Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ευχαριστήσω τον krokos που εντόπισε από νωρίς χθες το θέμα!

Πήγα σήμερα στο carrefour Ρέντη και πήρα ένα μεγάλο lenor σκόνη 56 μεζ. και μια Oral B trizone vitality δίνοντας συνολικά κάτω από 5 ευρώ!

Στο ταμείο μου αφαίρεσαν μόνο το ποσό των κουπονιών από τις ''επιθυμίες'' και πλήρωσα 25 ευρώ περίπου και μετά στην υποδοχή μου επέστρεψαν τα 19,93 ευρώ από το 50% που είχε σήμερα το κατάστημα σε αυτές τις μάρκες  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλά να σου πω τι π$%στια κάνανε.

Δοκιμασαμε τωρα τελευταια τη καπνιστη γαλοπουλα "Εκλεκτες φάρμες Νίκας" και την ειχαν 8,80 το κιλό. Τη μέρα που ειχε έκπτωση σε ολα τα χυμα του πάγκου την ειχαν 10,20 το κιλό!!!

Φυσικά ουτε που το πρόσεξε η μάνα μου, αλλά αν ξαναγινει τετοια μπίνα δε προκειται να ξαναπάρω.

 

Αυτο φιλε μου ειναι συνηθης τακτικη , ειδικα απο την συγκεκριμενη αλυσιδα , παντα οι τιμες που ειαν σε προσφορα , εχουν ηδη παρει το "καπελο" τους!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγα  και πηρα καποια πραγματα απο το carefour και οντως για τα προιοντα στο 50%, τα κουπονια απο τις epithimies τα δεχονται (περναει απο την μηχανη) και μετα τα ακυρώνουν (εξηγω:στην αποδειξη φαινεται και το κουπονι με την εκπτωση και το ακυρωτικο του). Τα κρατανε στο ταμειο πληρωνεις τα προιοντα σαν να μην ειχες κουπονια, και εσυ πας με την αποδειξη και παιρνεις τα λεφτα των κουπονιων (ξαναλεω απο epithimies) πισω, απο την υποδοχη..  (προσοχη μην κανει κανα λαθος η κοπελα στην υποδοχη....με το χερι τα υπολογιζει)

 

Μου ειπαν οτι αυτο γινεται καθαρα για λογιστικους λογους, και μονο στα προιοντα με την 50% εκπτωση....(μου ειπαν και κατι άλλες δικαιολογιες, αλλα δεν τις πολυπιστευω..)

Επισης υποστηριζουν οτι σε περιπτωση επιστροφης 50% και κουπονιου epithimies ισχυουν και τα 2 ταυτοχρονα..(και το κουπονι epithimies αφαιρειται και ολους τους ποντους παιρνεις απο το 50% επιστροφη)

 

Με λιγα λογια..για την σειρα lenor (απο μια φορα ολα -οτι ειχαν οι epithimies δηλαδη πριν το κρυφτουλι-, +2 φορες την σακουλα σκονη+2 φορες τα μαλακτικα 750ml), ολη την σειρα klinex σπρευ, κανα κιλο τυρι φετα χωριο,2 σακουλες πιτακια και και και..

ηταν να πληρωσω ~ 70, εδωσα ~ 60 (λόγω κουπονιου 10 ευρο απο το 50% επιστροφη που είχα ήδη), μου δωσαν ~25 ευρο σε χρηματα στην υποδοχη (απο τα κουπονια epithimies) και μια νεα επιστροφη 20 ευρο (απο το επιστροφη 50%-πρεπει να ειχα ποντους μεσα και απο την προυγουμενη φορα) για την επομενη φορα.....

 

Τελικα δηλ μου κοστισε ~15 ευρο η ολη δουλεια..

 

Την κλεψαμε την εκκλησια και σήμερα....

 

edit:Και μια και ειπαμε για εκκλησία..Προσοχη για τους σαλονικιους, αυριο (Σαββατο), τα carefour ειναι κλειστα.....γιορτή του Αγιου Δημητριου

Επεξ/σία από krokos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι δε δεχτηκαν το κουπονι απο τις επιθυμιες και ψηλοστραβωσε και η ταμιας (καλα μιση τιμη τα εχουμε θελετε και επιπλεον μειωση???).Και γενικως μου τονισαν οτι οταν εχουν εκπτωση σε ενα προιον δε δεχονται κουπονια επιθυμιων.Σε αλλα Σ/μ ομως τα δεχονται κανονικα.Και στα zewa που εχει σημερα -50% στις χαρτοπετσετες (zewa) δεν ειχε.Ο.τι ναναι.......

