Προς το περιεχόμενο

Apotheon - 2d Action RPG platformer


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ισχύει μετά μπορείς να αγοράσεις τα special, απλά το κακό είναι ότι τα special weapons & shields δε μπορείς να έχεις παραπάνω από 1 από τον κάθε τύπο πάνω σου (εκτός αν είναι projectile/arrow)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tmark Είναι παιχνιδάρα!!! προσωπικά μου αρέσει περισσότερο με controller το gameplay, φανταστική ατμόσφαιρα, μουσική, τι να λέμε? σε βάζει μέσα στο παιχνίδι απο την πρώτη στιγμή! είναι αυτό που λέμε ταυτίζεσαι με τον ήρωα! τα παιχνίδια των Θεών είναι πάρα πολυ καλά αποτυπωμένα, γενικά πολύ όμορφο και αν σου αρέσει και Αρχαία Ελλάδα, τότε θα το λατρέψεις!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ τελικά το πήρα (μου πέταξε μια foil btw οπότε αν είμαι τυχερός θα πάρω πίσω όσα έδωσα. :P )

και συμφωνώ είναι εξαιρετικό. Δεν έχω λιώσει όσο θα ήθελα, αλλά όσο έχω δει είναι πολύ καλοφτιαγμένο με πολύ καλό gameplay. Το άρχισα με gamepad αλλά δοκίμασα με k/m και δεν κοίταξα πίσω μετά. Αισθητική/ατμόσφαιρα, μουσική όλα στην εντέλεια, βέβαια λίγο εύκολο μου είχε φανεί αρχικά αλλά σιγά σιγά αρχίζουν να σκάνε 3-4 εχθροί με rolls, flanking κλπ και ανέβηκε η δυσκολία. Η κυκλοφορία του μαζί με το Darkest Dungeon μας έδωσαν ένα εξαιρετικό δίδυμο παιχνιδιών για λιώσιμο μέχρι το POE. B) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι υπέροχο. Χωρίς να θέλω να ρίξω spoiler είμαι μετά την Acropolis και μέχρι στιγμής είναι τρομερό. Όντως δυσκολεύει όσο πάει με τους εχθρούς να είναι όσο πάει πιο agressive και με tubles κλπ.

 

Το Darkest Dungeon δεν το έχω τσεκάρει ακόμα αλλά σκοπεύω οσονούπω. Έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι τα σπαει! Απ τα καλυτερα που χω παιξει. Τα boss fights ειναι επικα. Κ η μουσικη πολυ καλη (την εχει γραψει Ελληνας) και καποια κομματια ειναι παλια οταν τα χε γραψει για το Aristeia ενα mod του Rome Total war με το Τρωικο πολεμο. Οσοι το χετε παιξει θα τα θυμηθειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...