Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη ειναι η τακτικη που ακολουθει ο Μαρινοπουλος παντα σε ολα τα προιοντα (πρωτα αφερει το κουπονι που εχει ο πελατης και μετα κανει την εκπτωση).

Απο την αλλη ο Μασουτης κανει το ακριβως αντιθετο.

Εχω αγορασει δεκαδες προιοντα με κουπονια απο επιθυμιες και απο τις 2 αλυσιδες καταστηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η τακτικη που ακολουθει ο Μαρινοπουλος παντα σε ολα τα προιοντα (πρωτα αφερει το κουπονι που εχει ο πελατης και μετα κανει την εκπτωση).

Απο την αλλη ο Μασουτης κανει το ακριβως αντιθετο.

Εχω αγορασει δεκαδες προιοντα με κουπονια απο επιθυμιες και απο τις 2 αλυσιδες καταστηματων.οπως

οπως εξηγησα παραπανω, αυτο που λες ΔΕΝ ισχυει παντα..

Στην περιπτωση του 50% lenor για παραδειγμα (και καποιων άλλων προιοντων),  και την εκτπωση (εξωτερικη έκπτωση) έπαιρνες ολοκληρη (-50%) και το κουπόνι στο εξαργύρωναν ολοκληρο...

 

edit:

παραδειγμα...

εστω οτι ειχες κουπονι απο πχ epithimies για pampers (λεμε τωρα)

6_7_11panes.jpg

 

σε αυτην την περίπτωση θα έπαιρνες ΟΛΗ την εκπτωση και ΟΛΟ το κουπονι (εξωτερικη εκπτωση, ισχυει και χωρις καρτα carefour-τα λεφτα απο το κουπονι στην υποδοχη)....

 

 

Αν τώρα ειχες εκπτωτικο κουπονι για σοκολατες

6_7_11sokolates.jpg

εδω μπορεί να γινει αυτο που λες..δηλαδη να αφαιρεί πρώτα το κουπονι και μετα να γίνεται η εκπτωση (εσωτερικη εκπτωση, η οποία γινεται στο τελος της απόδειξης και αρα (και λογικά να το δεις) μετα την αφαιρεση του κουπονιου στο καθε προιον...........δεν πας στην υποδοχη)...

 

----------

 

Τελικα δεν βρηκα την αποδειξη για την πρώτη περιπτωση αλλα θεωρω οτι αυτο γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι καινούριος σε αυτό το σύστημα οπότε θέλω να ρωτήσω. Βλέπω ο βασιλόπουλος έχει προσφορά για κάτι μπαταρίες duracell 1+1 δώρο μπορείς να τη συνδυάσεις με κουπόνι από τις επιθυμίες -1ευρώ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς το 1+1 δώρο να πιάνεται σαν 2 τεμάχια ώστε να έχεις την έκπτωση των 3 ευρώ αμφιβάλλω αν γίνεται. Στην καλύτερη να περάσει το κουπόνι του -1 ευρώ για τα 1+1 δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή δε μου άρεσε αυτό το''Αν''...

 

Κακως το δεχτηκες λοιπον.

 

Καποτε στον hondos πηγα να παρω μια oral-b με κουπονι 10 ευρω τοτε, με αρχικη 25 ευρω και ενω ειχαν εκπτωση 50%.

 

Η ταμιας περασε πρωτα το κουπονι ενω της ειπα εξαρχης οτι πρωτα πρεπει να περασει την εκπτωση (εκανε οτι δεν ακουσε).

25-10=15 και μετα εκανε το 50% και μου ζηταει 7.5 ευρω. Της ειπα οτι το κουπονι των 10 ευρω ειναι δωρο για μενα, θα τα παρουν πισω απο την P&G και δεν δεχομαι να παρει ποσοστο αυτων των χρηματων  μου το καταστημα. Και οτι θα πρεπει να περασει πρωτα την εκπτωση. Το οποιο και εκανε και πληρωσα 25χ0.5=12.5, 12.5-10=2.5 ευρω. Διαφορετικα θα εξαργυρωνα ενα κουπονι μου των 10 ευρω για να κερδισω 5 ευρω εγω και 5 ευρω θα πηγαιναν στο ταμειο του μαγαζιου.

 

Τα εχουμε ξαναπει, εχω κανει ποστ για αυτο το περιστατικο και τοτε που εγινε και το ειχαμε ξανασυζητησει.

 

Πιστευω/ελπιζω δηλαδη οτι ηταν λαθος της υπαλληλου και δεν ειναι γραμμη του μαγαζιου. Το οτι υπηρχε η δυνατοτητα να το εκτελεσει και με τους 2 τροπους (σωστο τροπο και λαθος τροπο επιτρεψτε μου) η υπαλληλος του hondos σημαινει οτι πιθανοτατα υπαρχουν 2 τροποι για ολες τις υπαλληλους. Ετσι εξηγειται και το οτι διαβαζουμε και τις 2 περιπτωσεις αυτες τις ημερες και για το καρφουρ. Εξ ου και το "αν".

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάζεις θέμα!Το ''επειδή δε μου άρεσε αυτό το <αν>''σχετίζεται με την αμφισβήτηση που ένιωσα για όσα έγραψα σ'εκείνο το μήνυμα γι'αυτό και postαρα την απόδειξη.Κατά τα άλλα,δε διαφωνούμε κάπου,μπορεί όντως να είναι λάθος/παράλειψη της υπαλλήλου ή ενδεχομένως να έχει λάβει τέτοια εντολή.Ίσως πάλι το carrefour να έχει άλλο σύστημα.Αυτό όμως δεν το ήξερα εγώ και μέσα στον κακό χαμό που γινόταν εκείνη την ώρα στο ταμείο δεν κοίταξα καν τι έχει περαστεί και πώς...αφού είδα ότι πέρασε κανονικά τα κουπόνια από τις επιθυμίες,έμεινα ήσυχος.Στο σπίτι παρατήρησα την ''κλοπή''.

Και τ κακό είναι πως την επόμενη φορά πάλι δεν ξέρω τι θα κάνω.Να περιμένω να κλείσει λογαριασμό και μετά να πάω στην υποδοχή ίσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν αλλαξα κανενα θεμα. Ο ενας ελεγε Α και ο αλλος Β. Γι αυτο και εβαλα το "αν", δεν ηταν αμφισβητηση σε οσα εγραψες. Αν τα αμβισβητουσα δεν θα εκανα το ποστ που εκανα αλλωστε. Το πιστεψα απολυτα οπως θα καταλαβαινες αν με διαβαζες πιο σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ένα ήταν και σαφές,δεν ξέρω τι εννοείς Α και Β.Εγώ αυτό κατάλαβα όταν έγραψες ''αν ισχύει'',τονίζοντας μάλιστα το αν...και εγώ απάντησα με τις φωτο επειδή θέλησα να δείξω ότι ισχύει.Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο.Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από την πλευρά μου,άλλωστε εδώ μπαίνουν/γράφουν χιλιάδες άνθρωποι και μπορεί κι εγώ στη θέση σου να έλεγα αυτό το ''αν''...αλίμονο αν ξέραμε πόσο ακριβές και αληθινό είναι αυτό που γράφει ο καθένας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...