Προς το περιεχόμενο

Mount & Blade II Bannerlord


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μακάρι γιατί μέχρι τώρα το combat φαίνεται λίγο έως πολύ τραγικό.

Το combat είναι λίγο καλύτερο από τα προηγούμενα mound and blade , δεν περιμένω να αλλάξει κάτι ιδιαίτερα πέρα από μικρό βελτιώσεις . Ποτέ δεν χαρακτηριζόταν το combat σημείο κλειδί της σειράς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Το combat είναι λίγο καλύτερο από τα προηγούμενα mound and blade , δεν περιμένω να αλλάξει κάτι ιδιαίτερα πέρα από μικρό βελτιώσεις . Ποτέ δεν χαρακτηριζόταν το combat σημείο κλειδί της σειράς 

Το ξέρω και καταλαβαίνω γιατί, αλλα αυτό  τo αεράτο και χωρίς βάρος combat πάντα μου καθόταν κάπως. Ας ελπίσουμε τότε ότι μονο το combat δεν θα λέει πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι τυπάδες στην Κίνα είχαν την φαεινή ιδέα να φάνε νυχτερίδες... και τώρα υπάρχουν έστω λίγες πιθανότητες να καθυστερήσει κι άλλο το BONERLORD.

Spoiler



 

 

Καταραμένος πλανήτης.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Κάποιοι τυπάδες στην Κίνα είχαν την φαεινή ιδέα να φάνε νυχτερίδες... και τώρα υπάρχουν έστω λίγες πιθανότητες να καθυστερήσει κι άλλο το BONERLORD.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Καταραμένος πλανήτης.

Ναι ο covid19 φταίει για τα 8 χρόνια development.😁

Όπως και να έχει καλύτερα να πάει πίσω από το να είναι rushed launch. Μετά από τόσο καιρό θα είναι τραγικό να βγει και να είναι τίγκα στα ζουζούνια.

Όσο αφορά το combat system, ούτε εγώ το γούσταρα ιδιαίτερα λόγω χαμηλού immersion (έχω κάπου 400 ώρες multiplayer) σε σχέση πχ με το chivalry ή το mordhau και συνήθως έπαιζα archer πιο πολύ γιατί σε αυτό τον τομέα παραμένει το καλύτερο medieval shooter game ever. Οτιδήποτε άλλο έχω παίξει είτε είναι laser scan ή έχουν περίεργα trajectory/arrowdrops και δεν εξοικειώνεσαι όπως στο warband. Όμως το combat system του παρότι λιγότερο immersive, έχει κάτι πολύ σημαντικό που δε το έχουν τα άλλα games. Είναι perfectly balanced και έχει τρομερό skill gap ceiling. Δηλαδή κάποιος που είναι πραγματικά καλός θα νικήσει ένα 1v5 με μέτριους παίχτες κάτι που δε γίνεται εύκολα στο chivalry (μετά το flinch patch) ή στο mordhau. Επίσης έχει πολύ έμπειρο community και δε θα δεις εύκολα hacusations κλπ. Θα ρίξεις/φας τις ταρίφες σου και θα το ευχαριστηθείς.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Mια μερα νωριτερα το release και μεχρι και 20% εκπτωση( 10% τις πρωτες 2 βδομαδες + 10% εαν εχετε καποιον προηγουμενο τιτλο mount and blade) 

https://steamcommunity.com/games/261550/announcements/detail/2084544594680066864

Αντε να βγει η παιχνιδαρα γιατι η καραντινα δεν παλευεται 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς η έλλειψη gore κάνει ακόμα χειρότερο το μετριότατο στην καλύτερη combat. Το μονο πράγμα που έχει ένα ενδιαφέρον μέχρι στιγμής είναι τα sieges.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δυστυχώς η έλλειψη gore κάνει ακόμα χειρότερο το μετριότατο στην καλύτερη combat. Το μονο πράγμα που έχει ένα ενδιαφέρον μέχρι στιγμής είναι τα sieges.

Aν δεν σου αρεσαν τα προηγουμενα δεν προκειται να σου αρεσει και αυτο. Ειναι μια βελτιωμενη εκδοση με περισσοτερα features /γραφικα.

Για μενα ειναι κατι ξεχωριστο γιατι δεν υπαρχει αντιστοιχο παιχνιδι στην αγορα . Μετα απο cyberpunk ηταν ο τιτλος που περιμενα περισσοτερο φετος. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Aν δεν σου αρεσαν τα προηγουμενα δεν προκειται να σου αρεσει και αυτο. Ειναι μια βελτιωμενη εκδοση με περισσοτερα features /γραφικα.

