Προς το περιεχόμενο

[solved]Πολυμηχάνημα (εκτυπωτής inkjet και σαρωτής) ΧΩΡΙΣ κλειδωμένα μελάνια


isay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω πολυμηχάνημα (εκτυπωτή inkjet Α4 και σαρωτή) για τον οποίο θα βρίσκω εύκολα φθηνά μελάνια-αντίγραφα.

 

Χρήματα μέχρι 100 ευρω

 

Η μόνη προϋπόθεση ειναι τα μελανάκια αλλά θα είναι ακόμα καλύτερο αν τα μελάνια ειναι ξεχωριστα. Για παράδειγμα ξέρω οτι η brother έχει αυτό το «πλεονέκτημα» αλλά οι εκτυπωτές της «κοιτάνε» προς Α3 οπότε το θεωρώ περιττό έξοδο.

 

Άλλες δοκιμασμένες ίδεες ή προτάσεις;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα για καποιον hp της σειρας b110, περνει τα μελανια με κωδικο 364.

ειναι ξεχωριστα τα χρωματα, εχουν chip αλλα οταν αδειασουν βγαζουν απλα ενα ενημεροτικο μηνυμα που πατας οκ και συνεχιζει, δεν κλειδωνουν. απλα δεν μπορεις να βλεπεις τη σταθμη στο utility του εκτυπωτη που ετσι κιαλλιως τη δειχνει κατα προσέγγιση.

μπορεις να τα ξαναγεμιζεις ή και να αγοραζεις φθηνα μελανια χωρις chip και να ξεκολλας το chip απο τα προηγουμενα και να το κολλας στα επομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό τον εκτυπωτή έχω. Είναι παλιό μοντέλο, το έχουν πολύ λίγοι σε απόθεμα και σε σχετικά υψηλή τιμή.

Είναι όμως καλό μηχάνημα, οικονομικό και φαίνεται αρκετά στιβαρή η κατασκευή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ θα αγορασεις LEXMARK .

 

Μονο HP και EPSON για ποιο συγκεκριμενα πηγαινε σε καταστημα που γεμιζει μελανια αλλα σε γενικες γραμμες ολοι οι εκτυπωτες αυτοι ξαναγεμιζουν και δουλευουν. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ

 

Lexmark δεν την είχα καν στη λίστα επιλογής μου, μαλλον γιατί την ξέχασα. Γιατί οχι lexmark; Κλειδωμένα μελάνια και δεν υπάρχουν refills;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...