Προς το περιεχόμενο

Nikon D5100 DSLR 18-55mm VR Lens Kit - 525€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και κοιτάς την D5100 , θα σου πρότεινα να επιλέξεις ένα κατάστημα απο το κέντρο της Αθήνας. Εχουν τιμή για μετρητά κάτω 600ε και έχεις 2ετή εγγύηση. Ειναι δοκιμασμένη, καλή μηχανή αν και κλείνει 2ετη.

 

Για την a57 , χωρίς να ξέρω πόσο καλή είναι, είναι πολλα 800ε για entry level μηχανη. Σε αυτή την κατηγορία υπάρχουν καλύτερες λύσεις.

 

Προσωπικά , αν έφευγα απο τον χώρο των SLR (η α57 είναι SLT οχι SLR) θα πήγαινα σε m4/3 που έχει απίθανη εξέλιξη και νομίζω είναι το μέλλον στο χώρο της φωτογραφίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι λίγο Nikon FanBoy? Κι εγώ έχω Canon και γενικά δεν έχω παράπονο, αλλά με αυτή τη Sony έχω πάθει πλάκα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=7JiIQ94AjZM&hd=1

 

Ωραιο βιντεακι αλλα ποτε δεν ξερεις τι μπορει να πληρωσε η SONY για αυτο. Γενικα στα θεματα marketing η SONY ειναι γνωστη πως σπαταλαει Πολλα χρηματα. Με λιγα λογια αν και σαν μηχανη πεταει απο την στιγμη που δεν βλεπεις τι κανει ο συναγωνισμος ολα ειναι πιθανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι λίγο Nikon FanBoy? Κι εγώ έχω Canon και γενικά δεν έχω παράπονο, αλλά με αυτή τη Sony έχω πάθει πλάκα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=7JiIQ94AjZM&hd=1

 

οχι, εχουν περασει πολλες μηχανες απο τα χερια μου, δεν ειπα οτι οι Canon δεν ειναι καλες αλλα οι Nikon εχουν καλυτερο συνδυασμο τιμης/αποδοσης, ειναι οτι πρεπει για αρχαριο καθως εχουν τελειο auto mode και εχουν πολυ καλες λυσεις σε καθε κατηγορια. Το 80% της επιλογης μιας φωτογραφικης (με το οικονομικο εξασφαλισμενο παντα) ειναι το πως καθεται στο χερι του χρηστη γιατι λιγο πολυ ολες οι DSLR βγαζουν πολυ καλες φωτο. Και αν καπου τα specs ειναι οχι τοσο σημαντικα σε γενικες γραμμες ειναι στις φωτογραφικες. Η εργονομια η ταχυτητα και η ευκολια ειναι τα σημαντικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...