Για μενα ειναι κατι ξεχωριστο γιατι δεν υπαρχει αντιστοιχο παιχνιδι στην αγορα . Μετα απο cyberpunk ηταν ο τιτλος που περιμενα περισσοτερο φετος. 

Γενικά δεν μπορώ να φανταστώ τέτοιου είδους games χωρίς ίχνος gore και από ότι διαβάζω δεν πρόκειται να βάλουν. Καλά όχι ότι είχα σκοπό να ασχοληθώ με EA αλλα αυτό με απώθησε δυστυχώς τελείως. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γενικά δεν μπορώ να φανταστώ τέτοιου είδους games χωρίς ίχνος gore και από ότι διαβάζω δεν πρόκειται να βάλουν. Καλά όχι ότι είχα σκοπό να ασχοληθώ με EA αλλα αυτό με απώθησε δυστυχώς τελείως. :(

Eιναι και τεχνικο να φανταστω το θεμα , οταν εχεις μαχες με 400+ npc θα βαραινε παρα πολυ.Επισης δεν ξερω πως θα συμπεριφεροταν και στο multiplayer . 

Παντως μπορεις να το δοκιμασεις οταν κανει full release σε κανα χρονο , καλυτερo modding community δυσκολα βρισκεις αλλου. Πολυ πιθανο να βαλει καποιος gore. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Eιναι και τεχνικο να φανταστω το θεμα , οταν εχεις μαχες με 400+ npc θα βαραινε παρα πολυ.Επισης δεν ξερω πως θα συμπεριφεροταν και στο multiplayer . 

Παντως μπορεις να το δοκιμασεις οταν κανει full release σε κανα χρονο , καλυτερo modding community δυσκολα βρισκεις αλλου. Πολυ πιθανο να βαλει καποιος gore. 

Στο m&b warband υπήρχε ένα mod για random αποκεφαλισμούς κατά την διάρκεια του combat. Ήταν ... αστείο με το κομμένο μέλος πολλές φορές να δραπετεύει στην στρατόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις. Ο χειρισμός είναι ακριβώς ο ίδιος με το warband. Είναι σαν να παίζω ακριβώς το ίδιο παιχνίδι.  Αν κάποιος σιχαίνεται το warband, θα σιχαθεί και αυτό. Τα γραφικά βέβαια είναι πολύ καλύτερα από game 10ετίας, αλλά δεν έχουν καμία σχέση με τα triple AAA games των τελευταίων ετών. Μη καθίσετε να το συγκρίνετε με τίποτα RDR2 ξέρω εγώ.😁 Θα έλεγα μοιάζει σαν game του 2015-2016. Το campaign που έχει είναι σαν ένα scripted/tutorialized sandbox mode του warband. Μπορείς να κάνεις μεν μόνος σου ότι γουστάρεις και πάλι, αλλά έχει main quest storyline που σε πάει σαν μπούσουλας. Προφανώς κάποιος που δεν έχει προηγούμενη επαφή με τα mnb θα χαλαστεί κάργα από τη πρώτη γεύση πιστεύω. Είναι αχώνευτο πχ να παίζεις 2-3 ώρες την σύγχρονη εποχή και να μην έχεις ακούσει ίχνος voice over.😁 Άσε που και το combat system για τον αρχάριο θέλει αρκετό training. Προτείνω ότι και στο sekiro, να φάνε αρκετό χρόνο στο αρχικό training camp για να το συνηθίσουν. Από πλευράς performance διατηρεί ακατέβατα 1440p75 με τον in game κόφτη max settings πλην motion blur/film grain/bloom που τα έχω off. 

Δείγμα από το πρώτο χωριό που πας (το κούρεμά μου είναι απαράδεκτο το ξέρω).😁

D5D1116218E0D5D9F7556B0F5ADE2BB4F7DEF69B

 

P.S.Στα βράδια στα sieges κάτι προκαλεί stuttering και drops αν κουνήσεις απότομα την κάμερα σε συγκεκριμένα σημεία, και δεν έχω βρει ακόμη το ένοχο setting. Το παθαίνει και με όλα στο medium πχ.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι "Warband 2020". ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️❤️ 

Επίσης οι μάχες είναι σαφώς πιο δύσκολες από το Warband γιατί έχει απενεργοποιηθεί το auto-direct όταν κάνεις άμυνες, θέλει πολλή εξάσκηση.

Ανατριχιάζω και μόνο στη σκέψη του τι θα γίνει όταν βγουν τα mods.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...