Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λιντλ έχει χύτρα ταχύτητας 6 λίτρων την επόμενη εβδομάδα στα 44€.

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα για το προϊόν ή έχετε να προτείνετε κάτι ανάλογο σε παρόμοια τιμή;

Εγώ θα σου πρότεινα τη Tefal Secure 5  7lt. Είναι επώνυμη την είχα αγοράσει στα 65€ την έχω 1,5 χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι πολύ εύκολη στη χρήση. Η τιμή της βλέπω έχει πέσει κάτω από τα 60€.

 

https://www.skroutz.gr/s/3627191/Tefal-Secure-5-7lt.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το λιντλ έχει χύτρα ταχύτητας 6 λίτρων την επόμενη εβδομάδα στα 44€.

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα για το προϊόν ή έχετε να προτείνετε κάτι ανάλογο σε παρόμοια τιμή;

Την έχουμε 1 χρόνο από παλιότερη προσφορά στα 49€. Εξαιρετική χύτρα, έχει πολυδουλευτει αυτό το διάστημα και δεν έχουμε αντιμετωπισει κανένα πρόβλημα, ούτε με τα πλαστικά ούτε με τα κουμπώματα... τίποτα! Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι θα την ήθελα πιο πλατιά. Τα λίτρα είναι υπεραρκετά (για εμάς), αλλά αν η βάση ήταν μεγαλύτερη και το ύψος χαμηλότερο θα ήταν ιδανική!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Έχω ήδη μια των 6 λίτρων (μια αρχαία Fissler, δύο δεκαετιών + ) αλλά συχνά μπορεί να χρειαστώ μια δεύτερη ή μεγαλύτερη χωρητικότητα.

 

44€ η 6λιτρη του Lidl

60€ η 7λιτρη της Tefal

 

χμ...ήθελα να δώσω όχι πάνω από 50€ να πω την αλήθεια...έχει βγάλει το Lidl καμιά μεγαλύτερη χύτρα (7-8λίτρων), ξέρετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καπως τρομολαγνικο το σχολιο σου. Το Lidl δεν φερνει ξεφτιλισμενα κινεζικα προιοντα υποδεεστερης ποιοτητας. Ολα εχουν πιστοποιησεις. Φυσικα ολα μπορει να αποτυχουν με το ιδιο ποσοστο που αποτυγχανει ενα πιο ακριβο προιον.
Εχεις ακουσει ποτε να σκοτωθει ανθρωπος απο χυτρα ταχυτητας; Να σκαει εστω απο κατασκευαστικη ατελεια και οχι λαθος του χειριστη της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν το πήρα έτσι το σχόλιο του skrutz. Νομίζω πως με τόσος πόλεμος που γίνεται εναντίων του lidl, αν κάτι συνέβαινε, θα το ακούγαμε σίγουρα. Μπορεί βέβαια να το εννοούσε και αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι made in Germany προϊόν με όλες τις πιστοποιήσεις και τα χαρτιά μέσα. Προφανώς μπερδεύεται με τα jumbo

Εγώ πάντως δεν το πήρα έτσι το σχόλιο του skrutz. Νομίζω πως με τόσος πόλεμος που γίνεται εναντίων του lidl, αν κάτι συνέβαινε, θα το ακούγαμε σίγουρα. Μπορεί βέβαια να το εννοούσε και αλλιώς...

Πάρτο αλλιώς
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρειαστεί κάποιος ένα ανταλλακτικό, πχ λάστιχο, χερούλι κλπ, που θα το βρει σε αυτή του λίντλ;

 

Αυτό σίγουρα είναι ένα θέμα που δεν το σκέφθηκα αρχικά...πχ στη χύτρα που έχω τώρα είχε χαλάσει ο πλαστικός δακτύλιος χάρη στο οποίο "σφραγίζει" το καπάκι και κρατάει τον ατμό μέσα....βρήκα ανταλλακτικό ακόμη και για ΠΟΛΥ παλιά χύτρα, πολύ εύκολα.

 

Εκτός αν εκείνη του Lidl είναι αντιγραφή ή συμβατή με ανταλλακτικά επώνυμου κατασκευαστή (καθόλου απίθανο), τότε σε μερικά χρόνια τουλάχιστον, θα είναι πρόβλημα...και δεν αξίζει να σου αχρηστευτεί η χύτρα από κάτι μικρό ή/και αναλώσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανονικά service και εγγύηση για τα προϊόντα του Lidl. Για ένα θαμνοκοπτητικο που είχα αγοράσει έβρισκα πάντα ανταλλακτικά στο συγκεκριμένο service του μηχανήματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανονικά service και εγγύηση για τα προϊόντα του Lidl. Για ένα θαμνοκοπτητικο που είχα αγοράσει έβρισκα πάντα ανταλλακτικά στο συγκεκριμένο service του μηχανήματος.

Εγω να πω οτι service μπορεί να εχει αλλα μπορεί και να μην έχει ασε που ειναι μια πονεμένη, ακριβή και ψυχοφθόρος διαδικασία, και εξηγούμε

Οταν χάλασε ο καυστήρας απο μια ψησταριά γκαζιού που ειχα πάρει, κάλεσα το σερβις αφού ψάχτηκαν καμιά εβδομάδα με παρέπεμψαν με εμαιλ στην κατασκευάστρια εταιρεία στην γερμάνια απο οπου έπρεπε να το εισάγω εγω, τους κάλεσα πίσω να το πάρουν αυτοί και να το παραλάβω εγω απο κάποιο κατάστημα εδω στην Ελλάδα, οχι λεει εσείς θα το παραγγείλετε, ρώτησα λοιπον τους γερμανους και η τιμη του καυτήρα μαζι με τα έξοδα αποστολή ηταν περισσότερα από την τιμη που ειχα πάρει την ψησταριά

 

Εννοείται, την πέταξα και πείρα μια επώνυμη

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...