Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερόμουν να ρίξω παραγγελία από το fragrancex την νέα ανδρική της burberry (brit rhythm) που τα 90ml κόστιζαν 49€. Δυστυχώς εξαντλήθηκε.

 

Έτσι αν πάρω μια μέση τιμή στην Ελλάδα τα 75€, στα notos με το 25% θα βγει κάπου στα 56-57€. Ναι μεν ακριβότερη ακόμα και μετά την έκπτωση αλλά από Ελλάδα. Σε περίπτωση που πάρω 2ο μπουκαλάκι ίδιο με 45% έκπτωση θα βγει κάπου στα 41€.

 

Συνολικό κόστος 98€. Αν διαιρέσουμε με το 2 θα βγει 49€. Όσο δηλαδή θα μου κόστιζε και από το fragrancex απλά θα πρέπει να αγοράσω δύο μπουκαλάκια.  B)

 

Καλό ακούγεται - λεφτά δεν ξέρω αν υπάρχουν. Μέχρι πότε ισχύει αυτό στα notos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο carrefour εχει τα nexama(και οχι μονο) -30% + το κουπονι απο επιθυμιες βγενει  1,02 ευρω. αν ισχυει το 30% πρωτα. αν ισχυει πρωτα το κουπονι παει 1,47 αλλα και παλι συμφερει. 

επισης αλλη μια καλη προσφορα ειναι στα σαπουνια dove απο 0.93 -30% βγενουν καπου στα 65 λεπτα.

 

 

attachicon.gifΧωρίς τίτλο.png

 

Επιβεβαιώνω πως το κουπόνι αφαιρείται από την τιμή μετά την έκπτωση, επομένως το αποσμητικό βγαίνει €2,66 - €1,50 =  €1,06.

 

Υπάρχει όμως και καλύτερη προσφορά: αγοράζοντας ένα αποσμητικό και ένα αφρόλουτρο Noxema, υφίσταται έκπτωση €4,49 με κουπόνι από τις επιθυμίες. Πήρα ένα αποσμητικό σπρέι (€2,66) και ένα αφρόλουτρο (€3,64) και πλήρωσα €0,72 και για τα δύο B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα μου αφαιρέθηκε το κουπόνι από τη κανονική τιμή και έπειτα έγινε η έκπτωση, πλήρωσα δηλ. 1,50 ευρώ.Ρώτησα την ταμία και μου είπε ότι έτσι είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ενημερωνω απο τωρα, μιας και μου ηρθε το καινουργιο φυλλάδιο προσφορων του καρφουρ, να εκτυπωσετε οτι κουπονια θελετε απο επιθυμιες γιατι τα βλεπω απο δευτερα πάλι να τα εξαφανίζουν..

 

Πχ εχει lenor 750ml 2 ευρώ, με -1 ευρω απο επιθυμιες βγαινει 1 ευρω!

1+1 viakal 3,63ε, με -0,70 απο επιθυμιες=2,93, δλδ 1,46 το ενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαλακτικό lenor των 750 ml το είχε χθες κάτω από 2 ευρώ(δε θυμάμαι πόσο ακριβώς) και ο Γαλαξίας.

Το μεγάλο lenor των 1500 ml επίσης το είχε σε προσφορά 2,80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ενημερωνω απο τωρα, μιας και μου ηρθε το καινουργιο φυλλάδιο προσφορων του καρφουρ, να εκτυπωσετε οτι κουπονια θελετε απο επιθυμιες γιατι τα βλεπω απο δευτερα πάλι να τα εξαφανίζουν..

 

Αχ τι μας κάνεις.. Άντε πάλι την κουπονομηχανη!!

