Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν το χω μελετησει αλλα ειναι σιγουρα το ιδιο περιεχομενο;

Nαι... και τα 2 είναι GEL, 48 μεζούρες (3 λίτρα).

 

 

 

xHR4BKT.jpg

 

 

Επεξ/σία από matrixxx
spoiler (photo)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο bellarom του lidl δεν πινεται, μακριά.

Ο melita ειναι ιδια μαρκα με τα γνωστα φιλτρα του γαλλικου καφε. Ως καφες (αυτον πινω τις τελευταιες 2 βδομ.) ειναι λιγο πικρος και μετριος στο συνολο. Ισως στο 70% ενος jacobs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι... και τα 2 είναι GEL, 48 μεζούρες (3 λίτρα).

 

Για μενα και για ολους τους γνωστους μου το neomat ειναι το πιο αχρηστο απορρυπαντικο,απορω σε μερικους γιατι αρεσει και τζαμπα να μου το δωσουν δεν το παιρνω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο bellarom του lidl δεν πινεται, μακριά.

Ο melita ειναι ιδια μαρκα με τα γνωστα φιλτρα του γαλλικου καφε. Ως καφες (αυτον πινω τις τελευταιες 2 βδομ.) ειναι λιγο πικρος και μετριος στο συνολο. Ισως στο 70% ενος jacobs.

 

Ο Bellarom ο μαύρος (mocha blend) είναι μια χαρά, εύγευστος με διακριτικό άρωμα, σε αντίθεση με τον nescafe τον γνωστό/κοινό που δεν πίνεται με τίποτα (ο τελευταίος είναι καρβουνισμενος όχι καβουρδισμένος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Προμηθευτική της Δάφνης βρήκα Oral-b vitality crossaction με έκπτωση 30% στα 17,38. Εχει κουπόνι 7 ευρώ στο pockee. Έχουν μείνει 2 τεμάηχια στο ράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα και για ολους τους γνωστους μου το neomat ειναι το πιο αχρηστο απορρυπαντικο,απορω σε μερικους γιατι αρεσει και τζαμπα να μου το δωσουν δεν το παιρνω..

και τι προτιμας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι προτιμας ?

Ariel,dixan,skip...ενιοτε και omo,που εχει παρομοια συνθεση με το skip...οταν χρειαζεσαι ενα απορρυπαντικο για δυσκολους λεκεδες δεν αγοραζεις neomat και τα απορρυπαντικα του lidl...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης παιδια ειδα στα lidl espresso κοκκους 1κιλο στα 8 ευρω περιπου 100% arabica απο οτι λεει .Τον εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

o κίτρινος αξίζει

ο κόκκινος είναι τόσο dark το roast που δεν έχεις ιδέα τι είδους κόκκο πίνεις. είναι καλός μόνο για latte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ariel,dixan,skip...ενιοτε και omo,που εχει παρομοια συνθεση με το skip...οταν χρειαζεσαι ενα απορρυπαντικο για δυσκολους λεκεδες δεν αγοραζεις neomat και τα απορρυπαντικα του lidl...

 

Είσαι χημικός(μηχανικός) ή κάτι σχετικό και τα λες αυτά; Γιατί εντάξει εγώ γνώσεις χημείας δεν έχω, αλλά στο χέρι το νεοματ σκόνη είναι το αγαπημένο μου. Παρατάω τα ρούχα σε καυτό νερό ούτε που τα τρίβω και πάω μετά από μισή ώρα και οι λεκέδες 95% των περιπτώσεων έχουν εξαφανιστεί μόνοι τους... Οι υπόλοιποι απλά θέλουν λίγο τρίψιμο. Στο τέλος, τα πάντα μένουν σαν καινούρια...Τώρα εντάξει λεκές από λεκέ διαφέρει, αλλά αυτή είναι η εμπειρία μου. Γνώσεις δεν έχω. Έχεις εσύ να μας συμβουλεύσεις για την διαφορά να ξέρουμε; Και το dixan της ίδιας εταιρείας είναι. Σε τι διαφέρει όμως;

Kαι μιας και το έφερε η κουβέντα, εγώ προσωπικά Λενόρ σκόνη, ούτε δωρεάν δεν ξαναθέλω(την πήρα τότε με τον χαμό στα ΑΒ+ την P&G)...

