Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κάποιος από τηλεσκόπια έχει ένα το lidl 80 ευρώ και αύριο η τιμή του είναι 68, μου αρέσει αλλά δεν μπορώ να το αξιολογήσω αν κάποιος ξέρει ας μου γράψει κάποιο σχόλιο http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?id=1052

Δεν ξέρω πόσα γνωρίζεις απο τηλεσκόπια γενικά. Αυτό το τηλεσκόπιο έχει ισημερινή στήριξη , χειροκίνητη , επομένως θα χρειαστεί να μάθεις αρκετά γύρω απο την στήριξη και πως να την χρησιμοποιείς. Για εισαγωγικό μοντέλο , να μάθεις τα βασικά, να παρατηρήσεις ορισμένα αντικείμενα (σελήνη , κάποιους πλανήτες ) για τα 68,00 € είναι καλό. Μην περιμένεις πολλά , ιδιαίτερα αν είσαι και μέσα σε πόλη λόγω φωτορύπανσης , απλα σκέψου το σαν ένα εισαγωγικό τηλεσκόπιο για να έρθεις σε επαφή και για να μην σου φύγουν αρκετά .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θα ελεγα οτι το συγκεκριμενο ειναι μονο για να χαζευεις τον κωλο της γειτονισας σου. Εχω δει απο τηλεσκοπιο ερασιτεχνικο 10 ιντσων (πανακριβο καμια σχεση με τα 70ευρω) και πιστευω οτι ενα τηλεσκοπιο σαν και αυτο δεν θα σε ενθουσιασει.
Τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα οτι το συγκεκριμενο ειναι μονο για να χαζευεις τον κωλο της γειτονισας σου. Εχω δει απο τηλεσκοπιο ερασιτεχνικο 10 ιντσων (πανακριβο καμια σχεση με τα 70ευρω) και πιστευω οτι ενα τηλεσκοπιο σαν και αυτο δεν θα σε ενθουσιασει.

Τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη.

Μην συγκρίνεις 2 πράγματα που δεν συγκρίνονται.... Εγώ θα πρότεινα να πάει σε ένα καλό ζευγάρι κυάλια κοντά στα 100, αλλά επειδή το έχω δει το συγκεκριμένο του Lidl για 68,00 αξίζει. Αλλιώς μαζεύεις πολλά παραπάνω και πας σε ένα dobsonian για να ευχαριστηθείς εικόνα. Για την φωτογραφική , αφήστε την στην άκρη για το μέλλον. Πρώτα χρήση με το μάτι , να μάθεις τον χειρισμό και τον ουρανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ένα βασικό σε τηλεσκόπιο να δέχεται φωτογραφική μηχανή με κάποιον τρόπο.

Είναι άλλο/ακριβό σπορ αυτό μάστορα.

Μη τα μπλέκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που μου δώσατε για τα τηλεσκόπια. Πάντως ακόμα δεν αποφάσισα αν πρέπει να το αγοράσω, αν το πάρω θα επανέλθω με σχόλια !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα τηλεσκοπια:

Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο μοντελο αλλα ισως να σας βοηθησει το σχετικο φορουμ εδω, http://www.astrovox.gr/forum/viewtopic.php?t=6971&highlight=

Αντε δεν εχετε καλη γειτονισα για παρατηρηση, οκ συμβαινει. Δινω δευτερη επιλογη, βραδυνη ξεναγηση στο εθνικο αστεροσκοπειο Αθηνων στο Θησειο (www.noa.gr) εαν ειναι καταλληλος καιρος εχει και παρατηρηση.

Ειχε το Lidl χαρτι κουζινας σε προσφορα απο 1,99 στα 1,39 και σημερα εχει ενα -15% με τελικη καπου 1,18. Εαν τα βρω θα στοκαρω. Ειναι βολικη η συσκευασια των 6 που τα εχουν σε ενα ναυλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρόνια πολλά με υγεία και οικογενειακή γαλήνη σε όλες/όλους :)

 

Βερόπουλος  27/12 - 31/12

 

-Αφρώδης οίνος CAIR 750ml  6,90€

-40% στον πολυποικιλιακό ερυθρό,λευκό ή ροζέ οίνο Κτήμα Χατζημιχάλη  750ml

-Ρύζι γλασέ Tony's   500γρ  0,39€

-Υγρό πλυντηρίου  Rol Μασσαλίας  50μεζ  3,99€

-Babylino sensitive  oικονομικές συσκευασίες  8,99€

-40% στα Sani pants sensitive

 

 

My market  28/12 - 31/12

 

-20% στα είδη μαναβικής

-30% στους χύμα ξηρούς καρπούς

-Αιγοπρόβειο κεφαλοτύρι Ελασσόνας  7,90€/κιλό

-Μπούτι χοιρινό νωπό χωρίς κόκκαλο  3,20€/κιλό

 

 

Γαλαξίας  28/12 - 31/12

 

-Λευκό αγελαδινό τυρί Ντόπιο  3,95€/κιλό

-Κεφαλογραβιέρα Αμφιλοχίας  8,90€/κιλό

-Νουνού gouda φραντζόλα  6,49€/κιλό

-25% στα ζυμαρικά Barilla και -35% στα ζυμαρικά Μisko Χρυσή σειρά (εξαιρούνται οι συσκευασίες προσφοράς)

-40% στις οδοντόκρεμες Colgate total & Μaximum cavity 75ml, στις οδοντόβουρτσες(εξαιρούνται οι παιδικές) και στα στοματικά διαλύματα 400ml (εξαιρούνται οι συσκευασίες προσφοράς)

-30% στα παιχνίδια

 

 

Carrefour Mαρινόπουλος  28/12 -29/12 

 

-35% στην Coca-cola (κλασική,light,zero) 500ml

-30% στα φρέσκα αυγά(εξαιρούνται τα προϊόντα Carrefour)

-50% στα προϊόντα Εxcellence,Casting,Studio Line,Elnett,Elvive και στα προϊόντα περιποίησης και καθαρισμού  προσώπου L'Oreal(εξαιρούνται τα δεμένα προωθητικά πακέτα και τα σαμπουάν 700ml)

-20% στα γιαούρτια και επιδόρπια ψυγείου(εξαιρούνται τα προϊόντα ΦΑΓΕ)

-Φέτα δοχείου Μπάσδρας  5,99€/κιλό

 

Carrefour Mαρινόπουλος  28/12 - 31/12 

 

-Αφρώδης οίνος  CAIR  brut ή demi-sec  750ml  5,89€

-Βασιλόπιτα τσουρέκι  450γρ  2,49€

Επεξ/σία από efkola
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελαθηκα με το teachers στα 11ευρω. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ

Πάω αύριο να φορτώσω γιατι της προηγούμενης φοράς μου τελείωσε το στοκ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...