PS. Σε διαφήμιση στη τηλ. είδα χθες τιμή γνωριμίας Lenor κάψουλες 3,99 ευρώ αλλά ποιά, τα 16άρια ή τα 32άρια και που; Αν γνωρίζει κάποιος ας το ανακοινώσει! (υπάρχουν κουπόνια στις επιθυμίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα μου αφαιρέθηκε το κουπόνι από τη κανονική τιμή και έπειτα έγινε η έκπτωση, πλήρωσα δηλ. 1,50 ευρώ.Ρώτησα την ταμία και μου είπε ότι έτσι είναι..

 

 

Το κουπόνι ενέχει θέση μετρητών οπότε κανονικά θα πρέπει να αφαιρεθεί πρώτα η έκπτωση που κάνει το κατάστημα και μετά το κουπόνι.

Εδώ υπάρχει ένα θέμα.Μόλις γύρισα από carrefour Ρέντη όπου έχουν σήμερα έκπτωση 30% σε όλα τα προϊόντα περιποίησης σώματος,μαλλιών κτλ και παράλληλα εξαργύρωσα 4 κουπόνια από επιθυμίες:Lenor -1 ευρώ,noxzema -1,5,pantene -1,5,gillette -1,5 ευρώ.Η ταμίας πήρε και τα 4 κουπόνια εξαρχής και τα περνούσε αμέσως μόλις περνούσε το barcode των προϊόντων.Τελικά η έκπτωση που έλαβα στα τρία από τα τέσσερα(το lenor ούτως ή άλλως δεν ήταν στην έκπτωση)δεν ήταν επί της αρχικής αξίας αλλά στην αξία μετά το κουπόνι.Αντί π.χ. να πάρω το 30% στα 4,98 αρχική τιμή του pantene,η έκπτωση 30% έγινε στα 3,48  (στην τιμή δηλαδή που προέκυψε αφού είχε αφαιρεθεί η έκπτωση από το κουπόνι με τις επιθυμίες)πράγμα που σημαίνει ότι ζημιώθηκα.

Papars,υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος(πχ να πληρώνουμε στο ταμείο την τιμή με την έκπτωση κ μετά στην υποδοχή να παίρνουμε πίσω τα μετρητά του κουπονιού) που μπορούμε να εκμεταλλευτούμε το κουπόνι στην αρχική τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα σε 2 carrefour μαρινόπουλος είχα πάρει τα μικρά τα lenor μαλακτικά με τον εξής τρόπο:

 

1. Πλήρωσα στο ταμείο την αξία του lenor - το κουπόνι.

2. Πήγα στην υποδοχή και μου επέστρεψαν τα λεφτά της έκπτωσης

 

Ρώτησα και στα δύο super market γιατί συμβαίνει αυτό μιας και αλλού γίνονται όλα στο ταμείο και μου απάντησαν πως έτσι είναι η πολιτική των καταστημάτων τους.

 

Είναι πολύ πιθανό να άλλαξε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...Η ταμίας πήρε και τα 4 κουπόνια εξαρχής και τα περνούσε αμέσως μόλις περνούσε το barcode των προϊόντων. Τελικά η έκπτωση που έλαβα στα τρία από τα τέσσερα(το lenor ούτως ή άλλως δεν ήταν στην έκπτωση)δεν ήταν επί της αρχικής αξίας αλλά στην αξία μετά το κουπόνι...

 

Κρινοντας απο εμενα ως πελατη, το καρφουρ θα πρεπει να κανει μεγαλη προσπαθεια να βρει τροπους να κρατησει τους πελατες του και οχι τροπους να τους διωξει ακομα πιο μακρια.

 

Αν ισχυει το παραπανω, ειναι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον, για να διευκολυνω την κατασταση (ή να την μπλεξω) με τα carefour παιζουν τα εξής...

οι εκπτωσεις δεν ειναι ιδιας κατηγορίας όλες.

