Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.ab.gr/assets/pdf-files/2AB_2016.pdf

Τίποτα της προκοπης δεν βρήκα πάλι... Και στις εβδομαδιαίες επιμένω ότι σαν να έχει κοπάσει το πράγμα σε σχέση με παλιά...

(Παρασκευή+Σάββατο έβγαλε κάτι; Στο φέις τους ακόμα τίποτα και στην ιστοσελίδα το ίδιο)

 

Σε γενικές γραμμές ναι, είναι πιο λιτό από άλλες φορές. Πάντως 2 προσφορές νομίζω θα κάνουν θραύση.

1) Μερεντα Παυλίδης 1 κιλό, 5,40€ + 50 πόντους

2) Εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο Καρπεα 5 Λίτρων, 21,90€

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρώτε, σαν τον σκρουτζ, μερέντες με το κιλό να κάνετε πλούσιους τους οδοντίατρους :)

Με τόσες oral-b & Colgate από πέρυσι στο ντουλάπι δεν υπάρχει φόβος!

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαιρετώ τη παρέα!

 

Γράφτηκα βασικά για να περιγράψω μια τραφελαφική συνομιλία που είχα τις προάλλες σε ένα υποκατάστημα του Μασούτη.

 

Εδώ και περίπου 1 - 1,5 χρόνο... δεν έχω πληρώσει πάνω από 5.50 ευρώ για απορρυπαντικό πληντυρίου (50 μεζούρες). Σχεδόν πάντα κάποιο market έχει προσφορά το Neomat ή το Essex σε τιμή από 4.00-5.00. Ακόμα και προσφορά να μην υπάρχει... ο Μασούτης έχει σταθερή τιμή το Νeomat Εco (διάφανη οικονομική συσκευασία) με 5.50.

 

Πετυχαίνω λοιπόν μια κυρία, που της γυάλισε το μάτι όταν είδε την "προσφορά" του Neomat (1+1 δώρο) με 10 ευρώ!

 

Της λέω λοιπόν: "Απάτη είναι. Στην ουσία τα πληρώνεις και τα 2!"

 

Μ'ακούει ο διευθυντής του καταστήματος κι έρχεται προς το μέρος μου αγριεμένος... και με ρωτάει για ποιο λόγο παραπληροφορώ τους πελάτες!

 

Του εξήγω ότι δεν αποκάλεσα αυτόν απατεώνα, αλλά τους υπεύθυνους απ'το τμήμα marketing που κοστολογούν τα προϊόντα!

 

Εκείνος όμως το πήρε θερμά το θέμα... και προσπαθούσε να με πείσει ότι κάνω λάθος! Μου λέει: "Όταν βγαίνει προσφορά 45%-50% πάει στα 5.00-5.50. Η κανονική του τιμή είναι 10 ευρώ (και στην προκειμένη περίπτωση δίνουν και 1 δώρο!"

 

Και του απαντάω:

- Αν η αρχική τιμή του Neomat (αριστερά) είναι 10 ευρώ.

- Κι αν η αρχική τιμή του Neomat Eco (διάφανη οικονομική συσκευασία) είναι 5.50 ευρώ (ίδιο περιεχόμενο έχουν και τα δύο!)...

- Άρα το κοστολόγιο από το λευκό πλαστικό πετόνι (αριστερά) είναι 4.50 ευρώ;;; :-D

 

xEWPgx4.jpg

 

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Και του απαντάω:

- Αν η αρχική τιμή του Neomat (αριστερά) είναι 10 ευρώ.

- Κι αν η αρχική τιμή του Neomat Eco (διάφανη οικονομική συσκευασία) είναι 5.50 ευρώ (ίδιο περιεχόμενο έχουν και τα δύο!)...

- Άρα το κοστολόγιο από το λευκό πλαστικό πετόνι (αριστερά) είναι 4.50 ευρώ;;; :-D

 

xEWPgx4.jpg

δεν το χω μελετησει αλλα ειναι σιγουρα το ιδιο περιεχομενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο καφές φίλτρου Melitta που έχουν τα lidl στα 3.69 προσφορά τα 500γρ είναι καλός? (έχουν και έναν άλλον bellarom traditional στα 2.99€ αλλά νομίζω ότι τον είχα πάρει και δε μου άρεσε).

