Προς το περιεχόμενο

Μόλις έπεσε το Facebook


wlearn.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανώς να παρατηρήσατε ότι στις 11 η ώρα (νόλις πριν λίγα λεπτά) σταμάτησε να λειτουργεί το Facebook, με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν επίσης και διάφορες λειτουργίες που χρησιμοποιούν πολλές ιστοσελίδες όπως comments, likes, connect with facebook κτλ. Πολύ πιθανόν να οφείλετε σε επίθεση hackers. Λέτε nα κρύβονται οι Anonymous πίσω από αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν επεσε το facebook. κατι θεμα υπαρχει με dns resolving. αν κανεις Lookup σε αλλους server θα στο φερει κανονικα. αλλαξε απλα dns server και βαλε 4.2.2.2 και θα εχεις κανονικα προσβαση. Γενικα οσους dns server ελληνικους και να δοκιμασα, παντα επαιρνα fail στο resolving. OTE, cyta, Forthnet...

post-73838-0-49762200-1349987532_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ τόση ώρα να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να μπω και ευτυχώς που μπήκα εδώ και είδα ότι είναι γενικό το πρόβλημα.Το κορυφαίο είναι ότι εμένα μπαίνει από το κινητό(android)αλλά όχι από το pc.Να σημειώσω ότι στο δικό μου δοκίμασα κ δεν μπαίνει ούτε με mozilla ούτε με internet explorer.

Aν είναι εύκολο παιδιά κ αν έχετε το χρόνο,μπορείτε να εξηγήσετε τί ακριβώς πρέπει να κάνουμε όσοι έχυμε θέμα για να ξαναμπούμε από το pc γιατί δεν ξέρω τί είναι το dns.Aπό που αλλάζουμε το dns server;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανώς να παρατηρήσατε ότι στις 11 η ώρα (νόλις πριν λίγα λεπτά) σταμάτησε να λειτουργεί το Facebook, με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν επίσης και διάφορες λειτουργίες που χρησιμοποιούν πολλές ιστοσελίδες όπως comments, likes, connect with facebook κτλ. Πολύ πιθανόν να οφείλετε σε επίθεση hackers. Λέτε nα κρύβονται οι Anonymous πίσω από αυτό;

 

 

1)Δηλ για 30 λεπτα δεν δουλευε καπου to FB και κρυβονται οι Anonymous...... ΚΑι βγαλαμε πόρισμα οτι πιθανόν να οφείλετε σε επίθεση hackers

 

2)http://www.isup.me/ ΑΡΚΕΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε λίγο ρε παιδιά και μην βαράτε... Ναι αυτό το βιαστικό συμπέρασμα έβγαλα χωρίς να τσεκάρω είναι η αλήθεια αν οφείλετε σε πρόβλημα σε dns! Λίγο το γεγονός ότι οι Anonymous μας έχουν συνηθίσει τον τελευταίο καιρό σε επιθέσεις, λίγο η χαρά μου για το ενδεχόμενο να χτυπήθηκε το Facebook, λίγο η βιασύνη μου να ανεβάσω την είδηση, παρέλειψα να ελέγξω άλλους λόγους που μπορουσε να πέσει...

 

Αλλά με τον κακό λόγο στο στόμα είστε... πω πω πωωωω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι anonymous είναι σαν την παροιμία: "Η γλώσσα μας μεγάλη και η βούρτσα μας μικρή"

Μόνο λόγια είναι και από ουσία τίποτα.

 

ΥΓ: Η λαλακια όταν πέφτει το Facebook, που δεν μπορούμε να το βάλουμε σε status update "έπεσε το Facebook!!" πολύ μου τη δίνει :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι anonymous είναι σαν την παροιμία: "Η γλώσσα μας μεγάλη και η βούρτσα μας μικρή"

Μόνο λόγια είναι και από ουσία τίποτα.

 

ΥΓ: Η λαλακια όταν πέφτει το Facebook, που δεν μπορούμε να το βάλουμε σε status update "έπεσε το Facebook!!" πολύ μου τη δίνει :-D

 

Εγώ ακόμα περιμένω να ρίξουν το ίντερνετ οι Anonymous :P

http://news4u-net.blogspot.gr/2012/02/anonymous_21.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...