο που σε οδηγεί στη νύστα 

 

θέλω να πιστεύω ότι αυτή η νοοτροπία γενικά θα ξεπεραστεί

 

αν ο άλλος θέλει να βάζει γκόμενες  βυζόμπαλα να παίζουν βόλευ (αυτοί του dead or alive πχ) ας μπορεί να το κάνει ελεύθερα, όχι να βγαίνει ο κάθε πικραμένος να λέει το καημό του 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μήπως είναι απλά το αποτέλεσμα του downgrade? :-D :-D :-D

 

Downgraded DNA. :lol:

 

Wait a minute. BioWare θέλει να κάνει τα πάντα. Λέτε τα αδέρφια να είναι product αιμομιξίας;  Ewww....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...