Ολα αυτα στα Χανια (καταστημα κουνουπιδιανων).Ισως επειδη ειναι μικρο και δεν εχει γραμματεια κτλ.Τι να πω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει τυχει στον Βασιλοπουλο να με στραβοκοιταζει ταμιας και να μου λεει ειναι πλαστο κουπονι απο επιθυμιες.

 

Ελεος σε ρεζιλευουν επειδη δεν ειναι ενημερωμενοι και δεν ξερουν να κανουν την δουλεια τους.

 

Μην ξαναπατησεις ποτε το ποδι σου εκει, αυτο εκανα κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια κουπονια? epithimies ή απο 50% επιστροφη?

και τι εγινε στην υποδοχη...δηλαδη τι σου επεστρεψαν ακριβως...

Αν σου δωσαν "κουπονι" 5-10-15 κλπ απο 50% επιστροφη, εμενα αυτο το κανουν στο ταμείο ...

Όπως έγραψα και πριν , μου επέστρεψαν 10€ και κάτι ( τα κουπόνια αξίζουν 5€ 3€+1€+1€ )  , η εξαργύρωση των κουπονιών έγινε κανονικά στο ταμείο και η έκπτωση 50% έγινε/επιστράφηκε στην υποδοχή, σε μετρητά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά συμβαίνουν όταν σε ταμίες μειωμένης αντίληψης βάζεις να διαχειριστούν πυρηνική φυσική *βλέπε κουπόνια και προσφορές...  :-D

 

dLmxT.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NILFISK -ΠΛΥΣΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ C110.4-5 PC X-TRA 1400 Watt  -110 bar

Για τις επόμενες 5 ώρες και μέχρι εξαντλήσεως του αποθέματος στα ~71,50 τελική με ελληνικό ΦΠΑ και μεταφορικά:

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B00AZKE2HC/ref=gb1h_tit_c-1_7727_27e39bec?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=14HX6E9SZMN3EV9RER86&pf_rd_i=350613011&pf_rd_p=438697727

 

Στο σκρουτζ από 103,00 ευρώ:

https://www.skroutz.gr/s/2996266/Nilfisk-Compact-C-110-4-5-PC-X-TRA.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα! Αρχισε και τα στελνει παλι εκτος UK τα Nilfisk? (τα ειχε 'κοψει' για αρκετο καιρο)

Παντως εχω το C120 και δεν ειμαι ικανοποιημενος... εχει αρκετα 'θεματα'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα! Αρχισε και τα στελνει παλι εκτος UK τα Nilfisk? (τα ειχε 'κοψει' για αρκετο καιρο)

Παντως εχω το C120 και δεν ειμαι ικανοποιημενος... εχει αρκετα 'θεματα'.

 

Το αγόρασα και εγώ σε προσφορά από το αγγλικό amazon αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη, αν και σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω σύντομα για το πλύσιμο της γάστρας ενός σκάφους φίλου.

 

Μπορείς να μου πεις (και με πμ), ποια προβλήματα εντόπισες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ συντοπτικα:

-Διαρροη στο σημειο που πρεπει να βαλεις την τροφοδοσια νερου (το λαστιχο δηλαδη -- δοκιμασα 2 διαφορετικα λαστιχα που πωλουνται ως "ειδικα για πλυστικα" αλλα εξακολουθει και υπαρχει διαρροη--),

-οχι ιδιαιτερα υψηλη πιεση (μονο με μια κεφαλη και στο ενα 'ακρο' εχει ικανοποιητικη πιεση και μονο σε μικρη αποσταση απο τον 'στοχο') και -ισως το κυριοτερο-

-κακη λειτουργια στο θεμα ...σαπουνιου (μια τραβαει σαπουνι και μια οχι, δε ξερω τι γινεται)

-Α και παρα μα παρα πολυ φασαρια... θυμαμαι στο στρατο κατι απιθανα θηρια πλυστικα και δεν εκαναν περισσοτερο θορυβο απο αυτο.

Τωρα για ....γαστρες θελω να πιστευω οτι θα ειναι υπεραρκετο, αλλα για το αυτοκινητο δυστυχως απαιτει πολυ περισσοτερο χρονο απο οτι υπολογιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...