Αν όχι, παίζει κανάς άλλος σε προσφορά σε κάποιο sm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το χω μελετησει αλλα ειναι σιγουρα το ιδιο περιεχομενο;

Όχι, δεν είναι το ίδιο.

Η ποιότητα καθαριότητας που δίνουν είναι ουσιαστικά η ίδια, με τη διαφορά ότι το 2σε1 δίνει περισσότερο άρωμα.

Οι νοικοκυρές-νοικοκυραίοι που χρησιμοποιούν Lenor ή Soupline μαλακτικά απλά πετάνε τα λεφτά τους με το 2σε1.

Πάντως συμφωνώ κι εγώ με το φίλο που αναφέρθηκε στο 1+1=10€ ότι είναι απάτη, σχεδόν πάντα βρίσκω το Neomat σε προσφορά στα 4.99€ και σηκώνω ράφια για να έχει και ουσία η έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν είναι το ίδιο.

Η ποιότητα καθαριότητας που δίνουν είναι ουσιαστικά η ίδια, με τη διαφορά ότι το 2σε1 δίνει περισσότερο άρωμα.

Οι νοικοκυρές-νοικοκυραίοι που χρησιμοποιούν Lenor ή Soupline μαλακτικά απλά πετάνε τα λεφτά τους με το 2σε1.

Πάντως συμφωνώ κι εγώ με το φίλο που αναφέρθηκε στο 1+1=10€ ότι είναι απάτη, σχεδόν πάντα βρίσκω το Neomat σε προσφορά στα 4.99€ και σηκώνω ράφια για να έχει και ουσία η έκπτωση.

Διαφωνώ. Στα άσπρα βάζω πάντα σκόνη και στα μαύρα κάποιο υγρό για πιο ευαίσθητα ρούχα. Άρα δεν μπορείς να καταργήσεις το μαλακτικό. Το 2σε1 δεν εξυπηρετεί κάποιο σκοπό ύπαρξης για τα δικά μου δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ. Στα άσπρα βάζω πάντα σκόνη και στα μαύρα κάποιο υγρό για πιο ευαίσθητα ρούχα. Άρα δεν μπορείς να καταργήσεις το μαλακτικό. Το 2σε1 δεν εξυπηρετεί κάποιο σκοπό ύπαρξης για τα δικά μου δεδομένα.

Δε νομίζω ότι λέμε κάτι το διαφορετικό.

Εννοείται πως δεν καταργείς το μαλακτικό, εγώ περισσότερο στο θέμα "άρωμα" στάθηκα που είναι ουσιαστικά και η μόνη διαφορά στα 2 υγρά (2σε1 και €co).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από σήμερα, κάθε φορά που κάνεις τις αγορές σου σε ένα από τα παρακάτω καταστήματα ΜΑΣΟΥΤΗΣ, κερδίζεις
επιστροφή 10% στο σύνολο των αγορών σου
με το Pockee.

Καταστήματα που συμμετέχουν:

  1. ΜΑΣΟΥΤΗΣ Λαρίσης 63, Φάρσαλα
  2. ΜΑΣΟΥΤΗΣ Λ. Στράτου 16, Θεσσαλονίκη
  3. ΜΑΣΟΥΤΗΣ Αμισιάνα, Καβάλα
  4. ΜΑΣΟΥΤΗΣ 1ο χλμ. Κουφαλίων-Χαλκηδόνας, Κουφάλια
  5. ΜΑΣΟΥΤΗΣ 25ης Μαρτίου 181, Θέση «Μποστάνι», Ασβεστοχώρι

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να καταχωρήσεις την απόδειξή σου στο Pockee, αφού ολοκληρώσεις τα ψώνια σου. 

Καλές αγορές στο ΜΑΣΟΥΤΗ, παρέα με το Pockee!


Προσοχή: Ισχύει αποκλειστικά για αγορές που θα γίνουν από 21/01/2016 έως και 27/01/2016 σε ένα από τα συμμετέχοντα στην ενέργεια καταστήματα.

Επεξ/σία από gregdel
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρώτε, σαν τον σκρουτζ, μερέντες με το κιλό να κάνετε πλούσιους τους οδοντίατρους :)

τους διαιτολογους που τους πας; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...