Όσο ωραία μυρίζει, τόσο χάλια είναι για πλύσιμο. Τι να πρωτοπώ ρε παιδιά... Λίγη ή πολλή βάζω, το σιφόνι γεμίζει αφρούς, όπως και να έχει. Και ψιλοπαχύρρευστο αφρό. Πλύναμε μία φορά το πάπλωμα στους 60 βαθμούς και οι χρωματιστοί κόκκοι δεν έλιωσαν και είχαν κολλήσει... ΕΥΤΥΧΩΣ και δεν πρόλαβα να βάλω κανένα πουκάμισο με δαύτην. Να μου έκανε αυτό το πράγμα θα είχα φρικάρει...... Επίσης, είτε λίγη είτε πολλή έχει ΠΟΛΥΥΥ έντονη μυρωδιά και αποπνικτική(για μετά το πλύσιμο μιλάω... δεν μου έχει ξανασυμβεί). Από αυτη που σου φέρνει βήχα... Τον πρώτο καιρό δεν την άντεχα. Πλέον την συνήθισα, αλλά δεν έχει να λέει... Μακριά για μένα....

 

 

ΑΒ 22/1 -23/1

(συνεχίζονται οι ψιλοαδιάφορες προσφορές... επίσης, κιμά καλύτερα να μην αγοράζετε αλεσμένο. καλύτερα να σας τον αλέθουν μπροστά σας από όπου και αν αγοράζετε)

8846445445150.png8846445576222.png

Επεξ/σία από abc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είσαι χημικός(μηχανικός) ή κάτι σχετικό και τα λες αυτά; Γιατί εντάξει εγώ γνώσεις χημείας δεν έχω, αλλά στο χέρι το νεοματ σκόνη είναι το αγαπημένο μου. Παρατάω τα ρούχα σε καυτό νερό ούτε που τα τρίβω και πάω μετά από μισή ώρα και οι λεκέδες 95% των περιπτώσεων έχουν εξαφανιστεί μόνοι τους... Οι υπόλοιποι απλά θέλουν λίγο τρίψιμο. Στο τέλος, τα πάντα μένουν σαν καινούρια...Τώρα εντάξει λεκές από λεκέ διαφέρει, αλλά αυτή είναι η εμπειρία μου. Γνώσεις δεν έχω. Έχεις εσύ να μας συμβουλεύσεις για την διαφορά να ξέρουμε; Και το dixan της ίδιας εταιρείας είναι. Σε τι διαφέρει όμως;

 

 

ΑΒ 22/1 -23/1

(συνεχίζονται οι ψιλοαδιάφορες προσφορές... επίσης, κιμά καλύτερα να μην αγοράζετε αλεσμένο. καλύτερα να σας τον αλέθουν μπροστά σας από όπου και αν αγοράζετε)

8846445445150.png8846445576222.png

δεν ειναι θεμα γνωσεων αλλα θεμα εμπειριας...καποτε ημουν και εγω της αποψης οτι ολα ιδια ειναι οι τιμες αλλαζουν αλλα διαπιστωσα οτι δεν ειναι ετσι,οπως ειπα οι δυσκολοι με ολη τη σημασια λεκεδες δεν βγαινουν με τα φθηνα και ας προσθεσεις και μπολικο ενισχυτικο πλυσης,απο εκει και περα ο καθενας χρησιμοποιει οτι τον βολευει καλυτερα...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το dixan της ίδιας εταιρείας είναι. Σε τι διαφέρει όμως;

Ακριβώς! To Dixan Power Gel (που κυκλοφορεί στην Ελλάδα σε Απλό, Ηygiene και Λεβάντα) και το Νeomat Gel (Άνθη Τριανταφυλλιάς, Άρωμα Φρεσκάδας και Άνθη Εσπερειδοειδή), έχουν ακριβώς την ίδια σύνθεση (με εξαίρεση το άρωμα)... και το Dixan έχει διπλάσια τιμή.

 

Στο εξωτερικό πουλάνε το "δικό μας" Νeomat, με ετικέτες Dixan!

 

KAfX1L9.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ την συζήτηση για τους λεκέδες και θα ήθελα να κάνω μια παρατηρηση:αφού κανατε τον κοπο και διαβάσατε τα συστατικά των προϊόντων δεν είδατε λίγο πιο δίπλα ότι τα καθαριστικα προϊόντα τα βγάζουν 2 (ολογραφως ΔΥΟ) εταιρίες και απλά αλλάζουν το brand name για να φαίνεται ότι έχει επιλογές ο καταναλωτής?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σκορπας στην αγορά πολλα προϊόντα από διαφορετικές μαρκες που ανήκουν όμως στον ίδιο όμιλο, έτσι έχεις πολλαπλασιες

πιθανότητες ο πελάτης να αγοράσει προϊόν σου. Όπως κάνει η vw, στατιστικά να το δεις έχεις 50% πιθανότητες να αγοράσεις από το μαγαζί τους. Παρακαλώ το 50% μην το πάρετε τοις μετρητής απλά έχουν στον όμιλο πολλές μάρκες σχεδόν τις μισές.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...