1. το προσφατο 50% στο lenor, το έκανε η p&g και ηταν διαθεσιμη σε όλους τους πελατες carefour δηλ. και σε αυτους που δεν ειχαν καρτα carefour. Σε αυτην την περιπτωση η εκπτωση ήταν "επιβεβλημένη" απο "έξω" (p&g-"εκτος carefour") και για αυτο δεν μπορουσε να μπει (επισημα) και δευτερη εκπτωση απο το κουπονι epithimies (δηλ παλι εκτος carefour), τουλαχιστον λογιστικα, μέσα στο συστημα (σημ. το συστημα ΔΕΝ δεχεται δυο "εξωτερικές" εκπτωσεις). Γι αυτο και κτυπουσαν το κουπονι και μετα το ακυρωνανε (σαν να μην μπηκε στο συστημα) και εσυ επαιρνες τα λεφτα απο την υποδοχη.

Σε αυτην την περιπτωση το κουπονι δεν το λαμβάνανε υποψην στον υπολογισμο της τιμής, και αρα ειχες και 50% εκπτωση και το κουπονι όλο (το επαιρνες σε χρημα στην υποδοχή)

 

edit: δειτε και την διαφημηση της -50% προσφορας στα LENOR, ORAL B κλπ...δεν λεει πουθενα "με την καρτα carefour" 

 

25_26_10proionta.jpg

 

 

 

2. αν την εκπτωση την κανει το carefour το ιδιο, τοτε θεωρειτε "εσωτερικη εκπτωση" (συνηθως τα 30%-40% και με καρτα carefour) και μπορει (λογιστικα) να δεχτει και την "εξωτερικη" εκπτωση του κουπονικου κατευθειαν στο ταμείο....

Σε αυτην την περιπτωση δεν ειμαι σιγουρος ποιο υπολογιζετε πρωτο (εσωτερική ή εξωτερική εκπτωση)...η εκπτωση παντως στην αποδειξη πρεπει να βγαίνει στο τέλος για καθε προιον...

 

-edit 2: θα το ψαξω το απογευμα και εχει να κανει μαλλον με το που υπολογιζεται η εκπτωση..

Στο καθε προιον ξεχωριστα (οπως έγινε "μάλλον" στην πρώτη περιπτωση -πχ lenor) ή στο τέλος αφου περασουν 'ολα τα προιοντα (οπως γινεται στις κλασσικες εκπτωσεις carefour) ?? -

 

edit 3: η διαφημηση θα λεει πάντως "με την καρτα club carrefour"..πχ όπως σήμερα (4/11) στα χαρτικά..

 

 

 

3. το 50% επιστροφη, δεν το μπλέκω γιατι έτσι και αλλιώς τελείωσε....

 

Ειναι δηλ. κυρίως θεμα λογιστικο...

Επεξ/σία από krokos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...Η ταμίας πήρε και τα 4 κουπόνια εξαρχής και τα περνούσε αμέσως μόλις περνούσε το barcode των προϊόντων. Τελικά η έκπτωση που έλαβα στα τρία από τα τέσσερα(το lenor ούτως ή άλλως δεν ήταν στην έκπτωση)δεν ήταν επί της αρχικής αξίας αλλά στην αξία μετά το κουπόνι...

 

Κρινοντας απο εμενα ως πελατη, το καρφουρ θα πρεπει να κανει μεγαλη προσπαθεια να βρει τροπους να κρατησει τους πελατες του και οχι τροπους να τους διωξει ακομα πιο μακρια.

 

Αν ισχυει το παραπανω, ειναι...

Επειδή δε μου άρεσε αυτό το''Αν''...

post-214863-0-92944800-1383513072_thumb.png

post-214863-0-24982600-1383513099_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι εκτος σπιτιου και δεν μπορω να τσεκαρω κατι....

αν εχει καποιος μια αποδειξη με την προσφατη εκπτωση 50% λενορ ας την αναρτήσει στο forum και θα ξεκαθαρισουν τα πραγματα..

 

αλλιως το απογευμα η εξήγηση υπολογισμου τιμής, αφου βρω την δική μου αποδειξη (και σε σχεση με αυτα που ειπα στο προυγουμενο post).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...