Προς το περιεχόμενο

Mount & Blade II Bannerlord


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
7 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Τα δικά μου χρήματα δυστυχώς δεν θα τα δουν γιατί αμφιβάλλω αν θα τρέχει έστω και μέτρια στη low end τοστιέρα μου...

Θα το ξαναρίξω στο With Fire and Sword αν μου έρθει η όρεξη.

Για να είμαι ειλικρινής, ως έχει αυτή τη στιγμή:

Spoiler

Φύλαξε τα χρήματά σου για το νέο DLC του Battle Brothers...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (και για τα δύο)! Και δε θα με πείραζε να τα δώσω το Mount and Blade 2. Εδώ και καιρό όμως είμαι σε λάπτοπ όπου χάνω οριακά την κάρτα γραφικών στις ελάχιστες απαιτήσεις. Νομίζω θα τρέξει, αλλά θα προτιμήσω κάποια καλή έκπτωση.

Battle Brothers θρησκεία, εν αναμονή, θα πέσει κλάμα, το έχω ψιλοξεχάσει κιόλας...

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Snoob είπε

Kαλό δείχνει, όσο το είδα, αλλά θα χρειαστεί ένα σοβαρό και εκτενές tutorial.

Τώρα, για την τιμή... Μου κακοφάνηκε, ψέματα δεν θα πω. 

To resident evil 3 ζηταει 60 ευρω για 5 ωρες , τι να λεμε τωρα :P 

40 ευρω παντως το θεωρω πολυ τιμιο, ηδη εχω περασει μαζι του 50 ωρες παιχνιδιου.

 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για παιχνίδι το οποίο, όταν με το καλό ολοκληρωθεί και βγει από την Early Access, αλλά και όταν αρχίσουν να βγαίνουν τα Total Conversion mods, θεωρητικά μπορείς να παίζεις για τα επόμενα 10 χρόνια δίχως υπερβολή. Μπορεί να μην αξίζει τα 40 ευρώ ως επένδυση στην παρούσα του φάση για κάποιον που δεν σκοπεύει να μπει ζεστά και να καταστρέψει με τη ζωή του με δαύτο, αλλά μακροπρόθεσμα ακόμα και τα 50 ευρώ λίγα θα τα έλεγα για αυτά που θα προσφέρει, κρίνοντας από το Warband.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και είπαμε για τιμή, περιεχόμενο παιχνιδιού κτλπ πάμε λίγο στα πιο εξειδικευμένα. Μ'άρέσουν οι πινελιές που μπορείς να βάλεις ο ίδιος στο παιχνίδι χωρίς να 'σαι ιδιαίτερα σχετικός, όπως τα Emblems στο Battlefield 1 όπου σε ένα editor έφτιαχνες το logo σου και όταν έμπαινες σε ένα τανκ/αεροπλάνο κτλπ το έβλεπαν οι γύρω σου. 

Κάτι παρόμοιo μπορείς να κάνεις στο Banner Editor όπου σχεδιάζεις το δικό σου Λάβαρο και μετά κάνεις copy+paste τον κώδικα στο game για να δώσεις αυτή την ξεχωριστή πινελιά στην φυλή σου. Link και ενδεικτικά κάποια Λάβαρα χρηστών του reddit παρακάτω :

Link: Mount & Blade: Bannerlord - Banner Editor 

Banners:

Spoiler

46xjd5k4z4r41.png

Spoiler

4243kh9w48r41.png

Spoiler

9bzei8qjw7r41.jpg

 

Επεξ/σία από Apostolis.Ch
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το αγόρασα όταν είχε προσφορά πριν λίγες μέρες. ~30€ τελική τιμή, ψιλοτίμιο αν και όχι η τρελή προσφορά.

Μετά από 15 ώρες άρχισα λίγο να κουράζομαι με τα ίδια και τα ίδια. Θέλει πολύ δουλειά ακόμη.

Πολλά bugs, αρκετά πράματα λείπουν (κυρίως το RPG και όλο το θέμα της ΑΙ) και το UI πρέπει να το σχεδίασε τυφλός. Ούτε σε παιχνίδια του 1999 αυτό το δύσχρηστο πράμα.

Τα μοντ τι λένε; Δεν είδα τίποτα στο στιμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...