Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Drdedus,επειδή το έχασα λίγο...ποια κρασιά είναι αυτά με έκπτωση 50 ή 60% στο carrefour;

Φαντάζομαι πως δεν αναφέρεσαι στην προσφορά του link που έχει η Mary1 γιατί εκεί και η έκπτωση είναι μικρότερη και δε συμπεριλαμβάνεται το κρασί.

Αν έχεις link για τα κρασιά postαρέ το please!

Εδώ εχει τα φυλλάδια αλλά το αριστερά, που εχει μερικά κρασιά με επιστροφή 50%, λήγει αυριο.

Λογικά απο δευτερα θα βγάλουν άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι δωροεπιταγές πως ακριβώς κλιμακώνονται?? Ανά δέκα ευρώ σου επιστρέφει 50% για την επόμενη αγορά??

Ναι, ανά δέκα ευρώ σου δίνει 5€ Δωροεπιταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει όμως κάτι σε αυτό το πράγμα. Τις προάλλες έκανα αγορές στα προϊόντα που είχαν επιστροφή συνολικής αξίας 11 ευρώ. Η επιστρεφόμενη αξία είναι 5,5 ευρώ. Εμένα μου έδωσε επιταγή 5€.

 

Αν κατάλαβα καλά το υπόλοιπο 0,50 μπαίνει στην κάρτα μέχρι να ξανασυμπληρωθεί το 5ευρω ώστε να πάρω κι άλλη επιταγή; Επίσης αν έχω επιστροφή πχ 15 ευρώ. Θα μου δώσουν 3 5άρες για τα επόμενα ψώνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Οπως τα λες ειναι.

ΜΑζευεται το υπολοιπο στη καρτα και μολις φτασει άλλο ενα 5ευρω, σου βγαζουν δωροεπιταγη.

Αν εχεις 15 επιστροφη στην ιδια αποδειξη, τοτε σου βγαζουν 1 των 15€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,μπήκαμε στο κλίμα!

Πάντως σε κάποια προϊόντα π.χ Dixan,μέλισσα,Fa η επιστροφή δεν είναι ακριβώς επιστροφή γιατί άλλα s.markets τα έχουν σε πολύ χαμηλότερη τιμή ή 1+1.Υπάρχουν ωστόσο προϊόντα που αξίζει να τα αγοράσεις από εκεί λόγω της προσφοράς.

Από Δευτέρα τελειώνει η επιστροφή ή θα βγει νέος κατάλογος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,μπήκαμε στο κλίμα!

Πάντως σε κάποια προϊόντα π.χ Dixan,μέλισσα,Fa η επιστροφή δεν είναι ακριβώς επιστροφή γιατί άλλα s.markets τα έχουν σε πολύ χαμηλότερη τιμή ή 1+1.Υπάρχουν ωστόσο προϊόντα που αξίζει να τα αγοράσεις από εκεί λόγω της προσφοράς.

Από Δευτέρα τελειώνει η επιστροφή ή θα βγει νέος κατάλογος;

 

τις 58 μεζουρες σκονη/54 μεζουρες υγρο DIXAN τις εχει 8.05 ευρο την μια συσκευασια (με την επιστροφη)...

για πες, που βρηκες πιο φτηνο ?

 

edit: και τα άλλα dixan ειναι πιο φτηνα στο carrefour αυτην την στιγμη απο ολα τα υπολοιπα s.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στην ακριβή αρχική τιμή.Όσον αφορά το απορρυπαντικό που λες,έχω πάψει εδώ και πολύ καιρό να σκάω 16άρια και 18άρια για τις 60 μεζούρες καθώς τα OMO,Neomat,plαnet,lenor κτλ έχουν σχεδόν πάντα προσφορές ενώ τα τρία πιο ''ακριβά''(ariel,skip,dixan) βγάζουν συχνά πυκνά αντίστοιχες προσφορές ρίχνοντας την τιμή στα 8,5 μέχρι 11 περίπου ευρώ το μεγάλο κουτί με τη σκόνη(ή και τα υγρά).Εδώ πουλάει 9 ευρώ αρχική τιμή τη σκόνη  ariel των 24 δόσεων όταν πριν από λίγους μήνες είχα πάρει ariel (από Σκλαβενίτη ή ΑΒ,δε θυμάμαι)με τα ίδια χρήματα περίπου αλλά το μεγάλο κουτί με υπερδιπλάσιες δόσεις.Προσπαθώ να πω λοιπόν ότι δεν είναι τόσο μεγάλη η επιστροφή καθώς κάποια άλλα s.markets έχουν μικρότερη αρχική τιμή(χωρίς όμως να έχουν επιστροφή)αλλά αυτές οι πιο χαμηλές αρχικές τιμές δεν ισχύουν σε μόνιμη βάση και όντως τη συγκεκριμένη περίοδο αν κάποιος θέλει dixan,αξίζει να το αγοράσει από εκεί.Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτού που λέω είναι και το fa(όχι απαραίτητα το συγκεκριμένο άρωμα)που σε πολλά s.markets είναι 1+1 δώρο με τιμή 4,5 μέχρι 5 περίπου ευρώ το πακέτο.Αγοράζοντας λοιπόν ένα μπουκάλι από τα carrefour έχεις επιστροφή 2,25 ευρώ ενώ αν πας να το πάρεις από κάποιο άλλο s.market,δε θα έχεις επιστροφή αλλά στην ίδια τιμή θα πάρεις 1,5 λίτρο προϊόντος αντί για 750 ml.Από εκεί και πέρα,είναι θέμα επιλογής... 

ΥΓ:Δεν έβαλα στην κουβέντα την επιπλέον έκπτωση από τα κουπόνια''Επιθυμίες'' γιατί αλλού ισχύουν αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και στην επιστροφή''του carrefour.Αν ναι,ας το διευκρινίσει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις 58 μεζουρες σκονη/54 μεζουρες υγρο DIXAN τις εχει 8.05 ευρο την μια συσκευασια (με την επιστροφη)...

Θα ηθελες να μας εξηγησεις πώς ακριβως υπολογισες την παραπανω τιμη; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
ΥΓ:Δεν έβαλα στην κουβέντα την επιπλέον έκπτωση από τα κουπόνια''Επιθυμίες'' γιατί αλλού ισχύουν αλλά δεν ξέρω αν ισχύει και στην επιστροφή''του carrefour.Αν ναι,ας το διευκρινίσει κάποιος.

 

φυσικα και ισχυει....το εχω κανει...στο ariel 24 μεζουρες σκονη

 

απλα δεν προσεξα αν η επιστροφη (-50%) γινεται στην αρχικη τιμη του προιοντος ή στην μειωμενη (πρεπει να δεις που αντιστοιχουν οι συγκεκριμενοι ποντοι-δυσκολο αν εχεις πολλα προιοντα)

 

θεωρητικά : 4.5 ευρο το ενα (με-50%) - 3 ευρο (κουπονι)=1.5 ευρο

εναλλακτικα: 9(αρχ. τιμή)-3 (κουπονι)=6 ευρο-50% (επιστροφη)=3 ευρο

 

Σε κάθε περίπτωση, κερδισμένος είμαι..

 

edit:

για τον παραπανω  φιλο...

αγοραζοντας καποια προιοντα (εχει λιστα πχ Dixan -16.10 ευρο αρχικη τιμη) απο carefour, σου επιστρεφει την μιση τιμη σε κουπονι για να αγορασεις οτι θες στην επομενη αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον παραπανω  φιλο...

αγοραζοντας καποια προιοντα (εχει λιστα πχ Dixan -16.10 ευρο αρχικη τιμη) απο carefour, σου επιστρεφει την μιση τιμη σε κουπονι για να αγορασεις οτι θες στην επομενη αγορα...

Aκριβως! Αρα δεν το παιρνεις 8,05 οπως εγραψες!

 

 

μαλλον ουτε καν "ακριβως", γιατι θα παρεις 5ευρη δωροεπιταγη αν παρεις μονο αυτο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aκριβως! Αρα δεν το παιρνεις 8,05 οπως εγραψες!

 

 

μαλλον ουτε καν "ακριβως", γιατι θα παρεις 5ευρη δωροεπιταγη αν παρεις μονο αυτο

 

 

H διαδικασια ειναι γνωστη, την περιεγραψαν και αλλα παιδια παραπανω....

 

Aν μπορεις να αγοραζεις πραγματα που να κοστιζουν πανω κατω κοντα σε δεκαδα 10-20-30-40 κλπ

εχεις αυτοματως ολο το 50% στην διαθεση σου για την επομενη φορα για οποιο προιον θέλεις....

Aν δεν το "καταφερεις" σου μενει μεχρι να γινει 5 ευρο...

 

Ετσι αγοραζεις προιοντα με 50% εκπτωση, καποια απο τα οποια δυσκολα τα εβρισκες με τετοια εκπτωση...

 

Στο θεμα του dixan πληρωνεις 16.10 και ο λογαριασμος σου εχει "πιστωθει" 8.05 και παιρνεις 5 ευρο κουπονι για την άλλη φορα ...

Αν παρεις ταυτοχρονα και κατι άλλο που κανει 4 ευρο (συνολο 20 ευρο πληρώνεις στο ταμείο) απο τις προσφορες, φευγοντας θα εχεις κουπονι 10 ευρο για την επομενη φορα (απο το οποίο μπορεις να ξαναπαρεις 5 ευρο πισω την επομενη φορα αγοραζοντας προιοντα απο την κατηγορια -50%)..στο χερι σου ειναι να τα κανονισεις οπως σε βολευει....

 

Τωρα αν δεν θεωρεις 50% εκπτωση το -50% κουπονι (ή τον τροπο που το κανει το carefour-με τα 5ευρα) ειναι αλλο θέμα και το συζηταμε ......

Επεξ/σία από krokos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...